Karolina Korwin Piotrowska i Krzysztof Skiba wspominają Bogusława Kaczyńskiego
ONS/East News
Newsy

Gwiazdy wspominają Bogusława Kaczyńskiego. "Są ludzie niezastąpieni. Pan taki był. NIEZASTĄPIONY"

Gwiazdy wspominają Bogusława Kaczyńskiego. "Są ludzie niezastąpieni. Pan taki był. NIEZASTĄPIONY"

Karolina Korwin Piotrowska, Krzysztof Skiba i Katarzyna Dowbor wspominają Bogusława Kaczyńskiego. Słynny popularyzator muzyki poważnej cieszył się ogromną sympatią wśród swoich kolegów ze świata show-biznesu. Informacja o jego śmierci zasmuciła m.in. Karolinę Korwin Piotrowską, która w swoim felietonie pożegnała się z Bogusławem Kaczyńskim.

- Był niepowtarzalny. Należał do dawnego świata, po którym zostaje coraz mniej. Panie Bogusławie dziękuję za muzyczne lekcje, za anegdoty, za emocje, których dzięki Panu doświadczyłam. Byłam szczęściarą, bo był Pan bohaterem mojego dzieciństwa. Jednym z ważniejszych. Będzie mi pana brakowało, a pustka będzie tym większa, że mam świadomość iż w tym coraz bardziej chorym i niezrozumiałym dla mnie świecie, nie ma drugiego takiego jak Pan. Są ludzie niezastąpieni. Pan taki był. NIEZASTĄPIONY. Do zobaczenia, panie Bogusławie - Korwin Piotrowska napisała na onet.pl.

Śmierć Bogusława Kaczyńskiego wyjątkowo poruszyła Krzysztofa Skibę. Muzyk w rozmowie z "Super Expressem" opowiedział o współpracy z muzycznym ekspertem.

- Współpracowało mi się z nim wyśmienicie. Razem prowadziliśmy kilka koncertów. On był nie tylko znawcą muzyki, ale jej propagatorem. Miałem ogromne szczęście, że mogłem z nim współpracować. Tworzyliśmy duet oparty na kontraście, ale właśnie dzięki temu dowcipniej oprowadzaliśmy publiczność po muzyce klasycznej i dawnych czasach - jak się bawiono, jak urządzano bale. Ostatni raz rozmawiałem z nim przez telefon, cieszę się że zdążyłem. Coś mnie tknęło, że muszę zadzwonić. Życzyłem mu zdrowia, wesołych świąt, było słychać, że jego mowa jest niewyraźna, że jest pogorszenie, bo chciałem wybadać jaka jest jego kondycja- wspomina Skiba.

A jak współpracę z Bogusławem Kaczyńskim wspomina Katarzyna Dowbor? Dziennikarka zdradziła, że to właśnie z nią krytyk muzyczny chciał pojawiać się na wizji, ponieważ nie lubił kiedy ktoś przerywał jego wypowiedzi. Katarzyna Dowbor doskonale o tym wiedziała i nigdy nie wchodziła mu w słowo w trakcie jego opowieści o muzyce.

-Byłam jedną z nielicznych prezenterek, z którymi chciał występować na wizji i sam je sobie dobierał! Dlaczego? Zasada była jedna: Panu Bogusławowi nie można było przerywać. Wyglądało to tak: witaliśmy się na wizji najczęściej w sobotę albo w niedzielę, ja zapowiadałam program o balecie lub operze i pytałam go o szczegóły. Następnie przez 10 minut słuchałam tego co mówi. A mówił naprawdę ciekawie. Doskonale rozumiał siłę telewizji i to, że przez nią można ludziom przybliżać kulturę i sztukę- wspomina w rozmowie z Super Expressem.

Zobacz także: Nie żyje Bogusław Kaczyński. "Przez lata myślałem, że jestem niezniszczalny"

 

Bogusław Kaczyński nie żyje. Miał 73 lata.

Karolina Korwin Piotrowska wspomina Bogusława Kaczyńskiego

Krzysztof Skiba opowiedział o współpracy z Bogusławem Kaczyńskim

Katarzyna Dowbor o Bogusławie Kaczyńskim

 

Bogusław Kaczyński
East News
Newsy
Bogusław Kaczyński spocznie w czwartek na Powązkach. Co się stanie z jego majątkiem?
Bogusław Kaczyński spocznie w czwartek na Powązkach. Co się stanie z jego majątkiem?

Pogrzeb Bogusława Kaczyńskiego odbędzie się w czwartek, 28 stycznia. Kaczyński spocznie na warszawskich Powązkach - taką decyzję podjął minister kultury, Piotr Gliński. Wielbiciele Kaczyńskiego nie kryją zadowolenia. W rozmowie z "Super Expressem" wicepremier Gliński potwierdził, że to właśnie ministerstwo jest organizatorem pogrzebu Bogusława Kaczyńskiego: Wydaliśmy zgodę na pogrzeb państwowy, czyli jesteśmy jego współorganizatorami. Skontaktował się z nami pełnomocnik zmarłego i wystąpił z prośbą, by był to właśnie pogrzeb państwowy. Pogrzeb odbędzie się jutro na Starych Powązkach w kościele pw. św. Karola Boromeusza o godz. 14.30. W uroczystościach pogrzebowych będzie uczestniczył minister kultury oraz przedstawiciel prezydenta Andrzeja Dudy.   Co z majątkiem po Bogusławie Kaczyńskim? Według SE.pl., Bogusław Kaczyński pozostawił po sobie apartament na warszawskim Wilanowie. Wartość nieruchomości to około 1 mln złotych. Ponadto Kaczyński był właścicielem willi w Konstancinie, którą wycenia się na około 4 mln złotych. Posiadał także samochód marki BMW, a także kolekcję wartościowych obrazów, bogaty księgozbiór oraz wiele innych cennych przedmiotów. Jak podaje "Super Express", cały majątek po Bogusławie Kaczyńskim ma zostać przekazany fundacji jego imienia "Orfeo". Celem fundacji jest wspieranie polskiej kultury. Bogusław Kaczyński zmarł w wieku 73 lat.   Zobacz też: Nie żyje Bogusław Kaczyński. "Przez lata myślałem, że jestem niezniszczalny"   Bogusław Kaczyński spocznie na Powązkach.   Jego majątek zostanie przekazany fundacji "Orfeo".        

Nocna awantura w Sejmie
East News
Newsy
Awantura w sejmie po wystąpieniu Kaczyńskiego! Dawno nie padły tak mocne słowa! Kuligowska: "Straszny dzień dla..."
Awantura w sejmie po wystąpieniu Kaczyńskiego! Dawno nie padły tak mocne słowa! Kuligowska: "Straszny dzień dla..."

Jarosław Kaczyński w bardzo ostrych słowach zaatakował opozycję. Podczas nocnej debaty w Sejmie doszło do wielkiej awantury pomiędzy politykami. Od kilku dni Prawo i Sprawiedliwość próbuje zmienić ustawę o Sądzie Najwyższym, czemu sprzeciwiają się partie opozycyjne. Emocje wokół ustawy sprawiły, że Polacy wyszli na ulice, aby protestować przeciwko zmianom w SN. Wczoraj prezydent Andrzej Duda w oficjalnym wystąpieniu przyznał, że nie podpisze ustawy, jeżeli rząd nie weźmie pod uwagi jego poprawek: Zgłosiłem dzisiaj do marszałka Sejmu ustawę zmieniającą ustawę o KRS. Składa się z dwóch przepisów, gdzie jest jasno powiedziane, że Sejm będzie wybierał nowych członków większością 3/5 - zapowiedział Duda. Zobacz:  Kaczyński: "Chcemy, by kobiety rodziły, nawet jeśli dziecko jest mocno zdeformowane". Olejnik: "To jest jakiś koszmar " Nocne awantury w Sejmie Już kilka godzin po wystąpieniu Andrzeja Dudy w Sejmie rozpoczęły się dalsze prace nad zmianami ustawy o Sądzie Najwyższym. Partie opozycyjne sprzeciwiają się projektowi PiS i zarzucają politykom partii rządzącej, że chcą upolitycznić sądy. Borys Budka z PO w swoim wystąpieniu przypomniał, że nawet brat Jarosława Kaczyńskiego, Lech Kaczyński, nigdy nie zdecydował się na zmiany w SN.  Macie swój Sejm, Senat, prezydenta, chcecie mieć Sąd Najwyższy. Ale nie po to, by Polakom było lepiej, tylko po to, by swoich kolesi uniewinniać, a ewentualnie unieważnić wybory, które nas czekają- mówił Borys Budka z Platformy Obywatelskiej. Pan jest wyjątkową osobą, ponieważ amnezję, którą pan potrafił uruchomić we właściwym czasie, pan ją uruchamia wtedy, gdy zmieniają się pana poglądy. Dopóki był świętej pamięci Lech Kaczyński, pan nie odważył się podnieść ręki na wymiar sprawiedliwości, bo na szczęście był ktoś, kto rozumiał, na czym polega trójpodział władzy....

Monika Olejnik skomentowała plany Jarosława Kczyńskiego
Facebook/East News
Newsy
Prezes Kaczyński chce na emeryturze otworzyć hodowlę byków i... rodeo! Monika Olejnik już znalazła mu lokalizację
Prezes Kaczyński chce na emeryturze otworzyć hodowlę byków i... rodeo! Monika Olejnik już znalazła mu lokalizację

Monika Olejnik skomentowała zaskakujące wyznanie Jarosława Kaczyńskiego, który w rozmowie z Super Expressem przyznał, że na emeryturze chciałby zając się... hodowlą byków! Prezes Prawa i Sprawiedliwości już kolejny raz opowiedział o swojej pasji, jaką jest oglądanie rodeo i ujeżdżanie byków. Tym razem jednak polityk partii rządzącej dodał, że kiedy zakończy się jego przygoda z polityką chciałby mieć własne stado byków. Myślałem o tym, żeby po odejściu z polityki, już na emeryturze mieć swoją hodowlę byków i rodeo. Bardzo lubię oglądać rodeo, ujeżdżanie byków. Bardzo mnie to bawi, a szczególnie kiedy komentator opisuje byki. Bo robi to tak, jakby to byli ludzie. Oglądam transmisje z rodeo późno w nocy. Dopiero o trzeciej kładę się spać. Wcześniej nie potrafię. Mam to w genach po moim ojcu. Patrzę wtedy z podziwem na osoby ujeżdżające byki. To wielka sztuka utrzymać się przez kilka sekund na tak wierzgającym zwierzęciu. Trzeba być do tego bardzo wytrzymałym, mieć sporą siłę i dużo ćwiczyć - zdradził Jarosław Kaczyński w rozmowie z tabloidem. Szczere wyznanie Jarosława Kaczyńskiego skomentowała Monika Olejnik . Dziennikarka na swoim profilu na Facebooku zacytowała prezesa PiS i zastanawia się, gdzie Kaczyński mógłby założyć swoją hodowlę. Monika Olejnik nawiązała do słynnej na całym świecie stadniny koni w Janowie Podlaskim, gdzie władza rządząca zastąpiła wieloletniego dyrektora nowym szefem z nadania PiS. Może w Janowie Podlaskim? - napisała Monika Olejnik. Jesteście zaskoczeni wyznaniem Jarosława Kaczyńskiego? Polityk najwyraźniej się rozkręca! Jeszcze wczoraj prezes PiS był ekspertem od piłki nożnej i doradzał trenerowi Reprezentacji Polskiej w piłce nożnej, kto powinien zagrać na EURO 2016 a dziś wyznaje z rozbrajającą szczerością, że marzy i hodowli byków- ciekawe czego jeszcze dowiemy...

Nasze akcje
Newsy

Nowoczesny wymiar kobiecości? Manifestuj go zapachem!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner