Party Stories
Koronawirus
EastNews
Newsy

Koronawirus w Polsce, 19.03: Potwierdzono kolejne przypadki zachorowań. Liczba osób zakażonych wzrosła do 355

Zarażonych koronawirusem jest coraz więcej. Zobaczcie, jakie są aktualne informacje Ministerstwa Zdrowia!

Pandemia koronawirusa ogarnęła całą Polskę. Osoby zarażone wirusem SARS-CoV-2 znajdują się już w każdym województwie. Ministerstwo Zdrowia przekazało kolejne informacje na temat liczby zachorowań na koronawisusa w Polsce. Obecnie liczba osób, które zostały zakażone koronawirusem wynosi 355. Do tej pory na COVID-19 zmarło 5 pacjentów, którzy mieli choroby towarzyszące. 923 osoby są hospitalizowane, a 21 993 są objęte kwarantanną domową. [Materiał na bieżąco aktualizowany, sprawdź szczegóły poniżej]. 

AKTUALIZACJA, godz. 18:57

Ministerstwo Zdrowia potwierdza kolejne 32 przypadki zakażenia koronawirusem. Mowa o:

  • 16 osobach z woj. mazowieckiego,
  • 6 osobach z woj. śląskiego
  • 5 osobach z woj. lubuskiego
  • 1 osobie z woj. wielkopolskiego,
  • 1 osobie z woj. podkarpackiego,
  • 1 osobie z woj. małopolskiego,
  • 1 osobie z woj. zachodniopomorskiego,
  • 1 osobie z woj. dolnośląskiego. 

Ministerstwo poinformowało, że z uwagi na powtórzone badania w Białymstoku i Wałbrzychu, które okazały się ujemne, jedna osoba zarówno z Białegostoku jak i z Wałbrzycha zostają wyłączone z dotychczasowych wyników. Obecnie liczba osób, które zostały zakażone koronawirusem wynosi 355, w tym 5 osób zmarło. 

AKTUALIZACJA, godz. 15.10

W warszawskim szpitalu na Banacha została zamknięta izba przyjęć – podaje RMF FM. Z nieoficjalnych informacji podanych przez reportera rozgłośni wynika, że przyczyną podjęcia tej decyzji było wykrycie koronawirusa u pracownika. Władze szpitala czekają na oficjalną decyzję Wojewody Mazowieckiego.

📍Zamknięta izba przyjęć w szpitalu na Banacha. Nieoficjalnie, po tym jak u żony jednego z pracowników wykryto koronawirusa (wrócili kilkanaście dni temu z Włoch). Wojewoda podejmie decyzję, co dalej. @RMF24pl

— Patryk Michalski (@patrykmichalski) March 19, 2020

W tej sprawie wypowiedzieli się również Rezydenci Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. Przed godz. 13.00 poinformowali o tym, że szpital na Banacha w Warszawie został zamknięty.

„Przyczyna – sytuacja epidemiczna” – napisano na Twitterze

Niedługo później przekazano kolejne wieści w tej sprawie: 

Nie można go opuścić i do niego wejść. Wieści z linii frontu walki z koronawirusem w Polsce

AKTUALIZACJA, godz. 12.15

Ministerstwo Zdrowia potwierdza 20 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Obecnie w Polsce mamy 325 potwierdzonych chorych na COVID-19, w tym 5 to osoby zmarłe. Nowe przypadki pochodzą: 13 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osóby z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego i po 1 osobie z woj. lubuskiego i warmińsko-mazurskiego.

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Jakie są prognozy dla Polski?

Polski rząd wprowadził wiele ograniczeń, aby Polska nie powtórzyła "włoskiego schematu", gdzie liczba ofiar koronawirusa rośnie w dramatycznym tempie. Nie ma tam już miejsc w szpitalach ani kostnicach, brakuje sprzętu, lekarzy i środków ochronnych. Kostnica miejska w Bergamo pracuje 24 godziny na dobę. To najczarniejszy scenariusz, którego Polska stara się uniknąć! Stąd zamknięte kina, teatry, galerie handlowe, restauracje i kluby. Wszystko po to, aby uniknąć rozprzestrzeniania się koronawirusa!

Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski w wywiadzie dla Programu Trzeciego Polskiego powiedział, że w Polsce wykonywanych jest coraz więcej testów na koronawirusa:

W ciągu doby wykonujemy ok 1,5 tys. testów. Mamy już wykonanych 10 tys. testów. Bardzo szybko rozszerzamy bazę laboratoriów - powiedział minister.

Po zamknięciu granic Polski rozpoczęła się fala powrotów, co z pewnością w krótkim czasie przyczyni się do wzrostu liczby osób zakażonych koronawirusem. Każda osoba wracająca do Polski będzie obowiązkowo objęta dwutygodniową kwarantanną, ale w najbliższych dniach statyki mogą zmienić się dramatycznie.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Zamknięte szkoły i przedszkola. Rodzice mogą liczyć na zasiłek opiekuńczy? Komu przysługuje?

Sytuacja we Włoszech jest dramatyczna!

Tymczasowe szpitale we Włoszech
East News

W Polsce w każdym województwie powstał tzw. jednoimienny szpital zakaźny.

Pierwsza ofiara koronawirusa w Polsce
EastNews

Cały czas trwają pracę nad szczepionką na koronawirusa!

East News

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Badania na koronawirusa
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce, 23.03: Właśnie potwierdzono 57 nowych przypadków zarażenia!
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zachorowań.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zachorowań na koronawirusa w naszym kraju. Liczba zakażonych groźnym wirusem z dnia na dzień niestety rośnie w coraz szybszym tempie. W poniedziałek rano, 23 marca, poinformowano o kolejnych  15 przypadkach zarażeń SARS-COV-2 w naszym kraju. [Materiał jest na bieżąco aktualizowany].  Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Dramatyczny wpis ratowników medycznych z Warszawy! "Przyjęli zgłoszenie, z którego nie wynikało..." Koronawirus w Polsce. Odnotowano kolejne przypadki zachorowań  Ministerstwo zdrowia przekazało informacje o kolejnych zarażonych osobach w Polsce.  Mamy 15 nowych przypadków zakażenia  #koronawirus , potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 8 osób z woj.śląskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i świętokrzyskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 649/7 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - czytamy na oficjalnym profilu Ministerstwa Zdrowia. W niedzielę 22 marca z powodu zakażenia koronawirusem zmarły dwie osoby - 37-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu oraz 43-letni mężczyzna z województwa mazowieckiego. W minioną niedzielę przybyło też najwięcej przypadków zakażeń na koronawirusa. Łącznie było to aż 98 osób. Liczba wykrytych w Polsce przypadków zakażenia SARS-COV-2 wzrosła wtedy do 634.  [AKTUALIZACJA], godz. 12:50  Ministerstwo zdrowia poinformowało o 36 kolejnych przypadkach osób zakażonych koronawirusem. Pozytywne przypadki dotyczą: 16 osób z woj. dolnośląskiego, 5 osób z woj. lubuskiego, 5 osób z woj. opolskiego, 4 osób z...

Koronawirus w Polsce. Rośnie liczba zachorowań. Ilu jest chorych?
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce: 24.03: Potwierdzono kolejne 8 przypadków. Nie żyje dziewiąty pacjent!

Za nami rekordowy poniedziałek, jeżeli chodzi o liczbę zachorowań na koronawirusa w Polsce. Do tamtej pory Ministerstwo Zdrowia potwierdziło aż 749 zarażeń wirusem COVID-19 z czego 8 osób to ofiary śmiertelne. Wczoraj liczba osób wzrosła aż o 115 przypadków.  Ósma ofiara koronawirusa zmarła w 23 marca w szpitalu w Tychach. Miała choroby współistniejące. Materiał jest aktualizowany na bieżąco.  24 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych zachorowaniach. Aktualnie zakażonych koronawirusem zostało 766 osób, z czego 8 zmarło.  Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Zmarła 8 osoba zakażona koronawirusem w Polsce! Koronawirus w Polsce. Kolejne przypadki zachorowań W wtorkowy poranek Ministerstwo Zdrowia potwierdziło kolejne 17 przypadków zachorowań na koronawirusa w Polsce. Mowa o:  - 5 osobach z woj. zachodniopomorskiego - 5 osobach z woj. śląskiego, - 3 osobach z woj. lubuskiego, - 2 osobach z woj. opolskiego, - 1 osobie z woj. pomorskiego, - 1 osobie z woj. wielkkopolskiego.  [AKTUALIZACJA] godz. 10:50 Nie żyje 9 osoba zarażona koronawirusem Ministerstwo zdrowia potwierdziło kolejnych 8 przypadków zarażenia koronawirusem. Mowa o: - 7 osobach z woj. podkarpackiego - 1 osobie z woj. warmińsko-mazurskiego Potwierdzono również śmierć 9 pacjenta, zakażonego wirusem COVID-19. Był to 68-letni ksiądz, który zmarł w szpitalu w Puławach. Jego stan był ciężki i miał choroby współistniejące.  Dziś, 24 marca 2020 r. o godz. 5.30 w Szpitalu w Puławach zmarł ks. Henryk Borzęcki - zarażony koronawirusem. Szczegóły pogrzebu w trakcie ustalania - pisze diecezja Zamojsko-Lubaczowska na Twitterze.   Dziś, 24 marca 2020 r. o godz. 5.30 w Szpitalu w Puławach zmarł ks. Henryk...

Koronawirus
EastNews
Newsy
Koronawirus w Polsce, 26 marca: Ministerstwo Zdrowia potwierdza kolejne 35 przypadków zarażenia

Wielkimi krokami zbliża się okres, w którym dzieci przystępują do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Czy w tym roku z powodu koronawirusa, Komunie Święte nie odbędą się w terminie? Czy Komunia Święta 2020 zostanie odwołana? Są podejmowane już pierwsze decyzje. Arcybiskup katowicki Wiktor Skworc odniósł się do tej kwestii w swoim zarządzeniu. Rozważa dwie opcje. Z jego rozporządzenia wynika, że  jeśli po Wielkanocy stan epidemii koronawirusa zostanie utrzymany i dzieci nie wrócą do szkół, wszystkie Pierwsze Komunie Święte zostaną odwołane aż do czasu ustania epidemii.  Gdyby tak się nie stało, arcybiskup zaleca rodzicom podjęcie decyzji o przyjęciu Pierwszej Komunii Świętej przez dziecko w porozumieniu z proboszczem:  Każdy przypadek należy rozpatrzyć indywidualnie, nie może decydować głosowanie lub wola większości. Abp Skworc nie wyklucza także możliwości organizowania uroczystości rodzinnych w majowym terminie. Rodzina będzie miała możliwość umówienia się z księdzem na Mszę Świętą w konkretny dzień i godzinę. Wówczas dziecko przeżyje swoją I Komunię Świętą tylko w gronie najbliższych z zachowaniem najwyższych środków ostrożności, czyli w małych grupach a nawet pojedynczo. Apeluje również do księży o umożliwienie rodzicom przeniesienia Komunii na wybrany przez nich późniejszy termin. Z kolei metropolita częstochowski, abp Wacław Depo nie widzi możliwości zorganizowania Pierwszych Komunii Świętych do czasu aż szkoły i parafie nie wrócą do normalnego funkcjonowania. Zobacz także:  Królowa Elżbieta mogła zostać zarażona koronawirusem od księcia Karola?! Pałac wydał oświadczenie! Koronawirus w Polsce: dane Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych przypadkach zachorowań -  jest już 15 ofiar śmiertelnych....

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner