Robert Lewandowski i Wojciech Szczęsny, Grzegorz Krychowiak podczas meczu z Kolumbią Kuba Błaszczykowski i Robert Lewandowski podczas meczu reprezentacji Polski Robert Lewandowski, Grzegorz Krychowiak, Kamil Glik przed meczem Robert Lewandowski i Arek Milik na treningu przed meczem z Kolumbią Robert Lewandowski i Wojciech Szczęsny podczas Mundialu w Rosji
Robert Lewandowski i Wojciech Szczęsny, Grzegorz Krychowiak podczas meczu z Kolumbią
East News
O tym jest głośno!
1/5
Robert Lewandowski i Wojciech Szczęsny, Grzegorz Krychowiak podczas meczu z Kolumbią
East News

Za nami mecz Polska-Kolumbia, który zakończył się wynikiem 0:3. Przegrana w drugim meczu na Mundialu oznacza dla nas odpadnięcie z mistrzostw. Został nam tylko czwartkowy mecz z Japonią, który jest właściwie już tylko spotkaniem o honor. Czy ten mecz będzie pożegnaniem Adama Nawałki z polską kadrą? Wiele wskazuje na to, że być może prezes PZPN Zbigniew Boniek zdecyduje o zmianie trenera. Sama kadra również się zmieni - Łukasz Piszczek czy Łukasz Fabiański jeszcze przed Mundialem ogłosili, że wkrótce odejdą z kadry. Czeka nas wiele zmian, ale na razie trwa rozliczanie piłkarzy z turnieju oraz szukanie winnych. Pojawia się coraz więcej głosów, że odpadamy z Mundialu z powodu konfliktów w kadrze. Kto z kim się nie lubi? Skąd takie podejrzenia? Zobacz kolejne slajdy!

Zobacz: Żenujący występ Polaków na Mundialu? Ale nie wyjadą z Rosji z pustymi rękami! Za sam udział reprezentacja dostanie miliony

2/5
Kuba Błaszczykowski i Robert Lewandowski podczas meczu reprezentacji Polski
Eastnews

W mediach trwa dyskusja na temat tego, co stało się z polską drużyną od Euro 2016, które było dla nas wyjątkowo udane. Pojawiają się głosy, że w drużynie są rozłamy. Kto z kim się nie lubi?

 

Może miejmy to od razu za sobą. Tak, Robert Lewandowski nie nadaje na tych samych falach z Kamilem Glikiem, choć niby powinni, bo są z rocznika 1988 i znają się jeszcze ze zjazdów juniorskich reprezentacji (z meczów nie, Kamil Glik (i Kamil Grosicki) grał, a Lewandowski był wtedy uważany za zbyt słabego). Tak, Kamil Glik nie dogaduje się z Grzegorzem Krychowiakiem. Tak, Robert Lewandowski często jest na zgrupowaniach w swoim świecie. Od dwóch lat coraz bardziej w swoim świecie, z coraz większą liczbą spraw do załatwienia w czasie wolnym podczas zgrupowań. Nigdy też nie będzie miał serdecznych relacji z Kubą Błaszczykowskim i Łukaszem Piszczkiem, choć to akurat już żadna tajemnica. A i pozostałe podziały nie są jakoś specjalnie skrywane - pisze w swoim felietonie dla Gazeta.pl dziennikarz Paweł Wilkowicz.

 

O konflikcie Błaszczykowskiego i Lewandowskiego krążą legendy. Ale dlaczego Glik nie lubi się z Krychowiakiem? I z kim jeszcze konflikt ma Lewandowski?

Zobacz: W takim stanie jeszcze go nie widzieliśmy! Załamany Robert Lewandowski na konferencji prasowej ZDJĘCIA

3/5
Robert Lewandowski, Grzegorz Krychowiak, Kamil Glik przed meczem
East News

Z książki "Tajemnice kadry" dowiadujemy się, że podczas meczu towarzyskiego Polska-Litwa w Krakowie doszło do ostrej wymiany zdań między Kamilem Glikiem, a Grześkiem Krychowiakiem. 

 

"Już w trakcie pierwszej połowy doszło do utarczek między dwoma samcami alfa. Krychowiak niewybrednie skrytykował błędy w ustawieniu Glika. Kiedy piłkarze weszli do szatni, obrońca naskoczył na upominającego go "Krychę".

 

- Weź, ku...a, zamknij mordę! - krzyknął Glik.
- To zacznij, ku...a, grać! - odparował Krychowiak.

 

Zamiast dyskutować, piłkarze postanowili użyć pięści. Na czas rozdzielili ich koledzy z drużyny. Na drugą połowę tamtego meczu Glik już nie wyszedł, został zmieniony przez Bartosza Salamona. Krychowiak murawę opuścił pół godziny później".

 

Ich relacje od tamtego incydentu nie są idealne, ale na boisku potrafią współpracować. A z kim nie lubi się jeszcze Lewandowski? 

4/5
Robert Lewandowski i Arek Milik na treningu przed meczem z Kolumbią
East News

Po meczu z Senegalem pojawiły się informacje o konflikcie Roberta Lewandowskiego i Arka Milika. Dziennikarze pisali, że Milik na tyle poczuł się pewny, że nawet krzyczał na starszego i bardziej doświadczonego Lewandowskiego, a do tego niezbyt chętnie podawał do niego piłki. Ile prawdy jest w tych doniesieniach? Po meczu piłkarze tego nie skomentowali, a podczas treningu wydawało się, że ich relacje są bardzo dobre.

Co o konfliktach w kadrze powiedział na konferencji prasowej Robert Lewandowski?

5/5
Robert Lewandowski i Wojciech Szczęsny podczas Mundialu w Rosji
East News

Robert Lewandowski podkreślił, że nie ma żadnego rozłamu w kadrze. 

- Ja nie będę nikogo atakować. Ale to jest właśnie to, o czym mówię - interpretacja wasza. Wiele artykułów było wymyślonych. To nie ma nic wspólnego z tym jak się zaprezentowaliśmy - powiedział Robert. 

 

Co na to Adam Nawałka?

Absolutną nieprawda jest, że były w zespole jakiekolwiek rozłamy. Atmosfera, mimo wyników, jest wzorcowa. W takich momentach wszyscy trzymają się razem. To cementuje klimat - wtórował mu Nawałka. - Atmosfera była bardzo dobra. Robert cały czas jest z drużyną. Cały czas jest kapitanem, który ciągnie tę drużynę. Podobnie jestem bardzo zadowolony z bazy w Soczi. Klimat też nam nie przeszkadza. Warunki do treningów mamy świetne.