Na tę chwilę Polska czekała aż 33 lata. „Wciąż nie mogę uwierzyć w to, że właśnie zostałam drugą Miss World w polskiej historii. Jestem bardziej niż dumna z tego, że przywiozę koronę do swojego kraju”, napisała na Instagramie Karolina Bielawska (23 lata) tuż po zdobyciu tytułu Miss World.

Reklama

Nie pamięta szaleństwa, jakie rozpętało się w naszym kraju, gdy najpiękniejszą kobietą świata wybrano Anetę Kręglicką – w 1989 roku nie było jej jeszcze na świecie.

Gdy Karolina wróciła z San Juan w Portoryko, gdzie odbyły się wybory, jej życie stanęło na głowie. Dla nowych obowiązków przerwała studia na Politechnice Łódzkiej. Sesje zdjęciowe, podróże, akcje charytatywne – tak będzie wyglądał jej kalendarz przez najbliższy rok.

„To nie są tylko wywiady, ścianki i pokazy. Każda miss ma swoją misję. Moją jest pomoc najbardziej potrzebującym oraz kobietom. Tym młodym i dojrzałym, by znalazły w sobie siłę, by zawalczyć o swoje marzenia”, mówiła szczęśliwa Bielawska w rozmowie z Jarosławem Kuźniarem.

Miss World jeszcze niedawno walczyła z kompleksami

Karolina śmieje się, że choć zdobyła korony Miss Polonia 2019 i Miss World 2021, wciąż czyta o sobie, że… jest brzydka.

„Pod każdym artykułem piszą, że ładniejsze chodzą po ulicach”, przyznaje. Wie, że wraz z wygraną stała się osobą publiczną, narażoną na nieprzychylne komentarze, a nawet hejt. „Komplementami” stara się nie przejmować, choć jeszcze niedawno długo zmagała się z kompleksami. Jako nastolatka przejmowała się opiniami rówieśników, bo brakowało jej pewności siebie i wiary we własne możliwości.

To, jaką kobietą jest dzisiaj, zawdzięcza rodzicom, Agnieszce Zakrzewskiej-Bielawskiej i Łukaszowi Bielawskiemu.

Zobacz także

„Nauczyli mnie, bym nigdy nie patrzyła na ludzi przez pryzmat tego, co mają lub jak wyglądają. Tego, że miarą człowieka są empatia i dobre serce”, mówiła w programie „Taka jak Ty”.

Te rady bardzo wzięła sobie do serca. W rodzinnej Łodzi zaangażowała się w akcję „Zupa na Pietrynie”, w ramach której jako wolontariuszka rozdaje bezdomnym ciepłe posiłki. Razem z organizacją Miss World pomaga uchodźcom z Ukrainy, uczestnicząc m.in. w zbieraniu funduszy i najbardziej potrzebnych rzeczy.

Instagram @miss.polonia

Bielawska podkreśla, że swoją popularność nadal zamierza wykorzystywać do pomocy najbardziej potrzebującym. Nie porzuca jednak marzeń o warsztatach dla kobiet, które chce wspierać w budowaniu własnej wartości. To jednak przyszłość. Na razie jako miss ma bardzo dużo obowiązków.

Zobacz także: Miss World 2021: Pierwsze słowa Karoliny Bielawskiej po wygranej: "Jestem bardziej niż dumna..."

Karolina Bielawska rozstała się z chłopakiem

A co z życiem prywatnym? Karolina twierdzi, że ze względu na ciągłe podróże trudno byłoby jej teraz stworzyć z kimś stabilny związek. Ma za sobą trwającą niemal pięć lat relację, która zakończyła się, gdy Bielawska zdobyła tytuł Miss Polonia. Co się stało?

„Nasze życie kompletnie się zmieniło i może on nie był do końca na tę zmianę gotowy. Ja też do końca nie wiedziałam, co dzieje się wokół mnie, i nie umiałam sobie z tym poradzić, ale rozeszliśmy się w dobrych stosunkach i bardzo go szanuję”, opowiadała Karolina.

Instagram @karolinabielawska

Nie zamyka się na nowy związek. Oczywiście adoratorów jej nie brakuje, ale na tego jedynego jeszcze nie trafiła. Kto ma szansę zdobyć jej serce? Karolina wie, że mężczyźni zwracają uwagę przede wszystkim na jej urodę i nienaganną sylwetkę. A ona chciałaby poznać człowieka, który pokocha ją za charakter i zobaczy w niej kogoś więcej niż tylko piękną miss.

„Patrzyłabym na to, jak traktuje innych ludzi, jak spędza się z nim czas. Lubię osoby, przy których czuję się swobodnie”, przyznała w programie „Taka jak Ty”. „Musiałby mieć poczucie humoru. Ważne też, żebym mogła z nim porozmawiać o wszystkim, a ja jestem bardzo rozgadaną osobą. Wiara jest też bardzo ważną wartością i chciałabym ją dzielić z moim partnerem”, dodała.

W przyszłości Karolina chciałaby wyjść za mąż i mieć dzieci, ale najpierw zamierza wrócić na studia, by rozwijać się naukowo.

„Szczególnie ważne są dla niej wykształcenie, rozwój osobisty i zawodowy oraz niesienie pomocy innym”, mówiła jej mama Agnieszka Zakrzewska-Bielawska, która jest panią profesor na Politechnice Łódzkiej.

Gdy jej córka zdobywała koronę Miss World, ona płakała i śmiała się na przemian. Teraz jest przekonana, że Karolina ma dobry pomysł na siebie.

„Jestem pewna, że osiągnie wszystko, o czym będzie marzyć”, dodaje.

I my w to wierzymy!

Zobacz także: Miss World 2022: Karolina Bielawska powtórzyła sukces Anety Kręglickiej! Była miss ma dziś 56 lat i wygląda... pięknie!

Magdalena Jabłońska-Borowik

ADAM JANKOWSKI/REPORTER
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama