Jurek Owsiak WOŚP
East News

 

Jurek Owsiak uczestniczył w pogrzebie Pawła Adamowicza w Gdańsku. Po uroczystościach żałobnych nagrał film, w którym powiedział, że wraca na stanowisko prezesa fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Filmik umieścił w mediach społecznościowych. Obejrzyjcie wideo i zobaczcie, co jeszcze powiedział...

 

Zobacz: "Nie zostawiaj nas", "Wyleczyłeś moje dzieci" - gwiazdy murem za Owsiakiem! Zobacz emocjonalne wpisy gwiazd!

 

Jerzy Owsiak pokazał, że pod wpływem akcji internetowej #muremzaowsiakiem, po słowach Magdaleny Adamowicz, Anny Dymnej, wielu gwiazd i polityków postanowił wrócić na stanowisko prezesa WOŚP, z którego zrezygnował na wieść o śmierci Pawła Adamowicza:

 

Tak będę grał z orkiestrą. Tak będę prezesem fundacji. Dlatego, że zobaczyłem, co się dzieje tutaj obok. I mam nadzieję, że miliony Polaków, słuchając homilii i słuchając wystąpień duchownych weźmie sobie do serca, żeby stanowczo powiedzieć każdej nienawiści nie! Nie ma na to naszej zgody! - mówi Owsiak w swoim wystąpieniu.

 

Zaapelował do wszystkich, aby na nienawiść nie odpowiadać nienawiścią. To tragiczne wydarzenie musi zmienić Polskę na lepsze:

 

Nawet ten jeden incydent, przeraźliwy, straszny, niech w żaden sposób nie zmieni tego obrazu, tak jak mówi Magda [ przyp. red. żona Pawła Adamowicza] nie zmieni naszego postanowienia, że na nienawiść będziemy odpowiadać nienawiścią, że na przemoc będziemy odpowiadać przemocą, bo tak nie może być. Wracamy do roboty! Dziękuję wszystkim tym, którzy w stronę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy puścili nieprawdopodobny sygnał! - dodał na zakończenie Jurek Owsiak. 

 

 

Jurek Owsiak z żoną na pogrzebie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Jurek Owsiak z żoną na pogrzebie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza
East News

 

Agnieszka Chylińska apelowała do Jerzego Owsiaka, aby wrócił.

East News

Więcej na temat WOŚP Jurek Owsiak