Sylwester Latkowski nie jest już redaktorem naczelnym "Wprost"
ONS

Latkowski stracił posadę redaktora naczelnego "Wprost". Jego miejsce zajął ktoś inny

Sylwester Latkowski nie jest już redaktorem naczelnym "Wprost"
ONS

Po tym jak "Wprost" nagłośniło aferę molestowania i mobbingu, w którą zamieszany był Kamil Durczok przez kilka tygodni w mediach nie było innego tematu. Wobec dziennikarza po długim dochodzeniu wyciągnięto konsekwencje, ale on nie zamierza tego tak zostawić. Od tygodnika domaga się wysokiego odszkodowania. Zobacz: Durczok nie odpuści redaktorom "Wprost". Domaga się wysokiego odszkodowania

Po zmianie szefa "Faktów" w TVN nie tylko w stacji zaszły zmiany. Okazuje się, ze z fotelem redaktora naczelnego "Wprost" pożegnał się Sylwester Latkowski. Dziennikarz nie odejdzie jednak z tygodnika, a jego miejsce zajmie Tomasz Wróblewski, który niegdyś był związany z gazetą,a pracę stracił za artykuł o "trotylu na wraku Tupolewa". Michał Lisiecki, wydawca pisma wyjaśnił powody tej decyzji w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl:

Dziś w segmencie mediów, jeśli możemy mówić o jakiejś stałości, to jest nią wyłącznie ciągła zmiana. Pracowałem z wieloma redaktorami naczelnymi i wiem, że nie każdy z nich miałby odwagę Latkowskiego, aby stawiać czoła naprawdę trudnym i ważnym tematom, których polskie media, a szczególnie media wydawane w Polsce przez zagraniczne koncerny, nie tylko nie podejmują, ale kierując się wyłącznie interesem ekonomicznym - świadomie ignorują.


Sylwester Latkowski jeszcze nie skomentował sprawy, ale z pewnością z tej zmiany nie jest zadowolony.

Zobacz: Durczok skomentował decyzję komisji TVN. Głos zabrał też jego prawnik
 


 

Kamil Durczok na salonach:

Przeładuj

Czy Julia Wieniawa i Viki Gabor rywalizują ze sobą?!

zobacz 01:34