królowa Elżbieta II z koroną na głowie
East News

"Królowej Elżbiecie II został miesiąc życia, może mniej" Zagraniczne media podają tragiczne wiadomości

królowa Elżbieta II z koroną na głowie
East News

Królowa Elżbieta II jest w krytycznym stanie? Jakiś czas temu amerykański tygodnik The National Enquirer poinformował o ostatnich prośbach monarchini oraz przygotowaniach do jej pogrzebu! Czy królowa zrezygnuje z korony? Co jej dolega? Wiemy!

Elżbieta II jest bliska śmierci? Szokujące doniesienia jednego z pism

94-letnia Elżbieta II jest najdłużej panującym monarchą Wielkiej Brytanii oraz najdłużej panującą żyjącą głową państwa na świecie. Królowa nosi koronę od 1952 roku. Wielokrotnie spekulowano o jej pogarszającym się stanie zdrowie oraz rzekomej abdykacji. Po wiosennej hospitalizacji z powodu niewydolności serca, lekarze ponoć oznajmili, że został jej... tylko miesiąc życia. Takie wieści przekazał amerykański tabloid.

Zobacz także: Królowa Elżbieta II i książę Filip świętują 73. rocznicę ślubu! Dostali wzruszający prezent od prawnuków

Wg pisma królowa nakazała pomocnikom i członkom rodziny uciszyć jej zdrowotny upadek, aby uniknąć podsycania obaw narodu. 

Serce Jej Królewskiej Mości zawodzi i dostała miesiąc życia, może mniej. Kłopoty zaczęły się, gdy królowa pracowała nad swoim przemówieniem, wtedy nagle opadła na biurko, łapiąc oddech, a jej twarz była biała jak papier.

Jak podaje magazyn lekarze natychmiast wezwali pomoc. Zignorowali jej prośby o pozostaniu w prywatnych komnatach.

Powiedziano mi, że królowa by umarła – dodał informator – Ale jej śmierć jest nieuchronna, a rodzina wciąż jest rozdarta. To bardzo rozpaczliwa sytuacja.

Królewski informator gazety twierdzi, że Elżbieta II wezwała swojego najstarszego syna - księcia Karola i wydała wyraźne rozkazy, aby rozpocząć wstępne przygotowania do jej państwowego pogrzebu! Królowa błagała również księcia Williama i Harry'ego, aby pojednali się w imię monarchii i zbesztali swoje żony za kłopoty.

To było jej odważne pożegnanie. Wie, że stoi w obliczu ostatnich dni i desperacko pragnęła ustawić swoją rodzinę w szeregu, zanim pożegna się z krajem, który kocha.

Ile w tym wszystkim prawdy? "The National Enquirer" uchodzi za jedno z najmniej wiarygodnych źródeł informacji, ale każda informacja o stanie zdrowia królowej Elżbiety wzbudza jednak spore zainteresowanie i... obawy. Rodzina królewska, mimo sensacyjnych nagłówków, nie odniosła się do rewelacji gazety. Jednak w trakcie świąt królowa była aktywna, m.in. na swoich mediach społecznościowych, wygłosiła także orędzie, czym ucięła wszelkie plotki o swoim rzekomo pogarszającym się stanie zdrowia. Monarchini ma się dobrze i na razie nie ma zamiaru rezygnować ze swoich obowiązków. 

Czy rodzina królewska powinna zabierać głos, kiedy w mediach pojawiają się takie informacje? 

Niedawno było głośno również o abdykacji królowej z jej własnej inicjatywy. Na razie jednak Elżbieta II nie ma zamiaru oddawać korony. 

Królowa Elżbieta II
East News

Następcą korony brytyjskiej jest najstarszy syn królowej Elżbiety II - Karol, książę Walii. 

Książę Karol i królowa Elżbieta II
East News

 

Przeładuj

Wojewódzki w "Idolu" nazwał ją "Pączkiem". Dziś Nina Cieślińska pracuje w telewizji i wygląda jak zupełnie inna osoba

zobacz 00:48