Lidl
EastNews
Newsy

Koronawirus w Polsce. Lidl wprowadza kolejne nowe ograniczenia dla klientów!

Lidl zdecydował się na kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem.

W związku z pandemią koronawirusa, która dotknęła również Polskę, Lidl postanowił wprowadzić pewne ograniczenia dla klientów, aby zapewnić im jak największe bezpieczeństwo. Lidl wprowadza dodatkowe środki bezpieczeństwa, są to m.in. ograniczenia co do liczby klientów, którzy będą mogli znajdować się w sklepie w tym samym czasie.

Wprowadzenie ograniczenia ilości osób przebywających w jednym czasie w sklepach w wybranych lokalizacjach również ma wspierać kwestie bezpieczeństwa. Będziemy obserwować na bieżąco rozwój sytuacji i reagować – przekazała Aleksandra Robaszkiewicz, rzeczniczka prasowa firmy.

Dodatkowo w każdym Lidlu dostępne są środki do odkażania, płyny antybakteryjne i rozpowszechniana jest wiedza na temat prawidłowego mycia rąk. Lidl zachęca do płacenia kartą, a nie gotówką. Dodatkowe zalecenie polega na zachęcaniu klientów do korzystania z kas samoobsługowych - wszystko dla dobra klientów sklepu, jak i dobra pracowników.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Szkoły zamknięte na 2 tygodnie! Czy przez koronawirusa wakacje zostaną skrócone?

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Lidl i koronawirus - wprowadzone zostaną jeszcze większe zmiany

W celu zwiększenia bezpieczeństwa pracowników, Lidl ma zamiar zainstalować przezroczyste osłony pleksi, które mają ochronić pracowników w strefach kas. Na podłogach wyznaczone zostaną również linie kas z miejscem obsługi klienta, gdzie zachowana będzie bezpieczna odległość.

Zobacz także: Gdzie i jak można zrobić test na koronawirusa? Ile kosztuje badanie na koronawirusa?

Przypomnijmy, Lidl ostatnio informował swoich klientów o dodatkowych środkach ostrożności. Lidl systematycznie myje wózki sklepowe i dba o czystość w sklepie. Każdego dnia przed otwarciem sklepu rozpoczynają się porządki.

Lidl- wózki sklepowe
East News

Podobne zmiany wprowadzają również inne sieci sklepów, w tym Rossmann czy Biedronka.

Koronawirus w Polsce. Biedronka zwiększa środki ostrożności
East News

Zobacz także
Natalia Gulkowska z "Top Model" urodziła drugiego syna

Gwiazda "Top Model" została mama! Opisała poród w dobie koronawirusa

Minister zdrowia Łukasz Szumowski

Ilu polskich ministrów zaraziło się koronawirusem? Są wyniki badań!

 

Lidl sklep
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce. Lidl wprowadza spore zmiany i apeluje do klientów! 
Jakie zmiany w związku z koronawirusem w Polsce wprowadza Lidl? Czy sklepy Lidl Biedrona będą zamknięte czy otwarte?

Jakie zmiany w związku z koronawirusem w Polsce wprowadza Lidl? Władze jednej z największych sieci sklepów w zdecydowany sposób zareagowały na niepokojące doniesienia dotyczące kolejnych zachorowań w naszym kraju. Koronawirus już od kilku miesięcy rozprzestrzenia się po całym świecie, w Polsce pierwszy przypadek zachorowania został odnotowany dokładnie 4 marca. Od tamtej chwili minęło niewiele czasu, jednak liczba zarażonych wirusem wzrosła w zastraszającym tempie. Do dziś (12 marca) koronawirusa zdiagnozowano u 47 osób. W związku ze wzrostem zachorowań władze zdecydowały o zamknięciu szkół, przedszkoli, teatrów, kin. Przerażeni Polacy ruszyli do sklepów, aby przygotować się na dłuższy pobyt w domu. Teraz okazuje się, że związku z koronawirusem władze Lidla wprowadziły spore zmiany w sklepach. Lidl reaguje na koronawirusa w Polsce Jak już informowaliśmy, w związku z zagrożeniem koronawirusem zmiany w swoich sklepach wprowadziły władze Biedronki- w sklepie częściej są czyszczone wózki i kosze. Okazuje się, że również władze Lidla wprowadziły dodatkowe środki ostrożności. Lidl systematycznie myje wózki sklepowe i dba o czystość w sklepie. Każdego dnia przed otwarciem sklepu rozpoczynają się porządki.  Następnie w trakcie godzin pracy sklepu czyszczenie odbywa się doraźnie, kiedy istnieje taka potrzeba. Na koniec dnia pracownicy sprzątają strefę kas oraz salę sprzedaży. Szczególną uwagę przykładamy do stref artykułów świeżych, gdzie prezentowane są owoce, warzywa, odpieki oraz produkty chłodnicze. W sklepach posiadamy profesjonalny sprzęt do utrzymania porządku, w tym urządzenie do mycia posadzek (hako), mopy oraz specjalistyczne płyny myjące- Radio Zet cytuje władze Lidl Polska.  To nie wszystko! Jak się okazuje, że pracownicy Lidla apelują...

Koronawirus w Polsce. Żabka zapowiada zmiany i apeluje do klientów
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce. Żabka apeluje do klientów i wprowadza prace zdalną. Co to oznacza? 
Żabka Polska wprowadza pracę zdalną. Jak to możliwe? W sklepach wprowadzono nacisk na zachowanie higieny oraz apel do klientów.

Żabka umożliwi pracownikom pracę zdalną oraz odwołuje wyjazdy służbowe. Na terenach sklepów zwiększono dbałość o higienę oraz kładziony jest nacisk na zachowanie zasad higieny podczas zakupu produktów sprzedawanych bez opakowania. Strach przed koronawirusem sprawił, że ludzie robią ogromne zakupy. Właściciele dużych sieci sklepów spożywczych zwiększają dbałość o czystość na terenie sklepów. Biedronka dezynfekuje wózki oraz koszyki. Zwraca uwagę również na czystość lad kasowych oraz koszów na warzywa oraz owoce. Pracownicy zaczynają używać maseczek ochronnych oraz gumowych rękawic. Lidl również zdecydował się na zastosowanie takich środków bezpieczeństwa. Dodatkowo w sklepie puszczane są komunikaty do klientów z prośbą o płatność kartą zamiast gotówką.  Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Lidl wprowadza spore zmiany i apeluje do klientów! Żabka reaguje na koronawirusa w Polsce  Nie tylko duże supermarkety reagują na koronawirusa w Polsce. Żabka Polska podejmuje działania nie tylko wobec klientów ale również pracowników oraz partnerów:  Obserwujemy rozwój sytuacji związanej z COVID-19. Nasze działania na bieżąco dostosowujemy m.in. do instrukcji przekazanych przez NFZ i zaleceń WHO oraz zapisów specustawy. Już w połowie lutego rozpoczęliśmy działania informacyjne wobec naszych pracowników i partnerów, a w ubiegłym tygodniu zwołaliśmy zespół koordynacyjny odpowiedzialny za współpracę wszystkich działów w zakresie prewencji - informuje Żabka Polska  Żabka rozpoczęła od dostarczenia klientom oraz pracownikom centrali, kadrze zarządzającej zarówno w centrach logistycznych jak i franczyzobiorcom komunikatów uwzględniających zalecania w kwestii...

Koronawirus w Polsce. Biedronka zwiększa środki ostrożności
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce: W związku z epidemią Żabka, Lidl i Biedronka wprowadziły sporo zmian! 
Jakie zmiany wprowadzono w Żabce, Lidlu i Biedronce?

Jakie zmiany wprowadzono w Żabce, Lidlu i Biedronce? W związku z epidemią koronawirusa sklepy wprowadzają kolejne zmiany i zabezpieczenia, które mają chronić klientów i pracowników przed zakażeniem groźnym wirusem. Kilka tygodni temu Biedronka i Lidl poinformowały m.in. o częstszym dezynfekowaniu wózków sklepowych, a teraz okauzje się, że to nie koniec zmian.  Sklepy zmianiają godziny otwarcia  Ze względu na epidemię koronawirusa w Polsce władze sklepów, zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Rozwoju, wprowadziły sporo zmian w zasadach  funkcjonowania. W związku z zaistniałą sytuacją  Biedronka skraca godziny otwarcia sklepów. I tak klienci będą mogli robić zakupy od godz. 8:00 do 20:00 - zmiany mają wejść w życie najpóźniej do 23 marca. Klienci Biedronki przy wejściach będą mogli zdezynfekować ręcę dzięki specjalnym podajnikom z płynem - przy sklepowych kasach zostaną również ustawione nawilżane chusteczki. Co więcej, przy strefie kas klienci mają zachować 1 metr odległości. Władze Biedronki nie zapomniały również o swoich pracownikach. Okazuje się, że pracownicy po 60. roku życia mogą być zwolnione z obowiązku świadczenia pracy, a ich pensja w tym czasie pozostanie bez zmian.  Lidl z kolei prosi swoich klientów, aby wybierali płatności bezgotówkowe. Zachęcamy także do korzystania z kas samoobsługowych, kiedy jest to możliwe - tvn24bis.pl cytuje Aleksandrę Robaszkiewicz z Lidl Polska.  W Lidlu przy stanowiskach z kasami mają się również pojawić specjalne płyty pleksi. Zmiany zostaną wprowadzone również w sieci sklepów Żabka - placówki handlowe mają być czynne od godziny 7:00 do 22:00.  Zobacz także:   Czy wszyscy powinniśmy nosić maseczki? W Czechach już...

Nasze akcje
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
Newsy

Nowoczesny wymiar kobiecości? Manifestuj go zapachem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner