Agnieszka Radwańska na Stadionie Narodowym gra w tenisa
East News

Agnieszka Radwańska KOŃCZY KARIERĘ! Zobacz oświadczenie tenisistki

Agnieszka Radwańska na Stadionie Narodowym gra w tenisa
East News

 

Agnieszka Radwańska wydała właśnie oświadczenie, w którym ogłosiła, że kończy sportową karierę! Fani tenisistki są w szoku, bo spodziewali się, że Aga jeszcze przez najbliższe kilka lat będzie zachwycać na kortach, a tymczasem ona postanowiła wycofać się ze sportu.

 

Agnieszka Radwańska kończy karierę - zobacz jej oświadczenie

W najnowszym notowaniu rankingu WTA, który został opublikowany kilka dni temu, Agnieszka Radwańska pozostała 75. tenisistką świata. Nie jest tajemnicą, że Agnieszka od wielu miesięcy miała problemy ze zdrowiem i powrotem do światowej formy.

– Nie trenuję, tylko się rehabilituję. Od wrześniowego startu w Seulu nie trzymałam w rękach rakiety. Mam problem w trzecim i czwartym palcu w prawej stopie. Nie tej, która kiedyś była operowana. Ona jest już, mówiąc najprościej, tak zmiażdżona bieganiem, hamowaniem, tupaniem, że mało co w niej normalnie pracuje, za to wszystko puchnie. W nocy czasami jest tak, że budzę się ze skurczami. Żadne zastrzyki z kortyzonu czy osocza nie mogą mi już pomóc – mówiła jeszcze niedawno Radwańska w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Agnieszce ciężko było pogodzić się ze spadkiem z rankingach i gorszą formą utrzymującą się już wiele miesięcy. Ponoć myślała o tym, żeby zawiesić karierę, ale ostatecznie zdecydowała się zupełnie zrezygnować z zawodowej rywalizacji. 

 

Co Radwańska napisała w oświadczeniu? Zobacz!

Kochani,

Pragnę podzielić się z Wami jedną z moich najważniejszych życiowych decyzji. W dniu dzisiejszym, po 13 latach zawodowego grania, kończę swoją przygodę z zawodowym tenisem. Nie jest mi z tym łatwo. W głowie jeszcze tyle wspomnień, emocji zwycięstw tych dwudziestu zdobytych turniejów i tych blisko sześciuset wygranych meczów. Niestety nie mogłam już trenować jak dawniej, a organizm i tak coraz częściej odmawiał posłuszeństwa. W trosce o swoje zdrowie, z pełną świadomością obciążenia, jakie niesie rywalizacja na tak wysokim poziomie, nie jestem już w stanie zmobilizować swojego organizmu do jeszcze większej eksploatacji.

Odkładam rakietę i żegnam się z tourem, ale nie z tenisem. Tenis jest i zawsze będzie pełnił w moim życiu wyjątkową rolę. Czas na nowe wyzwania, nowe pomysły, mam nadzieję równie ekscytujące jak te na korcie.

Ufam, że na przestrzeni tych wszystkich lat godnie reprezentowałam nasz kraj na całym świecie oraz dostarczałam Wam wszystkim wielu emocji, wrażeń i radości. Wasze wsparcie, miłe słowa oraz wiara w moje zwycięstwa były ze mną na każdym meczu i za to serdecznie i z głębi serca Wam dziękuję. Dziękuję za każdą nieprzespaną noc spędzoną przed telewizorem oraz za wszystkie tytuły Fan Favorite – to dla mnie zaszczyt i najlepsza nagroda za ciężką pracę.

Dziękuję wszystkim, którzy byli ze mną na dobre i na złe, rodzicom, siostrze, mojemu najlepszemu teamowi: Dawidowi, Tomkowi, Krzyśkowi, Jasonowi, moim sponsorom i partnerom – zawsze będę wdzięczna za wszystko, co dla mnie zrobiliście. Aga

 

Żałujecie, że Agnieszka podjęła taką decyzję?

 

Zobacz: Agnieszka Radwańska świętowała 1. rocznicę ślubu. Z tej okazji pokazała wcześniej niepublikowane ZDJĘCIE z wesela

 

Agnieszka Radwańska kończy karierę

Agnieszka Radwańska na meczu z Gortatem

Teraz skupi się tylko na rodzinie?

Agnieszka Radwańska
East News

Więcej na temat Agnieszka Radwańska
Przeładuj

"Kogel Mogel 4": To nowa postać zachwyci wszystkich najbardziej! "Rozbije bank"

zobacz 02:41