Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
Joanna Przetakiewicz aktywizuje bezrobotne kobiety
ONS
Newsy

Przetakiewicz szkoli z biznesu bezrobotne kobiety

Znamy szczegóły projektu bizneswoman

Joanna Przetakiewicz jest prawdziwą kobietą sukcesu. Od podstaw stworzyła dom mody La Mania, który został nie tylko znakomicie przyjęty w Polsce, ale systematycznie zdobywa coraz większą rozpoznawalność na świecie. Projekty polskiej marki można kupić m.in. w ekskluzywnych domach towarowych w Londynie, Mediolanie i Kijowie. Zobacz: Przetakiewicz zdradziła sekret podbicia zagranicy

Bizneswoman cały czas rozwija markę La Mania. Pomagają jej w tym podróże po świecie, z których czerpie inspirację do pracy. Jednak Dyrektor Kreatywna marki chce też angażować się w projekty społeczne w Polsce. Przykładem takiej inicjatywy jest idea wspierania i aktywizacji kobiet w rejonach dotkniętych największym bezrobociem w kraju.

- Uważam, że najważniejsza jest edukacja i wykorzystanie własnego potencjału, umiejętności, talentu. Nie tylko w Polsce, ale także na świecie brakuje świetnych konstruktorów, dlatego moim celem jest zaktywizowanie kobiet i umożliwienie im wykonywania pracy niezależnie od miejsca zamieszkania. Zgodnie z tą ideą zamierzam zrealizować pierwszy taki eksperyment w Świdnicy. Pomysł zrodził się gdy brałam udział w panelu dyskusyjnym na temat sytuacji ekonomicznej kobiet, podczas Kongresu Regionów w Świdnicy. Inspiracją był fakt, że obecnie grozi nam ryzyko utraty dziedzictwa narodowego w obszarach rękodzieła, krawiectwa szycia. Coś, co było kiedyś naszym wielkim atutem, ginie, a szkoły techniczne, krawieckie, dla konstruktorów zostały zamknięte.


Pomysł Przetakiewicz ma zostać wkrótce wdrożony w Świdnicy:

- Razem z prezydentem Świdnicy zamierzamy wdrożyć projekt aktywizacji kobiet, które w tym regionie szczególnie są dotknięte problemem bezrobocia. Działało tam kilka fabryk, które specjalizowały się w rękodziele, tkalnictwie, hafciarstwie, a dzisiaj akurat tych specjalności bardzo brakuje firmom w Polsce. Mimo zapotrzebowania na te umiejętności nie wiedzą do kogo mają się zgłosić, jeżeli projekt potrzebuje specjalnego potraktowania, haftowania, wykończenia. Nie ma porozumienia pomiędzy zleceniodawcą i zleceniobiorcą, na skutek czego wszyscy tracą. Moim celem jest pomoc w zbudowaniu tego pomostu, tak aby zlecenia od polskich, a także zagranicznych firm, trafiały do kobiet w tym regionie. Co ważne, w tym zawodzie mogą pracować kobiety w różnym wieku, zarówno w zorganizowanym miejscu pracy, jak i w domu. Od takiego podejścia wzięła się między innymi potęga Zary. Pracować mogłyby również nasze mamy, babcie, emerytki, które mają dużą wiedzę do przekazania. Wiele z nich pracowało kiedyś w Cepelii, Modzie Polskiej i warto korzystać z ich unikalnych doświadczeń.


Jak widać Joanna Przetakiewicz jest tylko nie tylko bizneswoman, ale chce także aktywnie wspierać inicjatywy społecznie, przyczyniając się do poprawy warunków życiowych wielu osób. Zobacz: "Dzięki nam kobieta może poczuć się szczęśliwa"

Joanna Przetakiewicz poszła na studia we Włoszech:

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Joanna Przetakiewicz urodziny wiek. Ile lat ma Joanna Przetakiewicz?
ONS
Newsy
Przetakiewicz pokazała zdjęcie z urodzin. Na ogromnym torcie zabrakło kilku świeczek
Ile lat ma bizneswoman?

Joanna Przetakiewicz jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych bizneswoman w Polsce. To za jej sprawą La Mania osiągnęła ogromny sukces w Polsce i za granicą, a popularność marki przyczyniła się do udziału gwiazdy w programie "Project Runway". Dzisiaj dyrektor kreatywna polskiego domu mody kończy 47 lat. Chociaż dla Joanny jest to dzień wyjątkowy, nie potraktowała go w takich kategoriach i jak zawsze stawiła się rano w swoim atelier na warszawskim Mokotowie. Dla Przetakiewicz przedświąteczny okres jest gorący szczególnie z jednego powodu. Już 17 grudnia La Mania w Soho Factory zaprezentuje swoją nową kolekcję ubrań. Zobacz: Za chwilę pokaz Przetakiewicz. Pojawił się problem z Osi Ugonoh Na miejscu na dyrektor kreatywną czekała niespodzianka. Ogromny tort bezowy z ośmioma świeczkami . Zapewne miały one znaczenie czysto symboliczne, szczególnie, że Joanna Przetakiewicz nie wygląda na swój wiek. Życzymy wszystkiego najlepszego. Zobacz: Metamorfoza Joanny Przetakiewicz. Tak wyglądała kiedyś, a tak wygląda dzisiaj Tak na co dzień mieszka Joanna Przetakiewicz:

Apartament Joanny Przetakiewicz w Londynie
Newsy
Tak wygląda lususowy apartament Przetakiewicz w Londynie [FOTO]
Pokazała go w brytyjskim magazynie

Joanna Przetakiewicz to druga po Anji Rubik Polka, która w świecie mody ma szansę na ogromny sukces. Jej butiki otwierane są w coraz to bardziej prestiżowych lokalizacjach na świecie, a po markę La Mania sięga modowa elita. Z racji nagłego sukcesu, osobą Joanny zaczęły interesować się zagraniczne media. Jej zdjęcie opublikował już brytyjski "Vogue", który odniósł się do przyjaźni z Karlem Lagerfeldem, a teraz o Przetakiewicz można przeczytać w magazynie "Harrods Estates" . Zobacz: Brytyjski "Vogue" o przyjaźni Przetakiewicz i Lagerfelda Dziennikarze pokazali jak wygląda życie polskiej milionerki na co dzień . W jakich warunkach powstają jej kreacje i gdzie odpoczywa w trakcie podróży pomiędzy jednym, a drugim krańcem świata. Przetakiewicz zdradziła też za co kocha Londyn i dlaczego jest to dla niej tak ważne miejsce na Ziemi: -  Spędzam w Londynie ponad 60 dni w ciągu roku, częściej jestem tylko w Warszawie . Pierwszy raz przyleciałam tutaj wiele lat temu, ale od ośmiu lat spędzam tutaj mnóstwo czasu. Zakochałam się w Londynie od pierwszego momentu, ponieważ to bardzo przyjazne miasto - otwarte i wielokulturowe .Tworzy pomiędzy ludźmi wyjątkową, ciepłą atmosferę i zarazem jest kompletnie inny od Nowego Jorku. - zdradziła Joanna w rozmowie z magazynem "Harrods Estates". Cały materiał opatrzono zdjęciami pięknego wnętrza mieszkania bizneswoman. Zobaczcie jak wygląda jej apartament w Londynie.  Jest lepszy od tego w Polsce? Porównaj: Tak mieszka Joanna Przetakiewicz. Na bogato!

Chodakowska i Przetakiewicz w Dzień Dobry TVN
dziendobrytvn.pl
Newsy
Przetakiewicz o Chodakowskiej: Popularyzuje swoją filozofię
"Jest to bardzo mądra i ważna inicjatywa"

Końcówka roku dla Ewy Chodakowskiej jest dość ciężka. Media po jej olbrzymim sukcesie postanowiły pokazać, że trenerka, która zmieniła życie tysięcy Polek nie jest perfekcyjna. W internecie i na forach pojawiło się wiele informacji o tym, że sportsmenka usuwa nieprzychylne sobie wpisy z Facebooka. Gwiazda fitnessu próbowała się również bronić przed nagonką. Zobacz: "Tabloidy nie są opiniotwórczym źródłem" Po stronie Chodakowskiej stanęła Joanna Przetakiewicz . Bizneswoman w tym roku zrobiła z Ewą wspaniały projekt na rzecz wsparcia Beaty Jałochy i doskonale wie, że to co piszą gazety i serwisy internetowe jest jej zdaniem bzdurą.   - Ewa dzięki swojej aktywności ma okazję dotrzeć do tysięcy kobiet. W związku z tym, nie widzę niczego złego w tym, że dodatkowo popularyzuje ona swoją filozofię. Nie potrafię zrozumieć skąd wzięło się tyle krytyki i negatywnych opinii na jej temat. Zwłaszcza, że z tego co widzę, Ewa ma ogromne poparcie wśród Polek - powiedziała Dyrektor Kreatywna domu mody La Mania w rozmowie z serwisem lifestyle.newseria.pl. Przetakiewicz uważa, że sportsmenka wniosła do świadomości Polek wiele dobrego. - Dzięki Ewie Polki zaczęły ćwiczyć, dbać o siebie i stosować dobrą dietę. Jest to bardzo mądra i ważna inicjatywa. Ja osobiście namawiam kobiety do dbania o swój styl, natomiast działania Ewy pozwalają osiągnąć zdrowie i dobre samopoczucie, a to przecież jeszcze ważniejsze. Przypomnijmy, że tygodnik "Wprost" uplasował trenerkę na wysokim 9 miejscu najbardziej wpływowych Polaków 2013 roku. Sama Ewa Chodakowska zbytnio nie przejmuje się złośliwymi opiniami na swój temat i skupia się ze wszystkich sił na pracy i projektach, w które jest zaangażowana. Zobacz: "Nie znam w Polsce drugiego takiego trenera jak ja" Ewa Chodakowska w sesji dla domu mody La Mania:

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner