O pierwszym meczu polskiej kadry podczas Euro 2020 (2021) tak kibice, jak i sami piłkarze chcieliby pewnie szybko zapomnieć. Przegrana z teoretycznie najsłabszą w naszej grupie Słowacją bardzo komplikuje naszą sytuację (zobacz komentarz po meczu Roberta Lewandowskiego) - zostały nam uważane za mocne Hiszpania i Szwecja. Jednym z nielicznych mocnych punktów drużyny okazał się w poniedziałek Karol Linetty. Strzelając pierwszego polskiego gola w mistrzostwach Europy zawodnik włoskiego Torino FC przywrócił, choć na trochę, nadzieję polskich kibiców. Bo Karol to chłopak z charakterem. Udowadnia to cała jego piłkarska kariera.

Reklama

26-latek urodził się w Żninie (województwo kujawsko-pomorskie). To, co zwraca od razu uwagę to oryginalne, brzmiące francusko nazwisko - Linetty. Jak pisały lokalne media, rodzina Karola zawdzięcza je prawdopodobnie napoleońskiej armii, która odwiedziła w początkach XIX wieku jego rodzinne rejony. Mały Karol bardzo szybko zaczął przejawiać piłkarskie talenty. Zaczynał w Sokole Domasławek, skąd już w wieku 10 lat trafił do Lecha Poznań. Nie było łatwo.

Matka chłopaka Elżbieta Linetty nieraz słyszała w słuchawce jego płacz, gdy dzwonił z obozu i opowiadał, jak koledzy znęcają się nad nim. Trzech młodych lechitów zostało za to nawet wyrzuconych z zajęć. Karol Linetty nie miał tak dobrych butów jak oni, nie znał najnowszych filmów ani gier. Odstawał - czytamy na poznan.sport.pl.

Jednak dał radę. W wieku ledwie 17 lat zadebiutował w Ekstraklasie i niemal natychmiast zainteresował się nim piłkarski świat. W 2015 roku grający na pozycji pomocnika Linetty został wybrany „Odkryciem roku” w Plebiscycie Tygodnika Piłka Nożna. Rok później podpisał kontrakt z włoskim klubem UC Sampdoria, gdzie rozegrał łącznie 132 mecze. Od sierpnia 2020 roku jest graczem Torino.

W kadrze narodowej zadebiutował 18 stycznia 2014 w meczu towarzyskim z Norwegią. I był to udany debiut - w 56. minucie zdobył bramkę! W 2016 roku został powołany na Euro, ale nie wystąpił w żadnym spotkaniu. Podobnie było na mistrzostwach świata w Rosji. W Euro 2020 (2021) gra od początku i, akurat w jego przypadku, był to na pewno dobry wybór trenera Sousy.

Zobacz także: Niepełnoletni Kacper Kozłowski ma szansę zostać najmłodszym zawodnikiem mistrzotw Europy w historii!

Kim jest partnerka Karola Linetty, Wioletta Kanafa?

Karola od lat wspiera jego piękna partnerka, Wioletta Kanafa. Pochodzi ze Słupcy, a piłkarza poznała przypadkiem - w klinice. On leczył tam kontuzję, ona pracowała w rejestracji.

- Spotkaliśmy się w windzie i zaproponował mi wodę aloesową - wspominała potem w „Przeglądzie Sportowym”. - Nie chciałam, więc przekazał mi ją przez pielęgniarkę, zostawiając na etykiecie swój numer telefonu.

Spotkali się kilka dni później. A piłkarz szybko zauroczył swoją obecną partnerkę

- Podoba mi się w nim to, że jest bardzo skromny. A przy tym także ciągle uśmiechnięty i potrafiący zadbać o kobietę - mówiła w „Przeglądzie” Wioletta.

Partnerka Karola Linetty nie jest typową polską WAGs, nie błyszczy na co dzień w mediach społecznościowych. Jednak jeśli się już w nich pojawia - zachwyca, nie tylko kibiców Karola.

Zobacz także: Plebiscyt: Wybieramy "królową" polskich WAGs!

Para chętnie chwali się za to dzieckiem - urodzoną 24 sierpnia 2019 roku córeczką Sofią.

Trzeba przyznać, że są piękną parą:

East News
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama