Krzysztof Kowalewski nie żyje
East News
Newsy

Pogrzeb Krzysztofa Kowalewskiego. Znamy datę oraz miejsce pożegnania aktora 

Kiedy i gdzie odbędzie się ostatnia droga Krzysztofa Kowalewskiego? Gdzie będzie można odwiedzić jego grób?

Krzysztof Kowalewski zmarł 6 lutego. Wiadomo gdzie i kiedy odbędzie się jego pogrzeb. Znane są również pierwsze szczegóły.

Informację o jego śmierci za pośrednictwem portalu społecznościowego przekazał Jan Hartman. Ta wiadomość wstrząsnęła wszystkimi. Aktor miał 83 lata, wcześniej chorował. Gdy jeszcze na początku roku w sieci pojawiły się zdjęcia Krzysztofa Kowalewskiego zrobione przy okazji udzielania wywiadu, fani byli bardzo przejęci jego stanem, zdrowia. Aktor wyraźnie schudł, poruszał się o lasce. Jego wrodzone poczucie humoru pozwoliło mu jednak mówić o swoim wieku z dystansem:

Operacje, operacyjki, biologicznie się zużywam, na szczęście jeszcze nie do końca, ale to jest w starości najbardziej do du... Odpukać, umysł jeszcze domaga, ale też się czasem niepokoję, kiedy nie mogę sobie przypomnieć jakiegoś nazwiska- mówił w jednym z wywiadów.

Znana jest już data oraz miejsce pogrzebu wybitnego aktora. Gdzie i kiedy odbędą się uroczystości żałobne?

Zobacz także: Pogrzeb Krzysztofa Kowalewskiego. Syn zdradził, kiedy odbędzie się ostatnie pożegnanie aktora. Victor jednak przyleci do Polski?

Wyjątkowe wspomnienia Beaty Kozidrak o Zbigniewie Wodeckim: "Czułam się przy nim bardzo kobieco"

Szczegóły pogrzebu Krzysztofa Kowalewskiego

Pogrzeb Krzysztofa Kowalewskiego odbędzie się w piątek 19 marca o godzinie 11.30 w Kościele Środowisk Twórczych przy Pl. Teatralnym w Warszawie. O 13:30 odbędzie się ostatnia droga aktora, oraz odprowadzenie do rodzinnego grobu na Starych Powązkach.

Aktor w podczas swojej długiej i jakże twórczej kariery artystycznej zagrał w wielu wielkich produkcjach. Pojawił się w "Krzyżakach" w reżyserii Aleksandra Forda, widzowie szczególnie zapamiętali jego kreację w "Ogniem i mieczem" Andrzeja Wajdy, gdzie wcielił się w Zagłobę. Największą popularność aktorowi przyniosły jednak filmy komediowe, najpierw te u Barei: "Brunet wieczorową porą" czy "Nie ma róży bez ognia". Młodsi widzowie pamiętają doskonale jego postać ojca z "Nigdy w życiu" czy ordynatora w "Daleko od noszy". Ról filmowych i serialowych Krzysztof Kowalewski miał mnóstwo. Tak samo świetnie jak przed kamerą, radził sobie na deskach teatru. Jego wnuczka  Sacha Kowalewski, która nawet wystąpiła u boku słynnego dziadka, we wpisie pożegnalnym napisała o nim: 

Mój dziadek dzisiaj zmarł. Bardzo się cieszę, że mogłam go poznać i zauważyć podobieństwa między nami. Mój dziadek i ja nie mówiliśmy w tym samym języku, ale zawsze rozumiałam, to jak jest zabawny. Był aktorem, tak, jak ja. Wiem, że zostałam aktorką, bo mam to we krwi właśnie po nim. Po raz ostatni widziałam go w Polsce w sztuce teatralnej. Stał sam na scenie przez trzy minuty, próbując wymyślić, jak dostać się do krzesła. Prosta komedia. Cała publiczność ryczała ze śmiechu, łącznie ze mną. I właśnie takiego go zapamiętam, dziadka, aktora, komika. Spoczywaj w spokoju - napisała na swoim Instagramie Sacha. 

Krzysztof Kowalewski od 1973 roku razem z Martą Lipińską tworzył słuchowisko, które przez lata cieszyło się ogromną popularnością: "Kocham pana, panie Sułku''. Jego "cicho" na każde wyznane miłości pani Elizy rozśmieszało do łez. 

Krzysztof Kowalewski ma syna Viktora Kowalewskiego z pierwszego małżeństwa z kubańską tancerką Vivienne Rodrigues, który od 1981 roku nie mieszka w Polsce. Z powodu pandemii koronawirusa nie był pewien, czy dane mu będzie dotrzeć na pogrzeb ojca. Jednak dzięki pomocy ministra spraw zagranicznych syn aktora pojawi się na żałobnych uroczystościach. Viktor Kowalewski to nie jedyny potomek Krzysztofa Kowalewskiego. Aktor miał również córkę, ze związku z Agnieszką Suchorą. Gabriela Kowalewska ma 21 lat. 

Ostatnie pożegnanie Krzysztofa Kowalewskiego obędzie się 19 marca o 11:30, natomiast o godz. 13:30 nastąpi odprowadzenie do rodzinnego grobu na Starych Powązkach, gdzie spocznie. 

Zobacz także: Krzysztof Kowalewski nie żyje. Agnieszka Suchora żegna męża w poruszającym wpisie

Znane są szczegóły pogrzebu Krzysztofa Kowalewskiego, który odbędzie się 19 marca w Warszawie. 

Krzysztof Kowalewski w kinie
East News

 

Andrzej Strzelecki
East News
Newsy
Pogrzeb Andrzeja Strzeleckiego. Kiedy i gdzie zostanie pochowany aktor?
Nowe informacje w sprawie pogrzebu Andrzeja Strzeleckiego. Data pogrzebu Andrzeja Strzeleckiego.

Andrzej Strzelecki zmarł 17 lipca po długiej walce z chorobą nowotworową. Wybitnego aktora i reżysera pożegnało w mediach społecznościowych szerokie grono artystów i gwiazd. Wiadomo już kiedy odbędzie się pogrzeb Andrzeja Strzeleckiego. Nekrolog opublikowała córka aktora i pojawił się również na stronie na swojej stronie Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Uroczystości pogrzebowe zostały zaplanowane na najbliższy piątek, 24 lipca. Poznajcie szczegóły pogrzebu Andrzeja Strzeleckiego. Kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Andrzeja Strzeleckiego? Uroczystości pogrzebowe Andrzeja Strzeleckiego rozpoczną się 24 lipca o godzinie 14.00 w Domu Przedpogrzebowym na stołecznym Cmentarzu Powązki Wojskowe. Potem nastąpi odprowadzenie odprowadzenie do grobu. O szczegółach pogrzebu aktora poinformowała najbliższa rodzina. Andrzej Strzelecki zmarł w wieku 68 lat. Wybitny aktor walczył z nowotworem płuc i oskrzeli. Jeszcze niedawno odbyła się zbiórka pieniędzy na lek, który miał być sprowadzony z zagranicy . Niestety w piątek, 17 lipca, pojawiła się tragiczna informacja o śmierci aktora. Andrzej Strzelecki zasłynął między innymi z ról w filmach i serialach, takich jak: "W pustyni i w puszczy", "Rozmowy nocą", "Klan", "Barwy szczęścia" czy "Na dobre i na złe". W latach 2008-16 rektor Akademii Teatralnej w Warszawie .  Andrzej Strzelecki z żoną.  

Katarzyna Łaniewska nie żyje
Newsy
Znane są nowe szczegóły pogrzebu Katarzyny Łaniewskiej. Gwiazda "Kogla mogla" nie spocznie na Powązkach
Media informują o szczegółach pogrzebu Katarzyny Łaniewskiej. Gdzie odbędzie się ostatnie pożegnanie uwielbianej przez widzów aktorki?

Bliscy poinformowali o szczegółach pogrzebu  Katarzyny Łaniewskiej. Gdzie odbędzie się ostatnie pożegnanie uwielbianej przez widzów aktorki? Czy ceremonia będzie miała charakter państwowy? Związek Artystów Scen Polskich opublikował w mediach społecznościowych nekrolog, w którym rodzina przekazała informacje dotyczące pogrzebu Katarzyny Łaniewskiej. Gwiazda nie spocznie na warszawskich Powązkach. Ostatnie pożegnanie Katarzyny Łaniewskiej W poniedziałek 7 grudnia wszystkie media obiegła bardzo smutna wiadomość o śmierci jednej z największych gwiazd filmu "Kogel Mogel". Katarzyna Łaniewska zmarła w swoim rodzinnym domu- aktorka miała 87 lat. Ostatnio pracownik Związków Artystów Scen Polskich w rozmowie z "Super Expressem" informował, że pogrzeb Katarzyny Łaniewskiej ma mieć charakter państwowy. Według medialnych doniesień aktorka miała spocząć na Powązkach w Warszawie. Dziś wiadomo jednak, że pogrzeb aktorki będzie znacznie skromniejszy niż przewidywano.  Związek Artystów Scen Polskich opublikował w sieci nekrolog z którego wynika, że pogrzeb Katarzyny Łaniewskiej odbędzie się 17 grudnia o godzinie 13:30 w kościele św. Katarzyny na Służewie. Aktorka spocznie w grobie rodzinnym na cmentarzu przy ul. Wałbrzyskiej w Warszawie.  Ze względu na pandemię uroczystości odbędą się w obecności najbliższych- informują bliscy zmarłej aktorki. Zobacz także:  "Kogel-Mogel 4" to ostatni film Katarzyny Łaniewskiej. Aktorka miała na planie problemy zdrowotne Związek Artystów Scen Polskich opublikował nekrolog w którym znalazły się szczegóły pogrzebu Katarzyny Łaniewskiej.   Katarzyna Łaniewska - Błaszczak (1933-2020) [*] Opublikowany przez Związek Artystów Scen Polskich   Czwartek, 10 grudnia 2020...

East News
Newsy
Wzruszająca deklaracja syna w sprawie pogrzebu Emila Karewicza. Aktor spocznie na Powązkach
Syn Emila Karewicza zapewnia, że przeniesie prochy matki do grobu ojca. Aktor zostanie pochowany na warszawskich Powązkach, a nie jak początkowo zakładano, na cmentarzu w Marysinie Wawerskim.

Emil Karewicz zmarł miesiąc temu, jednak do tej pory nie odbył się jeszcze pogrzeb aktora. Uroczystości pogrzebowe będą miały miejsce dopiero wtedy, kiedy będzie mogła w nich wziąć udział większa liczba osób. Początkowo aktor miał spocząć na cmentarzu w Marysinie Wawerskim w Warszawie, jednak ostatecznie artysta zostanie pochowany w al. Zasłużonych na warszawskich Powązkach. W związku z tym syn Emila Karewicza chce przenieść prochy matki do miejsca, w którym spocznie jego ojciec. Zobacz także:  Nie żyje Emil Karewicz. Miał 3 dzieci i 5 wnucząt. Był 3 razy żonaty - z ostatnią żoną spędził 62 lata... Syn Emila Karewicza przeniesie prochy matki do grobu ojca Dla Emila Karewicza rodzina była najważniejsza. Ze swoją żoną Teresą przeżył ponad 60 lat wspólnego życia. Śmierć ukochanej była dla aktora prawdziwym ciosem i Karewicz długo nie potrafił się uporać z tą tragedią. Artysta za życia powtarzał, że po śmierci chce zostać pochowany obok swojej żony na cmentarzu w Marysinie Wawerskim w Warszawie. Jednak ostatecznie aktor spocznie w al. Zasłużonych na warszawskich Powązkach. Syn aktora chce jednak wypełnić wolę ojca. W rozmowie z "Super Expressem" mężczyzna wyznał, że kiedy tylko będzie to możliwe, prochy matki zostaną przeniesione do grobu Emila Karewicza na warszawskich Powązkach.  –  Dla mnie tata był wielkim artystą. Kiedy pojawiła się propozycja pogrzebu państwowego, stwierdziłem, że to dobry pomysł. Moje siostry początkowo miały wątpliwości ,  ponieważ tata zawsze powtarzał, że chce być pochowany obok żony "ukochanej Tereski".  Po konsultacji z siostrami, obiecałem im, że przeniosę urnę z prochami mamy do grobu taty . Dowiadywałem się już, jak to zrobić. Chciałem w dniu pogrzebu, ale niestety nie jest to możliwe. Trzeba odczekać....

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner