Party Stories
East News
Newsy

Koronawirus w Polsce. Czy szkoły zostaną zamknięte na dłużej? Jest stanowisko Ministra Edukacji

Czy przez epidemię koronawirusa szkoły w Polsce będą zamknięte na dłużej niż 14 dni? Minister Edukacji zabrał głos w tej sprawie.

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się w coraz szybszym tempie. Ministerstwo Zdrowia podejrzewa, że największy okres zachorowań dopiero przed nami. Czy w takim razie szkoły zostaną zamknięte na dłużej niż 14 dni? Minister Edukacji, Dariusz Piontkowski zabrał głos w tej sprawie. Niestety, jego słowa nie napawają optymizmem. 

Zobacz także: Koronawirus w Polsce: W następnym tygodniu może być nawet 10 tys. zarażonych?

Co Julia Wieniawa sądzi o ograniczeniach w związku z koronawirusem? Co radzi fanom?

Czy szkoły zostaną zamknięte na kolejne tygodnie?

Rozprzestrzeniający się koronawirus w Polsce sparaliżował pracę placówek oświatowych. W ubiegłym tygodniu polski rząd podjął decyzję o zamknięciu wszystkich szkół i uczelni na okres 14 dni. Jak przewiduje Ministerstwo Zdrowia, największy okres zachorowań dopiero przed nami. Łukasz Szumowski w rozmowie z Dorotą Gawryluk przedstawił dość pesymistyczne prognozy. 

Ja przygotowuję się na sytuację taką, jak w innych krajach, czyli wzrostu bardzo znacznego. Na koniec tego tygodnia, to myślę, że to będzie 1500, może trochę więcej chorych. W następnym tygodniu to może być dobrych kilka tysięcy, jak nie dochodzenie do liczby 10 tysięcy -  przyznał Łukasz Szumowski w rozmowie z Dorotą Gawryluk w programie "Gość Wydarzeń". 

Czy w takim razie szkoły będą zamknięte dłużej niż przez najbliższe 14 dni? Minister Edukacji Dariusz Piontkowski był gościem programu TVP "Kwadrans polityczny" i wyjawił, że niestety taki scenariusz jest brany pod uwagę, ze względu na przewidywany wzrost liczby zachorowań. 

Wydaje się oczywiste, że absurdem byłoby otwieranie szkół. To jest więc kwestia czasu, kiedy wydamy kolejne rozporządzenie mówiące o tym, że wydłużamy okres zamknięcia placówek. [...] Bardzo prawdopodobne, że tak będzie, że kolejnym momentem, do którego przedłużymy okres zamknięcia szkół to będą Święta Wielkanocne, i po tym terminie będziemy sprawdzali, co dalej - powiedział Dariusz Pionktkowski w programie "Kwadrans polityczny". 

Czy to oznacza, że rok szkolny zostanie wydłużony? 

Właśnie chcemy wprowadzić zdalne nauczanie, aby nie było potrzeby kończenia zajęć szkolnych w innym terminie niż ten przewidziany w końcu czerwca. [...] I chociaż to będzie inny sposób realizacji podstawy programowej, to uda się ten materiał zrealizować i zajęcia zakończą się w końcu czerwca - wyjaśnił Minister Edukacji. 

Młodzież obawia się, że terminy matur i testów ósmoklasisty zostaną przesunięte. Na ten moment nie zapadła jeszcze decyzja w tej sprawie. W ubiegłym tygodniu MEN zapewniało, że nic w tej kwestii się nie zmieni i egzaminy odbędą się normalnie. Sytuacja jest jednak bardzo dynamiczna i z każdą chwilą wszystko może się zmienić. Miejmy jednak nadzieję, że do tego nie dojdzie i młodzież napisze testy w zaplanowanym terminie. 

Szkoły zamknięte z powodu koronawirusa
East News

W Polsce odnotowano już ponad 200 przypadków zachorowań na koronawirusa. Z dnia na dzień przybywa coraz więcej zakażonych. 

koronawirus
East News

Młodzież obawia się, że przez panującą pandemię, nie będzie mogła napisać egzaminów w wyznaczonym wcześniej terminie. 

Koronawirus w Polsce. Co z maturami 2020?
East News

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Pierwsza ofiara koronawirusa w Polsce
EastNews
Newsy
Koronawirus w Polsce, 18.03: drastycznie wzrosła liczba osób zarażonych koronawirusem w Polsce!
Nowe informacje dotyczące zachorowań na koronawirusa w Polsce. Ile chorych jest obecnie?

Ministerstwo Zdrowia na bieżąco informuje o kolejnych osobach zarażonych koronawirusem w Polsce. Obecnie jest to 238 osób zarażonych COVID-19, do tej pory zmarło 5 osób! [Materiał na bieżąco aktualizowany, sprawdź szczegóły poniżej].  Potwierdzone przypadki dotyczą: 8 osób z woj. łódzkiego, 5 z woj. dolnośląskiego i po 1 osobie z woj. opolskiego, śląskiego, zachodniopomorskiego i podlaskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 238/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). - czytamy w komunikacie Ministerstawa Zdrowia. Dziś szpital w Zielonej Górze ma opuścić pacjent zero zarażony koronawirusem, który przebywał w placówce przez dwa tygodnie od 2 marca. Ostatni test na koronawirusa wyszedł negatywnie i pacjent zostanie wypisany do domu! AKTUALIZACJA, godz. 8.30 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 8 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Obecnie jest 246 potwierdzonych przypadków. Nowe przypadki pojawiły się: 4 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 z woj. śląskiego i po 1 osobie z woj. podkarpackiego i świętokrzyskiego. AKTUALIZACJA, godz. 14:15 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 5 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Obecnie jest 251 potwierdzonych przypadków zachorowań. Potwierdzone przypadki dotyczą: 2 osób z woj. podkarpackiego 1 osoby z woj. lubuskiego, 1 osoby z woj. małopolskiego 1 osoby z woj. podlaskiego. AKTUALIZACJA, godz. 19:00 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych, 36 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Potwierdzone przypadki dotyczą: 28 osób z woj. mazowieckiego, 4 osób z woj. śląskiego, 2 osób z woj. dolnośląskiego oraz po 1 osoby z woj. pomorskiego 1 osoby z woj. opolskiego. W sumie na ten moment w Polsce jest...

