Książę Harry w granatowej marynarce
East News

Książę Harry został upokorzony! Jest pozbawiony tytułów wojskowych i ma zakaz noszenia munduru wojskowego

Książę Harry w granatowej marynarce
East News

Książę Harry nie będzie mógł już nosić munduru wojskowego podczas oficjalnych wizyt. Decyzja jego i Meghan o odejściu z rodziny królewskiej oznacza, że rezygnuje ze wszystkich swoich ról, patronatów i tytułów wojskowych. Z tymi ostatnimi Harry’emu najtrudniej było się rozstać! W końcu wojsko to przez wiele lat była jego praca i pasja. A jak tę informacje przyjęli żołnierze?

Książę Harry traci tytuły wojskowe przez Meghan?

Harry musi zrezygnować ze stanowiska kapitana generalnego Royal Marines, a także honorowego dowódcy sił powietrznych w bazie Royal Air Force Honington. Książę jako emerytowany żołnierz będzie mógł nosić swoje wojskowe medale, ale nie będzie mógł zakładać munduru wojskowego podczas oficjalnych wydarzeń. Chodzi między innymi o takie wydarzenia, jak oficjalne urodziny królowej Elżbiety czyli Trooping the Color.

Następnym razem, gdy [książę Sussex] będzie na imprezie wojskowej, powinien być w cywilnym ubraniu, ponieważ nie jest już zaangażowany w żadne jednostki wojskowe. (...) To bardzo niefortunne. To bardzo smutne, że tracę go z wojska. - powiedział dla "The Telegraph" Lord West of Spithead. 

Harry i jego kariera wojskowa

Książę Harry przez 9 lat był związany z armią jako oficer armii brytyjskiej znany pod pseudonimem „kapitan Walia”. W tym czasie dwukrotnie wyjeżdżał na misje do Afganistanu, gdzie otrzymał medal Służby Operacyjnej. Royal Marines byli bardzo zaskoczeni decyzją Harry’ego ponieważ doskonale wiedzą, jak dużą rolę w jego życiu zajmowała armia. Funkcję kapitana generalnego książę Sussex odziedziczył po swoim dziadku. Oprócz tych oficjalnych ról pomagał też weteranom wojennym i patronował zawodom wojskowym.

Książę Harry żałuje decyzji o opuszczeniu rodziny królewskiej?

Podczas swojego ostatniego wystąpienia książę Harry wyraził głęboki smutek, że tak potoczyły się sprawy, ale dodał, że „tak naprawdę nie było innej opcji” i musiał wycofać się z życia rodziny królewskiej. Harry podkreślił też, że to Wielka Brytania była zawsze jego domem i miejscem, które kocha.

Harry czuł się zmuszony do podjęcia takiej decyzji? Wielu Brytyjczyków uważa, że Megxit to sprawka Meghan!

Książę Harry i książę William
East News

To Meghan namówiła Harry'ego do opuszczenia rodziny królewskiej?

Meghan Markle i książę Harry
East News

Książę Harry w wojsku.

Książę Harry w wojsku
East News

 

 

Więcej na temat Książę Harry
Przeładuj

Hotel Paradise 2. Łukasz pojechał ostro po Ivanie: "To się wytnie?! Jest pantoflem Ani!"

zobacz 02:08