Agnieszka Radwańska, Dawid Celt
ONS

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę! Teraz czas na dziecko? Znamy jej plany!

Agnieszka Radwańska, Dawid Celt
ONS

 

Agnieszka Radwańska niedawno zakończyła karierę. Co będzie robić na sportowej emeryturze? Czy teraz pomyśli o dziecku?

Pragnę podzielić się z wami jedną z moich najważniejszych życiowych decyzji. W dniu dzisiejszym, po 13 latach zawodowego grania, kończę swoją przygodę z zawodowym tenisem. Nie jest mi z tym łatwo…”, napisała niedawno Agnieszka Radwańska (29) w oświadczeniu zamieszczonym w mediach społecznościowych.

 

Fani byli zaskoczeni, ale dziennikarze sportowi się tego spodziewali.

– Już w marcu czułem, że do tego dojdzie – mówi „Fleszowi” Marek Furjan, komentator tenisowy Eurosportu.

 

Nie ma wątpliwości, że Agnieszka wycisnęła ze swojej kariery 150 proc. Dłużej po prostu nie mogła już grać.

„Nie jestem już w stanie zmobilizować swojego organizmu do jeszcze większej eksploatacji”, mówiła kilka tygodni temu.

 

Co Radwańska zamierza teraz robić?

– Może teraz poświęcić się wyłącznie pasjom. Przez wiele lat gry na najwyższym poziomie zarobiła wystarczająco dużo, żeby nie martwić się o przyszłość – dodaje Furjan.

 

To „dużo” to konkretnie 27 mln dolarów…

Agnieszka Radwańska na Stadionie Narodowym gra w tenisa
East News


DZIECIŃSTWO NA KORCIE

 

Stanęła na korcie, kiedy miała pięć lat. Od tamtego czasu trenowała codziennie – pierwszy turniej juniorski wygrała jako siedmiolatka! Dzieciństwo spędziła w Niemczech, gdzie razem z młodszą siostrą Ulą trenowała pod okiem ojca. Do liceum chodziła już w Polsce. Ale jej dzień w niczym nie przypominał dni innych nastolatek: pobudka o 6.30, śniadanie, dwie godziny treningu, szkoła, obiad, znów dwie godziny treningu, angielski.

 

„Miałam namiastkę dzieciństwa, rodzice się starali, żebym pojechała na zieloną szkołę czy poszła na czyjeś urodziny, ale to były chwile. Moje życie kręciło się wokół kortu”, wspominała w wywiadach.

 

Ciężka praca się opłaciła – Agnieszka zdobyła mistrzostwo Wimbledonu juniorów, następnie przyszedł czas na „dorosłe” sukcesy. W 2011 roku, po serii nieporozumień, przestała trenować z ojcem. Piotra Radwańskiego zastąpił Tomasz Wiktorowski. Sparing­partnerem tenisistki (a potem także jej drugim trenerem) był wtedy Dawid Celt. Zmiany w ekipie okazały się strzałem w dziesiątkę: po roku Radwańska doszła aż do finału Wimbledonu. A dwa lata później wybrała się z Dawidem na randkę.

 

„Pierwsza randka? Taka sama jak u każdej innej nudnej pary. Poszliśmy do kina na »Kac Vegas«”, opisuje w książce „Jestem Isia”.

 

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia – Celta, który również był zawodowym tenisistą, Radwańska poznała, gdy miała 17 lat.

 

„Była dla mnie wtedy smarkulą, nie przypuszczałem, że właśnie poznałem swoją żonę”, wspominał tę chwilę tenisista.

 

Gdy sam zakończył karierę, w zupełności poświęcił się treningom z Agnieszką.

 

„Czym mnie kupił Dawid? Zobaczył we mnie kobietę. Na pewno także zaradnością, jest bardzo uporządkowany”, mówiła tenisistka w „Vivie!”.

 

Choć podróżowali po całym świecie, tak naprawdę znali go tylko z perspektywy hoteli i kortów. Na zwiedzanie nie było czasu, po turnieju trzeba było pędzić na lotnisko i meldować się na następnych zawodach. Tylko w Paryżu Agnieszka dawała sobie „wolne” i odwiedzała luksusowe butiki. Zawsze miała słabość do markowych torebek i butów. Podobno ma tyle szpilek, że mogłaby codziennie wkładać inną parę! Do ślubu wybrała louboutiny, pokryte kryształkami Swarovskiego, za ponad 4 tys. złotych. Powiedziała „tak” Dawidowi Celtowi rok temu, w lipcu, w krakowskim kościele Na Skałce.

 

Agnieszka Radwańska i Dawid Celt


CO DALEJ BĘDZIE ROBIĆ RADWAŃSKA?

 

Czym zajmie się Agnieszka na sportowej emeryturze?

 

– Dostaje dużo propozycji biznesowych, showbiznesowych i sportowych, ale na razie musi odpocząć – mówi nam członek jej zespołu.

 

Tenisistka na pewno będzie rozwijać swój biznes hotelarski AGA Tenis Apartments (dziesięć luksusowych apartamentów na wynajem w Krakowie). Na kolejne pomysły na pewno przyjdzie czas. Na razie, po imprezie pożegnalnej, Agnieszka chce ruszyć w świat, by nadrobić zaległości ze zwiedzania. A dziecko?

 

„Pomyślę o tym na emeryturze”, pisała Aga w swojej biografii.

 

W tenisie zdobyła już wszystko, co mogła. Teraz czas na rodzinę.

 

Czytaj także: Agnieszka Radwańska KOŃCZY KARIERĘ! Zobacz oświadczenie tenisistki

 

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę sportową. Co będzie robić na "emeryturze"?

Czas na poprawiny! Jak wyglądała Agnieszka Radwańska w drugim dniu i jej goście

Więcej na temat Agnieszka Radwańska Dawid Celt
Przeładuj

Taniec z Gwiazdami. Julia Wieniawa o przegranej: "Nie jestem idiotką, czytam te komentarze! Spodziewałam się tego"

zobacz 02:53