Elżbieta II i księżna Diana w Londynie Elżbieta II i księżna Diana prywatnie Elżbieta II i księżna Diana w Londynie Elżbieta II i księżna Diana z Williamem i Harrym księżna Diana z kwiatami w Londynie
Elżbieta II i księżna Diana w Londynie
East News
Na jaw wychodzą szokujące fakty!
1/5
Elżbieta II i księżna Diana w Londynie
East News

Już 31 sierpnia minie 21 lat od śmierci księżnej Diany. I choć od tego czasu rodzina królewska zmieniła się i przybyło jej wielu nowych członków, Diana na zawsze pozostanie najsławniejszą księżną świata, o której miliony nie mogą zapomnieć, a wielu do dziś opłakuje jej śmierć. Od czasów, gdy żyła powstało wiele książek na jej temat i wiele z nich dotyczyło nie tylko jej relacji z mężem Karolem, ale też z teściową, królową Elżbietą II. Nie brakowało opinii, że Elżbieta nie przepadała za Dianą, obwiniała ją o rozpad małżeństwa, źle znosiła jej medialne życie po rozwodzie, a nawet pojawiły się plotki, że to rodzina królewska stoi za śmiercią Diany w Paryżu. Oczywiście te informacje nigdy nie zostały potwierdzone. A jak naprawdę wyglądały relacje między Dianą, a królową? Czy rzeczywiście księżna źle była traktowana w pałacu i nie mogła liczyć na wsparcie teściowej, gdy dowiedziała się o romansie Karola? Po latach na jaw wychodzą nowe fakty na temat ich relacji! Zobaczcie kolejny slajd! 

Zobacz: Harry w dniu ślubu nie zapomniał o mamie... Jak Harry i Meghan uczcili pamięć o Dianie? Zobacz!

2/5
Elżbieta II i księżna Diana prywatnie
East News

Dotychczas na temat relacji łączących Dianę i królową wypowiadał się głównie Andrew Mortona, biograf księżnej Diany. Twierdził on, że królowa traktowała Dianę z dużym dystansem, praktycznie jak każdą osobę w swoim otoczeniu. Teraz media cytują słowa Ingrid Seward, pisarki, która twierdzi, że przed ślubem z Karolem, królowa otoczyła Dianę swoją opieką! 

Przed ślubem z Karolem, Diana przechodziła trudny czas. Jej męża nie było ciągle w domu, a do tego dochodziły do niej informacje, że wciąż za jej plecami spotyka się ze swoją byłą ukochaną, Camilla Parker Bowles. To wszystko doprowadziło do jej problemów zdrowotnych. Diana walczyła z bulimią i ciężko znosiła przeprowadzkę do pałacu Buckingham. Osoby, które w tamtym czasie pracowały w pałacu, mówiły o niej, że jest wyjątkowo nerwowa. I wtedy wkroczyła królowa, która przestrzegała wszystkich pracowników pałacu przed krytycznym ocenianiem zachowania Diany i prosiła ich o wyrozumiałość dla dziewczyny, która dopiero uczy się nowej roli. 

Z czasem stan Diany nie poprawiał się, a wtedy królowa znów wyciągnęła do niej pomocną dłoń. Co zrobiła? 

Zobacz: Nazywała swoje życie torturami…Lady Di była nieszczęśliwa w roli księżnej

3/5
Elżbieta II i księżna Diana w Londynie
East News

Stan Diany po ślubie nie poprawiał się. Wciąż walczyła z atakami bulimii, które nasiliły się podczas jej podróży poślubnej z Karolem. Ich rejs po Morzu Śródziemnym musiał być przerwany, ponieważ Diana coraz gorzej się czuła. Małżonkowie wrócili do pałacu. I wtedy to królowa zapewniła Dianie pomoc. 

„Wszyscy analitycy i psychiatrzy, o których można marzyć, przyszli, żeby mnie wyleczyć”, mówiła w jednym z wywiadów Diana. 

Pisarka Ingrid Seward twierdzi, że Elżbieta zastąpiła Dianie mamę, której ona właściwie nigdy nie miała. Z kolei królowa miała do Diany wyjątkowy stosunek, bo wiedziała, że jest osobą bardzo wrażliwą, a też uważała, że jest w stanie ocieplić wizerunek rodziny królewskiej. 

Choć Diana mogła liczyć na pomoc królowej, jej problemy zdrowotne były coraz większe. Co wtedy mówiła o wsparciu królowej? 

Zobacz: Z dzienników Diany: „Cięłam piersi i uda nożem do cytryn. Zawsze po kłótniach z Karolem”

4/5
Elżbieta II i księżna Diana z Williamem i Harrym
East News

Wielu lekarzy twierdziło, że Diana miała problemy psychiczne i cierpiała na zaburzenie osobowości chwiejnej emocjonalnie typu borderline. Diana miała ciągłe wahania nastroju,  lęk przed opuszczeniem i tendencję do zachowań skrajnych. Choć królowej ciężko było znieść jej niektóre zachowania, wybaczała jej wiele. Pisarka Ingrid Seward twierdzi nawet, że Diana powiedziała jej kiedyś:

Mam najlepszą teściową na świecie.

Najgorsze było jednak dopiero przed nimi. Diana nie mogła znieść tego, że Karol zdradza ją z Camillą Parker Bowles. Sama wdała się w romans, a do tego opisała swoją historię w książce, która wstrząsnęła Anglią. I choć w książce "Diana, Her True Story" nie wypowiadała się pozytywnie o swojej teściowej, Elżbieta i tak po raz kolejny wybaczyła jej i zaproponowała Dianie i Karolowi półroczną separację. Liczyła na to, że Karol zerwie z Camillą, a Diana po tym jak zazna trochę wolności i odpocznie od pałacu, wróci do Karola. Tak się jednak nie stało. Małżonkowie rozwiedli się, Diana zaczęła pracować na swoje nazwisko, a jej kontakty z królową były bardzo napięte. 

Jak Elżbieta zareagowała na śmierć Diany?

Zobacz: Co powiedział czternastoletni William, gdy Diana rozwodziła się z Karolem?

5/5
księżna Diana z kwiatami w Londynie
East News

Elżbieta zawsze miała słabość do Diany. Pisarka Ingrid Seward twierdzi, że nawet gdy Diana miała kryzys z Karolem i nikt z rodziny królewskiej nie utrzymywał z nią kontaktu, królowa zawsze znajdywała dla niej czas, bo jak twierdzi Ingrid „czuła nadal wewnętrzną sympatię do byłej synowej”.

To właśnie do królowej przychodziła Diana, gdy dowiedziała się o romansie męża. Dla niej Elżbieta zmieniała swój grafik, wysłuchiwała jej godzinami. 

Była u mnie ponad godzinę i płakała cały czas, miała powiedzieć jednemu z pracowników pałacu Elżbieta.

A jak Elżbieta przyjęła informację o śmierci Diany? Biografka twierdzi, że Elżbieta była zdruzgotana. Królowa zajęła się wnukami - Harrym i Williamem. A społeczeństwo zarzucało jej, że za późno przyjechała z rodziną do Londynu i po śmierci Diany zamknęła się w posiadłości Sandringham House.

Zobacz: To nie był zwykły wypadek?! Ciąża, zamach, tajemniczy fiat... Poznaj 5 teorii spiskowych na temat śmierci księżnej Diany!