Party Stories
Unia Europejska, flaga
East News
Newsy

Koronawirus w Polsce i Europie. Unia Europejska zamyka granice na 30 dni!

Wszystko w związku z koronawirusem! Czas może się przedłużyć!

Unia Europejska zamyka granice na 30 dni. Decyzja zapadła we wtorek podczas wideokonferencji przywódcy 27 krajów UE. Granice mają być zamknięte na 30 dni, z możliwością przedłużenia. Co to oznacza?

By ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa, uzgodniliśmy wzmocnienie naszych zewnętrznych granic poprzez wprowadzenie tymczasowych ograniczeń w podróżowaniu do Unii Europejskiej przez 30 dni - poinformował szef Rady Europejskiej Charles Michel.

Zobacz także: Minister środowiska Michał Woś zarażony koronawirusem relacjonuje przebieg choroby: "Czuję się coraz gorzej!"

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Kogo nie dotyczy ten zakaz? Są pewne wyjątki

Ograniczenia obejmują tylko obywateli spoza wspólnoty. Są jednak pewne wyjątki, zakaz wjazdu na teren UE nie obejmuje członków rodzin Europejczyków, osób z kartami stałego pobytu w UE, lekarzy i naukowców, kierowców przewożących towary.

Kraje członkowskie zdecydowanie to poparły. Teraz do nich należy implementacja. Powiedziały, że natychmiastowo to wprowadzą. To dobrze, że mamy jednomyślne i wspólne podejście - powiedziała szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

Koronawirus w Polsce - najmłodszy pacjent ma 7 miesięcy

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
fajerwerki
East News
Newsy
Zakaz przemieszczania się w Sylwestra. Tylko w tych 2 przypadkach nie dostaniesz mandatu!
Rząd wprowadził obostrzenia dotyczące Sylwestra. Jak się okazuje, od zakazu przemieszczenia się obowiązują dwa wyjątki. Kogo nie dotyczą ograniczenia?

Podczas czwartkowej konferencji prasowej, w związku z epidemią koronawirusa w Polsce, minister zdrowia ogłosił wprowadzenie nowych obostrzeń, które dotyczą nie tylko galerii handlowych, hoteli czy stoków narciarskich, ale również sylwestrowej nocy. Tym samym w poniedziałek 21 grudnia Dzienniku Ustaw pojawiło się rozporządzenie w tej sprawie. Jak się okazuje, zakaz przemieszania się od godziny 19:00 31 grudnia do godziny 6 rano 1 stycznia nie obowiązuje w dwóch przypadkach. Zobacz także:  Narodowa kwarantanna w Polsce! Zamknięte galerie, hotele i stoki narciarskie!  Sylwester 2020: obostrzenia. Kogo nie dotyczą? Tegoroczny Sylwester przyjdzie nam spędzić w bardziej kameralnej odsłonie. W związku z epidemią koronawirusa w noworocznej zabawie może uczestniczyć do 5 osób, a z 31 grudnia na 1 stycznia od godziny 19 do 6 rano będzie obowiązywała tak zwana godzina policyjna. Rząd apeluje, by na ten czas pozostać w domach, jednak wynika z rozporządzenia, zakaz przemieszczania się nie obowiązuje w dwóch przypadkach. Pierwszym z nich jest wykonywanie czynności służbowych lub zawodowych lub wykonywania działalności gospodarczej, drugi natomiast dotyczy  "zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego" . Za nieprzestrzeganie ograniczeń dotyczących Sylwestra, możemy zostać ukarani mandatem, a w razie odmowy jego przyjęcia, sprawa może zostać skierowana do sądu lub sanepidu. Jak zapowiedział szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, jeśli przepisy wprowadzone w związku z pandemią będą łamane, będą podejmowane interwencje. Mandat dla osób nieprzestrzegających nakazów, zakazów i ograniczeń może wynosić do 1000 złotych. Sylwester 2020 odbędzie się bez hucznych zabaw. W związku z epidemią koronawirusa i...

Monika Zamachowska i Michał Olszański
East News
Newsy
Michał Olszański zostanie zawieszony przez wywiad z Kaczyńskim?! Już poniósł pierwsze konsekwencje!

O tym wywiadzie mówi się od kilku dni. Na początku tygodnia Jarosław Kaczyński był gościem " Pytania na śniadanie ". Wywiad z prezesem PiS przeprowadzili Michał Olszański i Monika Zamachowska . Ich zadaniem było ocieplenie wizerunku Kaczyńskiego - pytali więc go o ulubione jedzenie czy imiona kotów. Widzom TVP rozmowa z politykiem nie przypadła do gustu. Olszański tłumaczył się z infantylnych pytań, a zaraz potem otrzymał zakaz wypowiadania się! Czy władze TVP usuną go ze śniadaniówki? Olszański z zakazem wypowiadania się Dziennikarz w rozmowie z naTemat.pl wyznał, że od samego początku wiedział, że wywiad z Kaczyńskim to zły pomysł. Jednak nie miał wyjścia - to szefowie wyznaczyli go do rozmowy z prezesem PiS.  - Podszedłem do niej zadaniowo. Wydaje mi się, że zrobiliśmy z Moniką to, co w takiej sytuacji dziennikarze mogli zrobić. Nie mam sobie nic do zarzucenia patrząc na ten wywiad, nie mam się czego wstydzić. Rozmowa była zadaniem, które nam postawiono w określonym celu - powiedział Olszański. Zobacz także:  Olszański tłumaczy się z wywiadu z Kaczyńskim! "Wiedziałem, że to nie jest dobry pomysł" Do Olszańskiego zwrócili się również dziennikarze z wirtualnemedia.pl prosząc o komentarz, jednak okazało się, że go nie otrzymają.  - Niestety, nie mogę rozmawiać z mediami. Od kierownictwa "Pytania na śniadanie" dostałem dzisiaj ustny zakaz rozmawiania z jakimikolwiek mediami. Stanowczo odsyłam więc do rzecznika prasowego TVP - wyznał Michał Olszański.  Jak informuje portal, władze TVP rozważają zawieszenie Michała Olszańskiego w prowadzeniu śniadaniówki! – Sprawa jest jednak nieprzesądzona i niezwykle delikatna, bowiem Telewizja z jednej strony nie chce narazić się na zarzuty ostrego...

Newsy
Kuba Wojewódzki w TVP1!
Na ten jeden dzień

Ledwo co ucichł konflikt na linii Wojewódzki-Sablewska, a kontrowersyjny juror jest już zamieszany w kolejny. Tym razem rzecz dotyczy głośnej audycji Wojewódzkiego i Figurskiego w radio Esca Rock, po której obu dziennikarzom zostały postawione zarzuty rasizmu i braku poszanowania praw mniejszości w Polsce. Na to wszystko złożyło się dodatkowo wybranie showmana jako osoby współodpowiedzialnej (razem z Krzysztofem Materną) za przygotowanie koncertu z okazji polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. Jest więc powód, aby podnieść wrzawę, że taka osoba jak Wojewódzki nie powinna zabierać się za tak ważne wydarzenie. Tymczasem to już pewne. Kuba Wojewódzki poprowadzi koncert "TU WARSZAWA", który transmitować będzie TVP1. Impreza odbędzie się 1 lipca w wielu punktach stolicy. Jej najważniejszą częścią będzie wspomniany koncert, który będzie miał miejsce na Placu Defilad. Przeczuwamy, że emocje będą ogromne. Skoro za wszystkim stoi duet Wojewódzki i Materna. Wybieracie się? daks

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner