Księżna Kate w toczku i Elżbieta II w fuksjowej stylizacji podczas oficjalnej wizyty
East News

Księżna Kate zmieniła oblicze rodziny królewskiej. Po raz pierwszy w historii angielskiej monarchii następca tronu ożenił się z "dziewczyną z ludu", co nie wszystkim się spodobało. Zwłaszcza królowa Elżbieta II początkowo nie popierała tego związku. Przeszkadzało jej to, że Kate Middleton nie jest arystokratką i uchodzi za rozrywkową dziewczynę, która nie ma pomysłu na siebie. Nazywano ją nawet "Watie Katie",  bowiem dziewięć lat musiała czekać na pierścionek od księcia. Ponoć William zwlekał z oświadczynami również z powodu niechęci swojej babci...

Elżbieta II nie lubiła księżnej Kate?

Książę William i księżna Kate poznali się w 2001 roku na Uniwersytecie St. Andrews. Początkowo byli tylko przyjaciółmi z jednego roku. Studiowali historię sztuki, ale z czasem William przeniósł się na geografię. Zmiana kierunku nie wpłynęła na pogorszenie jego relacji z Kate. Para wciąż spotykała się w grupie znajomych, a nawet w pewnym momencie wyprowadziła się z kampusu i wraz z przyjaciółmi wynajęła wspólnie mieszkanie. Życie pod jednym dachem zbliżyło ich do siebie. William i Kate już w trakcie studiów zostali parą, ale ukrywali swój związek. Następca tronu nie chciał, żeby prasa dowiedziała się o Kate, bowiem wiedział, że jej życie zamieni się wtedy w piekło. Tak z czasem się stało, gdy media poznały prawdę o ich związku. Po studiach William poszedł do wojska, a Kate zatrudniła się w sklepie odzieżowym oraz pracowała w firmie swoich rodziców. W wolnym czasie sporo imprezowała, co nie podobało się prasie oraz królowej. Jednak z czasem, gdy ich związek stał się poważniejszy, Elżbieta II postanowiła poznać Kate Middleton. Jak wyglądało ich pierwsze spotkanie?

Zobacz także: Księżna Kate jest mściwa i niemiła? Szokująca prawda na temat żony Williama wyszła na jaw

1/4
Pierścionek zaręczynowy księżnej Kate
East News

William i Kate poznali się w 2001 roku, a zaręczyli w 2010. Ich związek przeżywał wiele wzlotów i upadków, dwa razy się rozstawali, William miał wiele wątpliwości, ale ostatecznie zrozumiał, że chce być z Kate i w 2010 roku oświadczył jej się podczas ich podróży do Kenii. Mało kto wiedział o ich wycieczce do Afryki, pojechali bez ochrony. Następca brytyjskiego trony podczas całej wycieczki bał się, że zostanie okradziony, dlatego cały czas trzymał przy sobie pierścionek swojej mamy, księżnej Diany. W końcu poprosił Kate o rękę, a ona od razu powiedziała "tak". Para wróciła do Londynu, ale o swoich zaręczynach poinformowała opinię publiczną dopiero kilka dni później. Okazuje się, że książę William o tym, że zaręczył się z Kate, powiedział swojej babci 5 minut przed tym, jak ogłosił to światu w telewizyjnym wywiadzie! Czyżby William do końca bał się, że królowa jednak nie zaakceptuje Kate?

Zobacz także: Taki widok to rzadkość - królowa Elżbieta II pokazała się w towarzystwie księżnej Kate i... wyglądała od niej lepiej!

2/4
księżna Kate i królowa Elżbieta II publicznie razem
East News

Choć Kate znała Williama przez dziewięć lat zanim przyjęła od niego pierścionek zaręczynowy, Elżbietę II poznała dopiero dwa lata przed zaręczynami. Królowa i Kate bywały już w tych samych miejscach, np. gdy William przyjmował odznaczenia wojskowe, ale babcia oraz dziewczyna księcia nie chciały odwracać uwagi od ważnych dla niego wydarzeń i dlatego przez pewien czas unikały się. W jakich okolicznościach ostatecznie doszło do ich oficjalnego zapoznania? 

 

3/4
Księżna Kate w toczku i Elżbieta II w miętowej stylizacji oglądają razem przedstawienie
East News

Kate Middleton i królowa Elżbieta II poznały się w maju 2008 roku w dniu ślubu Petera Phillipsa i Autumn Kelly. Kate tego dnia miała zastąpić księcia Williama, który nie mógł pojawić się na ślubie, ponieważ miał wesele swojej przyjaciółki w Afryce. Wspólnie z Kate postanowili, że rozdzielą się.

Choć dla jego dziewczyny była to jedna z pierwszych rodzinnych uroczystości Windsorów, w której miała wziąć udział, nie czuła się skrępowana. Zdążyła dobrze zaznajomić się z zarówno z Karolem, jak i z Camillą, nie mówią o Harrym i Chelsy. Królowa już dawno chciała poznać osobę tak ważną w życiu jej starszego wnuka, a wesele wydawało się idealną okazją - czytamy w książce "Kate. Księżna Cambridge".

4/4
księżna Kate i królowa Elżbieta II publicznie razem
East News

Na weselu wszyscy byli zrelaksowani i w dobrych nastrojach. Kate myślała, że to ona będzie musiała podejść do Elżbiety II, a tymczasem stało się zupełnie inaczej!

Kate założyła czarną, długą suknię marki Issa z lejącej się tkaniny, do tego różowy, dopasowany żakiet i czarny kapelusz. Nie musiała długo czekać, Elżbieta bowiem sama do niej podeszła by zamienić kilka słów - czytamy w książce.

Po tym spotkaniu Elżbieta II przekonała się do Kate i postanowiła dać jej szansę. Po latach była zaskoczona tym, że dziewczyna, która nie była arystokratką tak znakomicie odnalazła się w rodzinie królewskiej i nauczyła zasad w niej panujących. To właśnie ta przemiana Kate zrobiła na królowej największe wrażenie!

Więcej na temat Księżna Kate Elżbieta II