Jerzy Owsiak w zółtej koszuli , Karolina Korwin Piotrowska w białym podkoszulku
ONS

Karolina Korwin Piotrowska broni WOŚP - "Wara od Owsiaka! Dlaczego dobro ludzi nie może być ponad politykę?"

Jerzy Owsiak w zółtej koszuli , Karolina Korwin Piotrowska w białym podkoszulku
ONS

Karolina Korwin Piotrowska broni Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Poseł Stanisław Pięta z PiS grozi funkcjonariuszom publicznym, którzy będą chcieli wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy zwolnieniami! Karolina Korwin Piotrowska napisała felieton, w którym wyjaśnia, że służby publiczne mogłyby nie wspierać WOŚP, gdyby ta Fundacja pomagała tylko szpitalom prywatnym. A z tego, co jej wiadomo, WOŚP wspiera głównie publiczną służbę zdrowia.

W takim razie jeśli ta fundacja będzie pomagać tylko prywatnym szpitalom, to nie potrzeba żołnierzy. Tylko tak się jakoś dziwnie składa, że WOŚP pomaga głównie będącej w fatalnym stanie państwowej służbie zdrowia, z której korzystają wszyscy i WOŚP nigdy nie pyta, kto z jej pomocy korzysta. Proste? Dla mnie tak, jak konstrukcja cepa - czytamy w felietonie Karoliny Korwin Piotrowskiej dla Onet.pl

Dziennikarka nie może zrozumieć działania posła Pięty, który wie, że tak ostre stanowisko będzie cytowane i rozpęta tylko niepotrzebną dyskusję.

Nie rozumiem, dlaczego dobro chorych ludzi, dzieci, ludzi starszych nie może być PONAD politykę. Nie pojmuję kompletnie, dlaczego nagle jakiś żwawy poseł czuje się w obowiązku pisać idiotycznego tweeta na pytanie dziennikarza, wiedząc, że będzie on cytowany i wzbudzi zainteresowanie. I sprowokuje pytania. Nie życzę nikomu, by ktokolwiek z jego rodziny kiedykolwiek chorował - czytamy w felietonie.

Korwin Piotrowska nawołuje, aby nie nie niszczyć tego, co WOŚP i Jerzy Owsiak zbudowało przez lata, bo tu chodzi o dobro ludzi

Bo choroba, ból, strach czy niedołęstwo jest cholernie demokratyczne, uderza w każdego, bez względu na to, czy głosował na PiS czy PO albo na lewicę. Naprawdę.

Karolina Korwin Piotrowska sama też wystawiła na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - dzień na planie Magla Towarzyskiego w jej towarzystwie, zdjęcie w czerwonym fotelu, w którym siedział Jerzy Owsiak i jej książkę z dedykacją. My zachęcamy do licytowania!

 

Zobacz: Nie uwierzycie, co Anja Rubik wystawiła na aukcję dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Co na to wszystko Jerzy Owsiak? Na razie robi swoje i bardzo dobrze. Finał WOŚP już 10 stycznia!

Jerzy Owsiak na konferencji "Kultura na widoku"

Karolina Korwin Piotrowska z książką, którą wystawiła na licytację WOŚP:

Karolina Korwin Piotrowska na Warszawskich Targach Książk

Jerzy Owsiak w czasie 23. finału WOŚP:

Jerzy Owsiak podczas 23. finału WOŚP
Akpa

Przeładuj

Taniec z Gwiazdami. Czy były mąż Kuba Rzeźniczak kibicował Edycie Zając w finale? Odpowiedź modelki wymowna!

zobacz 01:43