Pogrzeb Aliny Janowskiej

Szokująca kradzież podczas pogrzebu Aliny Janowskiej!? Sprawa już została wyjaśniona!

Pogrzeb Aliny Janowskiej

 

Kradzież podczas pogrzebu Aliny Janowskiej? Jak pisze w najnowszym "Newsweeku" Krzysztof Materna, w czasie uroczystości zginęły odznaczenia wielkiej aktorki. Ukradziono je z poduszek ułożonych nad grobem! Jak pisze felietonista tygodnika, wiadomość jest pewna, bo pochodzi od członka rodziny aktorki. 

Alina Janowska zmarła 13 listopada tego roku. Tydzień później wybitna artystka i uczestniczka Powstania Warszawskiego została pochowana w Alei Zasłużonych na wojskowych Powązkach w Warszawie. Wtedy właśnie miało dojść do tej szokującej kradzieży:

W czasie uroczystości pogrzebowych zostały ukradzione z poduszki nad grobem odznaczenia tej wspaniałej, niezapomnianej aktorki - pisze w swoim felietonie Materna.

 

Zobacz też: Zmarła Alina Janowska. Aktorka miała wspaniałą rodzinę, która była z nią do ostatniej chwili. Kim są jej mąż i dzieci? GALERIA

 

Znany satyryk nie jest w stanie znaleźć odpowiedniego komentarza tego czynu. I w sumie nie ma się co dziwić:

Trudno wejść w głowę każdego złodzieja, ale zdarzenie, o którym piszę, wymyka się możliwości jakiegokolwiek komentarza.

AKTUALIZACJA

Sprawa  została wyjaśniona! Jak poinformował PAP Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji, pamiątki miał zmarłej aktorki - Michał Zabłocki, który zostawił je w torbie przy jednym ze stołów podczas uroczystości wspomnieniowej. Zauważyły ją dwie osoby w starszym wieku i zaniosły księdzu.

 W związku z tym, że znalazły torbę zostały przesłuchane. Materiały z tego przesłuchania zostaną przesłane do prokuratury – wyjaśnił Mrozek. 

Alina Janowska zmarła w wieku 94 lat. Była niezwykle charakterystyczną i lubianą postacią. Widzowie doskonale znają ją z ról m.in. w "Wojnie domowej", "Czterdziestolatku", "Zakazanych piosenkach", "Samsonie", "Stawce większej niż życie". Cała Polska pokochała ją zaś w roli Eleonory Gabriel w serialu "Złotopolscy". 

Gwiazda przez lata walczyła z ciężką chorobą, a do końca jej dni czuwał przy niej ukochany mąż, Wojciech Zabłocki. Już dwa lata temu stan Aliny Janowskiej był bardzo ciężki - nikogo nie poznawała, nie mogła wstać z łóżka. Więcej - Alina Janowska przegrała walkę z ciężką chorobą. Na co chorowała?

 

Alina Janowska

 

Pogrzeb Aliny Janowskiej

Więcej na temat Alina Janowska
Przeładuj

Dlaczego Michał Gała odszedł z Teamu X? Skomentował też "ucieczkę" Lexy Chaplin!

zobacz 03:47