Kogel Mogel - ciekawostki, wpadki Ciekawostki i wpadki w filmie "Kogel Mogel" Ciekawostki i wpadki w filmie "Kogel Mogel" Ciekawostki i wpadki w filmie "Kogel Mogel" Ciekawostki i wpadki w filmie "Kogel Mogel"
Kogel Mogel - ciekawostki, wpadki
Wiedzieliście o tym?
1/6
Kogel Mogel - ciekawostki, wpadki

 

"Kogel mogel" oraz "Galimatias, czyli kogel-mogel II" ciągle należą do ulubionych filmów Polaków! Komedia o perypetiach Katarzyny Solskiej, która ucieka ze swojej rodzinnej wsi, aby studiować w Warszawie, to prawdziwy hit, który co chwila jest powtarzany w telewizji.

 

Zobacz: Jak teraz wyglądają aktorzy "Kogla Mogla"? ZDJĘCIA

 

Widzowie znają już na pamięć kultowe teksty, m.in. Basi Wolańskiej (Ewa Kasprzyk) czy babci Wolańskiej (Małgorzata Lorentowicz). Ale są pewne fakty i ciekawostki na temat filmu i aktorów w nim występujących, o których wierni fani mogą nie wiedzieć. 

Sprawdźcie w naszej galerii!

 

Zobacz także: Dziś urodziny Grażyny Błęckiej-Kolskiej! Jak dobrze znasz kultową komedię "Kogel-mogel"? QUIZ!

 

"No przecież dla przyjemności nikt nie pije, tylko jak mus", kto tak powiedział? Quiz z filmu "Kogel Mogel"!

 

ARCYTRUDNY QUIZ z "Kogla Mogla"

2/6
Ciekawostki i wpadki w filmie "Kogel Mogel"
Facebook

 

Wszyscy pamiętają Piotrusia Wolańskiego, syna docenta Mariana i Basi Wolańskich, który był bardzo zakochany w swojej opiekunce Kasi (Grażyna Błęcka Kolska)! Grał go Maciej Koterski. Wielu myli go jednak z Miśkiem Koterskim, synem Marka Koterskiego. Ale Maciek Koterski nie kontynuował swojej kariery aktorskiej po Koglu Moglu. W sieci trudno o jego aktualne zdjęcia. Plotkuje się, że od kilkunastu lat mieszka w Australii! 

 

Zobacz: Pamiętacie piękną Vicky ze "Zbuntowanego Anioła"? Tak dziś wygląda 49-letnia gwiazda!

3/6
Ciekawostki i wpadki w filmie "Kogel Mogel"
Facebook

 

Widzowie doskonale pamiętają szarmanckiego i przystojnego Pawła Zawadę, który starał się zdobyć Kasię Solską. W rolę młodego rolnika wcielił się Dariusz Siatkowski. Aktor zmarł nagle w 2008 roku. Został odnaleziony martwy w jednym z hoteli w okolicach Łodzi. Przyczyny jego śmierci nie zostały ujawnione. Mówiło się o tym, że aktor zmarł w wyniku komplikacji po postrym zapaleniu górnych dróg oddechowych.

Po wielkim sukcesie „Kogla Mogla” Siatkowski pojawił się w kilkunastu produkcjach serialowych i filmowych, m.in. „Krollu” czy „Reich”. 

Szansą na wielki powrót miała być rola detektywa z serialu „Fala zbrodni”. Aktor zmarł jednak w trakcie kręcenia kolejnych odcinków. 

 

Zobacz: Po rodzinnej tragedii Grażyna Błęcka-Kolska wraca na ekran w Koglu Moglu! "Bez niej ten film nie miałby sensu"

4/6
Ciekawostki i wpadki w filmie "Kogel Mogel"
Facebook

 

Jakie wpadki wyłapali widzowie w filmie "Kogel Mogel"?

W jednej ze scen Kasia na targu kupuje pięć róż, cztery żółte i jedną różową. W kolejnej scenie rozgrywającej się w domu, w wazonie widzimy cztery róże w kolorze żółtym i jedną czerwoną.

W drugiej części "Kogla Mogla" samochód, którym jeżdżą Zawadowie raz ma rejestrację o numerze WIA 7427 a raz WGH 4771. 

Kasia Solska utrzymuje, że nie pije alkoholu, kiedy docent Wolański lub Paweł Zawada proponują jej wino. Potem widzimy Kasię jak wraz z przyjaciółmi ze studiów pije piwo w barze.  

5/6
Ciekawostki i wpadki w filmie "Kogel Mogel"
Facebook

 

Wiecie kto odpowiada za scenariusz do "Kogla Mogla"? To Ilona Łepkowska, scenarzystka takich hitów jak "M jak miłość" czy "Barwy Szczęścia". 

 

Zobacz: Jak Grażyna Błęcka-Kolska odnajduje sens życia po śmierci córki? Gwiazda filmu Kogel-mogel zapowiada powrót do aktorstwa

6/6
Ciekawostki i wpadki w filmie "Kogel Mogel"
Facebook

 

W 2015 roku plotkowało się, że powstanie 3. część filmu „Kogel Mogel”. O remake zabiegała m.in. Ewa Kasprzyk, czyli Basia Wolańska:

Jeszcze paru z nas żyje, więc temat wart jest ruszenia. Rozmawiałam z Iloną Łepkowską, była nawet do tego zapalona – mówiła "Super Expressowi" aktorka.

Na plotkach się jednak skończyło. 

 

Chcielibyście zobaczyć trzecią część?