Książę Harry pierwszy raz zabrał głos po stracie nienarodzonego dziecka
East News

Książe Harry po raz pierwszy zabrał głos po stracie dziecka. Poruszające słowa zdruzgotanego ojca 

Książę Harry pierwszy raz zabrał głos po stracie nienarodzonego dziecka
East News

Kilka dni temu na łamach "New York Times'a" opublikowany został felieton Meghan Markle, w którym wyznała, że w lipcu poroniła swoje drugie dziecko. 

Patrzyłam, jak serce mojego męża pękło, gdy próbował mnie wesprzeć i poskładać z tych roztrzaskanych kawałków. (...) Wiedziałam, że kiedy trzymam w ramionach moje pierworodne dziecko, właśnie straciłam drugie.

Książe Harry po raz pierwszy zabrał głos po swojej rodzinnej tragedii. Jego słowa są poruszające. 

Zobacz także: Książę Harry jednak nie jest synem księcia Karola?! Meghan Markle naciska na testy DNA

Książe Harry: pierwsze publiczne oświadczenie po stracie dziecka

Od momentu oficjalnej informacji o poronieniu żony, książę Harry nie wypowiadał się w mediach. Jednak w ostatnim czasie, książę Sussex udzielił wywiadu dla "Water Bear". Poruszył w nim prywatny wątek i wypowiedział się na temat ojcostwa. Przyznał, że moment, którym mężczyzna zostaje ojcem, całkowicie odmienia jego świat. To pierwszy raz, kiedy zabiera głos po tym, jak świat usłyszał o poronieniu Meghan Markle

W momencie, gdy zostajesz ojcem, wszystko naprawdę się zmienia, ponieważ wtedy zaczynasz zdawać sobie sprawę z sensu wprowadzania nowej osoby w ten świat. (...) Nie możemy ukraść im przyszłości. Naprawdę nie możemy. Zawsze wierzyłem, że możemy zostawić świat w lepszym stanie niż w jakim go zastaliśmy. 

Słowa księcia poruszyły internautów, a wyrazy wsparcia dla niego i jego małżonki płyną z całego świata. 

Śmierć nienarodzonego dziecka to nie jedyna strata w rodzinie królewskiej w tym roku. Zaledwie dwa dni temu dowiedzieliśmy się, że zmarła jedna z najbliższych przyjaciółek królowej Elżbiety II - Lady Celia Vestey. Kobieta była również jedną z sześciu matek chrzestnych księcia Harry'ego. Lady Celia Vestey wraz z mężem i najstarszym synem cały czas współpracowała z monarchią. Jej pogrzeb będzie miał charakter prywatny.

Zobacz także: Dramat księcia Harry'ego. Zmarła jego matka chrzestna Lady Celia Vestey

Książę Harry i Meghan Markle przeżywają osobistą żałobę po stracie nienarodzonego dziecka. Wyznanie małżonki Księcia Sussex było szokiem dla wszystkich. Teraz głos zabrał również sam Książę Sussex. 

Meghan Markle i książę Harry
EastNews

Książę Harry i Meghan Markle są rodzicami ponad rocznego Archie'go, który przyszedł na świat 6 maja 2019 roku.

Meghan Markle Archie
Instagram/ Save The Children UK

 

Więcej na temat Książę Harry Meghan Markle
Przeładuj

"Rolnik szuka żony": Czy Ania i Grzegorz korzystają z pomocy niani?

zobacz 01:37