Pierwsza ofiara koronawirusa w Polsce
EastNews

Koronawirus w Polsce, 18.03: drastycznie wzrosła liczba osób zarażonych koronawirusem w Polsce!

Pierwsza ofiara koronawirusa w Polsce
EastNews

Ministerstwo Zdrowia na bieżąco informuje o kolejnych osobach zarażonych koronawirusem w Polsce. Obecnie jest to 238 osób zarażonych COVID-19, do tej pory zmarło 5 osób! [Materiał na bieżąco aktualizowany, sprawdź szczegóły poniżej]. 

Potwierdzone przypadki dotyczą: 8 osób z woj. łódzkiego, 5 z woj. dolnośląskiego i po 1 osobie z woj. opolskiego, śląskiego, zachodniopomorskiego i podlaskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 238/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). - czytamy w komunikacie Ministerstawa Zdrowia.

Dziś szpital w Zielonej Górze ma opuścić pacjent zero zarażony koronawirusem, który przebywał w placówce przez dwa tygodnie od 2 marca. Ostatni test na koronawirusa wyszedł negatywnie i pacjent zostanie wypisany do domu!

AKTUALIZACJA, godz. 8.30

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 8 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Obecnie jest 246 potwierdzonych przypadków. Nowe przypadki pojawiły się: 4 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 z woj. śląskiego i po 1 osobie z woj. podkarpackiego i świętokrzyskiego.

AKTUALIZACJA, godz. 14:15

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 5 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Obecnie jest 251 potwierdzonych przypadków zachorowań. Potwierdzone przypadki dotyczą:

2 osób z woj. podkarpackiego

1 osoby z woj. lubuskiego,

1 osoby z woj. małopolskiego

1 osoby z woj. podlaskiego.

AKTUALIZACJA, godz. 19:00

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych, 36 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Potwierdzone przypadki dotyczą:

28 osób z woj. mazowieckiego,

4 osób z woj. śląskiego,

2 osób z woj. dolnośląskiego oraz po

1 osoby z woj. pomorskiego

1 osoby z woj. opolskiego.

W sumie na ten moment w Polsce jest 287 osób zarażonych koronawirusem.

Czy Polsce grozi "włoski scenariusz"?

Polski rząd podjął zdecydowane działania, aby zminimalizować rozprzestrzenianie się koronawirusa, a Polacy w większości poważnie podchodzą do zaleceń i starają się ograniczać wyjścia. 

Ta liczba w najbliższym tygodniu na pewno będzie rosła. W podobnym tempie jak w innych krajach Europy. (...) Mam nadzieję, że to tempo wzrostu w pewnym momencie spowolni i będziemy mieli czas na leczenie pacjentów. Po to działamy w reżimie kwarantanny właściwie całego społeczeństwa. Bardzo dziękuję za dużą odpowiedzialność, którą Polacy wykazują. Dziękuję za akcję #zostańmywdomu, bo ona daje efekty. Ale przede wszystkim chciałbym podziękować całemu personelowi medycznemu - mówił minister Szumowski.

Niestety prognozy nadal przewidują w najbliższym czasie duży wzrost zachorowań, o czym mówi Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski:

Ja przygotowuję się na sytuację taką, jak w innych krajach, czyli wzrostu bardzo znacznego. Na koniec tego tygodnia, to myślę, że to będzie 1500, może trochę więcej chorych. W następnym tygodniu to może być dobrych kilka tysięcy, jak nie dochodzenie do liczby 10 tysięcy -  przyznał Łukasz Szumowski w rozmowie z Dorotą Gawryluk w programie "Gość Wydarzeń". 

Szkoły będą zamknięte dłużej niż 14 dni?

Początkowo szkoły, przedszkola i żłobki miały być zamknięte przez dwa tygodnie, ten termin mija 25 marca, ale od początku pojawiała się informacja, że ta data może zostać przesunięta. Minister Edukacji Dariusz Piontkowski, który był gościem programu TVP "Kwadrans polityczny" wprost powiedział, że ten scenariusz jest bardzo prawdopodobny, a szkoły pracują nad wprowadzeniem nauczania zdalnego, aby nie było konieczności wydłużania roku szkolnego:

Wydaje się oczywiste, że absurdem byłoby otwieranie szkół. To jest więc kwestia czasu, kiedy wydamy kolejne rozporządzenie mówiące o tym, że wydłużamy okres zamknięcia placówek. [...] Bardzo prawdopodobne, że tak będzie, że kolejnym momentem, do którego przedłużymy okres zamknięcia szkół to będą Święta Wielkanocne, i po tym terminie będziemy sprawdzali, co dalej - powiedział Dariusz Pionktkowski w programie "Kwadrans polityczny". 

 

Prace nad wynalezieniem szczepionki cały czas trwają. 

East News

W obliczu epidemii Unia Europejska zdecydowała o zamknięciu granic!

Koronawirus w Polsce - najmłodszy pacjent ma 7 miesięcy

 

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Wojewódzki w "Idolu" nazwał ją "Pączkiem". Dziś Nina Cieślińska pracuje w telewizji i wygląda jak zupełnie inna osoba

zobacz 00:48