Koronawirus w Polsce. Konferencja Łukasza Szumowskiego i Mateusza Morawieckiego
EastNews
Newsy
Koronawirus w Polsce: W następnym tygodniu może być nawet 10 tys. zarażonych?
Minister zdrowia w najnowszym wywiadzie ocenił, ile osób już wkrótce może zachorować na koronawirusa.

Minister Zdrowia w najnowszym wywiadzie ocenił, ile osób już wkrótce może zachorować na koronawirusa. Łukasz Szumowski w rozmowie Dorotą Gawryluk w programie "Gość Wydarzeń" odpowiedział również na pytanie, jak długo potrwa jeszcze kwarantanna i kiedy zostaną otwarte m.in. galerie handlowe i restauracje. Co o trudnej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa powiedział przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia? Galerie handlowe będą zamknięte dłużej niż planowano?  Koronawirus już od kilku miesięcy rozprzestrzenia się po całym świecie, a liczba osób zarażonych ciągle wzrasta. Niestety, (17.03.2020) w Polsce jest już 205 przypadków. Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o nowych przypadkach oraz o kolejnej osobie, która zmarła z powodu koronawirusa. Piąta ofiara śmiertelna to 57-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu w Wałbrzychu. Niestety, według Łukasza Szumowskiego, który w poniedziałek (16.03) wieczorem pojawił się w programie "Gość Wydarzeń", zarażonych osób już wkrótce będzie znacznie więcej.  Ja przygotowuję się na sytuację taką, jak w innych krajach, czyli wzrostu bardzo znacznego. Na koniec tego tygodnia, to myślę, że to będzie 1500, może trochę więcej chorych. W następnym tygodniu to może być dobrych kilka tysięcy, jak nie dochodzenie do liczby 10 tysięcy  - Minister Zdrowia przyznał w rozmowie z Dorotą Gawryluk.  Minister Zdrowia odpowiedział również na pytanie, jak długo będą musiały być zamknięte galerie handlowe, kina czy restauracje. Ile jeszcze potrwa kwarantanna? Łukasz Szumowski w programie "Gość Wydarzeń" przyznał, że trudno odpowiedzieć na to pytanie.  Zobaczymy, jaki będzie trend i ile będzie chorych na koniec tego tygodnia. Na podstawie tego będziemy decydowali, co po...

East News
Newsy
Koronawirus w Polsce. Zamknięte szkoły, żłobki i przedszkola. Jak będzie wyglądać nauka w domu?
Premier Mateusz Morawiecki ogłosił zamknięcie szkół, przedszkoli i żłobków z powodu koronawirusa!

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił zamknięcie szkół, przedszkoli i żłobków z powodu koronawirusa. Groźny wirus już od kilku miesięcy rozprzestrzenia się po całym świecie. Niestety, 4 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o pierwszym przypadku zarażenia w Polsce, a dziś (11 marca) już 25 osób zmaga się z koronawirusem! Wraz ze wzrostem zachorowań władze wprowadziły m.in. zakaz organizowania imprez masowych. Teraz okazuje się, że zostaną również zamknięte wszystkie szkoły oraz placówki kulturalne.  Co z dziećmi, które muszą zostać w domu? Co dzieci będą robić podczas przymusowej przerwy? Z pewnością jest to świetny czas na nadrobienie wszystkich zaległości i przypomnienie materiału, który dzieci poznały do tej pory. Czas wolny dzieci będą mogły spędzić również na czytaniu książek i rozwijanie swoich pasji. Z pewnością nie jest wskazane, żeby w tym czasie dzieci brały udział w wydarzeniach z udziałem dużej liczby osób. Minister edukacji narodowej podczas konferencji prasowej apelował, żeby dzieci nie traktowały zamknięcia szkół jako dodatkowych wakacji. Przedstawiciele władz apelowały, żeby dzieci w miarę możliwości pozostawały w domu, a w wolnym czasie uzupełniły braki w nauce.  Jeśli chodzi o nauczycieli to oni zgodnie z kodeksem pracy będą w gotowości do pracy natomiast nie będziemy wymagali, aby przychodzili do szkoły- mówił przedstawiciel MEN. Będziemy natomiast alelowali o to, aby zapewnili uczniom pewne możliwości kształcenia. Nie może być to kształcenie systematyczne, obejmujące całą młodzież ponieważ nie każde dziecko, nie każdy młody człowiek ma dostęp do internetu, więc nie chcielibyśmy wprowadzać nierówności. Natomiast nauczyciele korzystając z takiej platformy edukacyjnej epodreczniki.pl na której znajduje się bardzo...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner