Danuta Holecka Jurek Owsiak WOŚP
Facebook
1/4
Facebook

 

Jerzy Owsiak dziękuje za wsparcie i apeluje do władz i dziennikarzy TVP! Dziś, 21 stycznia, odbyła się konferencja prasowa z udziałem Jerzego Owsiaka, który przed kamerami podsumował tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i podziękował za wsparcie w trudnym czasie, po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza. Podczas konferencji prezes WOŚP tłumaczył, dlaczego zmienił zdanie w sprawie dalszego kierowania fundacją i podziękował wszystkim, którzy głośno go wspierali i apelowali, żeby dalej grał z Orkiestrą. 

Polacy natychmiast zaczęli wspierać fundację, mnie osobiście, czego w takim zakresie nie spodziewałem się kompletnie- mówił wzruszony Jerzy Owsiak. To, co się wydarzyło, przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Kiedy rezygnowałem, byłem przekonany, że żadna siła mnie nie ruszy i nie zmieni mojej decyzji. Ale to, co się wydarzyło, było czymś tak pięknym.

Prezes WOŚP dziękował również mediom, ale zwrócił wówczas uwagę na niekóre wiadomości i komentarze, które zostały wyemitowane na antenie TVP. Jerzy Owsiak przypomniał przy okazji, jak  zaledwie kilka lat temu wyglądały jego relacje z Danutą Holecką, prezenterką "Wiadomości". Zobaczcie, co powiedział! 

 

Zobacz także: Jurek Owsiak podjął ważną decyzję: "Tak będę grał z orkiestrą. Tak będę prezesem fundacji"!

2/4
Jurek Owsiak początki WOŚP

Jerzy Owsiak apelował, aby media nie używały języka pogardy i nienawiści. Prezes WOŚP dziękował mediom za wsparcie, ale przy okazji zwrócił uwagę na pewną rzecz...

 

Bardzo dziękuje mediom, że byliście razem z nami na finale. Była także z nami Telewizja Polska. TVP byliście razem z nami od samego początku, bo razem to wymyśliliśmy. Razem graliśmy i tworzyliśmy coś nieprawdopodobnego. Graliśmy ze sobą 24 lata- mówił Jerzy Owsiak. Byliście z nami podczas 27. finału. przekazując bardzo rzetelne wiadomości. Następnie wczoraj w "Wiadomościach" przekazujecie znowu coś co ma dyskredytować mnie, nas, to, że ludzie się zbierają, że ludzie piszą. Podziękujcie, tym ludziom, że piszą. Macie prawo dać każdy komentarz publicystyczny, ale zróbcie to profesjonalnie. Zróbcie to w taki sposób, aby tych milionów ludzi nie obrażać i nie mówić, że jakiś tam koleś fałszywy.

Przy okazji Jerzy Owsiak wspominał, jak kiedyś, gdy WOŚP współpracowała z TVP wyglądały jego relacje m.in. z Danutą Holecką, gwiazdą "Wiadomości". Zobaczcie, co powiedział! 

 

Zobacz także: Danuta Holecka opowiedziała o cudownej modlitwie, która uzdrowiła ją z bólu zęba. "Nie mogłam wytrzymać z bólu"

3/4
Danuta Holecka
ONS.pl

Pani Danuta Holecka i pan Adrian Klarenbach, dziennikarz, który też pozwolił sobie na nieprawdopodobną uwagę... kiedy przyjeżdzałem do Telewizji Polskiej na różne nasze spotkania przedfinałowe, festiwalowe to wtedy tam, na Placu Powstańców, rozmawiało nam się fantastycznie. Danuta miała łzy w oczach jak mówiliśmy o Orkiestrze, mówiliśmy tak ciepło, tak miło. To są mili ludzie, uwierzcie mi, ja od trzech lat ich nie widziałem, ale aż mi się wierzyć nie chce, że mogą nie szanować Orkiestry bo zawsze się spotykałem z niezwykle miłą reakcją- mówił Jerzy Owsiak. 

 

Przypominamy, że Adrian Klarenbach oburzył widzów swoją wypowiedzią w programie "Woronicza 17". Dziennikarz TVP w szokujących słowach mówił wówczas o zmarłym prezydencie Gdańska. 

Mówiąc o śmierci, mówimy też o życiu. Co niektórzy by powiedzieli, że jakie życie, taka śmierć. Jaka śmierć, takie życie - być może to jest odważna teza- mówił Klarenbach. 

4/4
Jurek Owsiak WOŚP
East News

Myślicie, że dziennikarze TVP skomentują wypowiedź Jerzego Owsiaka? 

Więcej na temat Danuta Holecka WOŚP Jurek Owsiak