Grażyna Błęcka-Kolska
ONS

Jak Grażyna Błęcka-Kolska odnajduje sens życia po śmierci córki? Gwiazda filmu Kogel-mogel zapowiada powrót do aktorstwa

Grażyna Błęcka-Kolska
ONS

Grażyna Błęcka-Kolska opowiedziała o swoim życiu po stracie córki. Gwiazda niezapomnianego filmu "Kogel-mogel" pojawiła się w "Dzień dobry TVN" w pierwszym telewizyjnym wywiadzie po tragicznej śmierci jej ukochanej córki Zuzanny.

Aktorka powoli wraca do normalnego życia i ma się coraz lepiej. Jednak zapytana o rodzinną tragedię, nie kryła wzruszenia. Na szczęście jest coś, co pozwala Błęckiej-Kolskiej myśleć o przyszłości i pomocy innym. Razem ze swoją przyjaciółką Lucyną Schumacher-Gebhard, która również towarzyszyła jej w programie, postanowiła założyć fundację "Fabryka Sensu". Organizacja będzie upamiętniać zmarła Zuzannę Kolską, przyznając stypendia zdolnej młodzieży.

Trudno mówić o dziecku, którego nie ma, najważniejsza jest pamięć i energia tej pamięci. Dlatego miałam pomysł na fundację. Ktoś dostanie stypendium, szansę - powiedziała Grażyna Błęcka-Kolska w TVN.

Aktorka nie ukrywa jednak, że wciąż zmaga się traumą po stracie córki. By powrócić do równowagi psychicznej, korzysta z usług psychologa.

Nie wiem, czy w ogóle sobie radzę, trzeba przejść przez dzień, mieć przyjaciół. Chodzę do psychologa - wyznała.

Grażyna Błęcka-Kolska chętnie oddaje się pracy, którą lubi. Nie tylko pracuje z młodzieżą, wykładając na krakowskiej uczelni AMA, ale także snuje plany na przyszłość. Ma przed sobą nowe wyzwanie aktorskie. Nie chciała zdradzić szczegółów tej propozycji. Wiadomo jednak, że będzie to coś bardzo wymagającego.

Mam propozycję bardzo ciekawej roli, bardzo trudnej, ponieważ będzie wymagać ode mnie zmniejszenia się fizycznie, zmiany, będzie to fantastyczne spotkanie. Zacznę w lipcu albo w przyszłym roku - powiedziała.

Przypomnijmy, że Zuzanna Kolska zginęła w wypadku samochodowym, do którego doszło w lipcu 2014 roku pod Wrocławiem. Samochód prowadziła wówczas jej matka Grażyna Błęcka-Kolska.

 

Zobacz też: Grażyna Błęcka-Kolska PIERWSZY RAZ o śmierci córki! "Wszystkich pochowałam, jest poczucie winy, straszna tęsknota".

 

Grażyna Błęcka-Kolska z córką.

Grażyna Błęcka Kolska o córce

 

Aktorka korzysta z psychoterapii, by wrócić do równowagi.

Grażyna Błęcka-Kolska na 25-leciu komedii Kogel Mogel i Galimatias
ONS

Więcej na temat Grażyna Błęcka-Kolska
Przeładuj

Klaudia El Dursi z "Hotelu Paradise" urodziła dwoje dzieci, a ma idealną sylwetkę! Dieta? Ćwiczenia? Zdradziła swój sposób!

zobacz 03:13