Wprawdzie Euro 2020 (2021) oficjalnie rozpoczęło się w piątek, ale dla polskich kibiców, tak naprawdę startuje dziś. O godz. 18 na stadionie w Petersburgu reprezentacja Polski spotka się z reprezentacją Słowacji. Nawet słowackie media określają Polaków mianem faworytów, należy więc przypuszczać, że rozpoczniemy te mistrzostwa dobrze, od zwycięstwa. Tradycyjnie liczymy na sprawdzonych bohaterów, z Robertem Lewandowskim na czele, ale warto przyglądać się również młodszemu pokoleniu, które ma szansę podczas Euro zapisać się w pamięci i sercach kibiców na zawsze. Wśród nich szczególnie Kacprowi Kozłowskiemu, który nie ma nawet 18 lat, a już dzięki swojemu talentowi i pracy dostał szansę grania z najlepszymi. Jeśli trener Sousa wypuści go dziś na boisko będzie najmłodszym graczem mistrzostw Europu w historii!

Reklama

Zobacz także: Ile zarobią polscy piłkarze na Euro 2020? Jest o co walczyć!

Kim jest Kacper Kozłowski, najmłodszy reprezentant Polski

Kacper Kozłowski urodził się 16 października 2003 roku, nie ukończył więc jeszcze 18 lat! Karierę piłkarską zaczynał w Bałtyku Koszalin. Stamtąd trafił do Pogoni Szczecin. Gdy debiutował w Ekstraklasie, w 2019 r. w meczu z Cracovią, miał ledwie 15 i pół roku! Jest najmłodszym zawodnikiem, który w XXI wieku debiutował w najwyższej polskiej lidze. Zdolnego chłopaka dostrzegł też świat - już rok temu został umieszczony na liście 50 największych talentów światowej piłki urodzonych po 2000 roku.

Kibce reprezenacji narodowej poznali go 15 marca, kiedy trener Paulo Sousa powołał go do seniorskiej kadry. Debiutował w wygranym 3:0 meczu z Andorą. Zaliczył też udany mecz z Islandią - asystował przy golu:

East News

Gdy debiutujesz w reprezentacji jako drugi najmłodszy zawodnik w historii, myślisz sobie, że już zawsze będziesz uczniem w gronie mistrzów. Tylko, że w piłce jest inaczej. Tutaj każdy jest równy, bez względu na wiek czy pochodzenie. Niektórzy widzą samą drużynę, ja widzę drużynę złożoną z wielu, totalnie różnych osobowości. I to jest najfajniejsze w grze zespołowej - pisał potem Kacper.

Zobacz także

Kacper Kozłowski prywatnie - dziewczyna, wiek, wzrost, waga

17-letni Kacper Kozłowski ma 177 cm wzrostu i waży 67 km. Daleko mu na razie do popularności naszych najbardziej znanych zawodników - jego konto instagramowe śledzi 11.5 tys. osób. Ale wszystko przed nim. Na razie, dzięki mediom społecznościowym poznaliśmy jego dziewczynę, z którą jest już od ponad roku - Weronikę.

Kochanie dzisiaj mija nam roczek mam nadzieje że jeszcze nie jedną wspaniałą chwilę spędzimy razem kocham cię najmocniej slonko - pisał niedawno.

Reklama

Kacprowi i wszystkim kibicom życzymy, by dalej szedł drogą naszych najlepszych piłkarzy.

Reklama
Reklama
Reklama