Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
Tomasz Komenda - załamał się po wyjściu na wolność
Newsy

Oto pierwsze słowa Tomasza Komendy po wejściu do mieszkania! Jak radzi sobie na wolności?

 

Jak po wyjściu na wolność radzi sobie Tomasz Komenda? Sprawdzili to reporterzy programu "Uwaga" w TVN, którzy towarzyszyli mężczyźnie w powrocie z więzienia do rodzinnego domu. Co powiedział Komenda po wejściu do mieszkania, w którym 18 lat czekał na niego pokój?

Ja pie***lę. Choinka. Okej, dobra...

 

Rodzina do marca nie rozbierała choinki, ponieważ Tomasz chciał zrobić to sam. W salonie na półkach odnalazł zaś prezenty dla mamy, które wykonał w więzieniu. Poprosił, żeby je zdjęła:

 

Mam prośbę taką, ja nie chcę tu myśleć o zakładzie karnym, chcę, żebyś zdjęła te prezenty

 

Oczywiście tego dnia w domu Tomasza nie zabrakło jego rodziny - mamy, braci, ich żon...

 

Wrak, bo wrak, ale jestem - mówił Komenda.

 

Żaden wrak. Teraz już nic Cię nie złamie - mówił brat.

 

Zobacz także: "Zrobiłbym dokładnie to samo" - prokurator, który skazał Komendę w 2000 roku, nie zamierza go przepraszać!

 

Co sam Tomasz mówi o życiu na wolności?

Nie dociera to do mnie, schodzą emocje, ale potrzeba czasu, ale to nie w 5 minut czy dwa dni, trzeba czasu, żeby zeszło ciśnienie - tłumaczył.

 

Tomasz może liczyć na wsparcie rodziny w każdym momencie. Musi się sporo nauczyć. Przede wszystkim - życia w dzisiejszych czasach. 

 

Zobacz także: Nieludzkie traktowanie Tomasza Komendy w więzieniu! Opowiedział o tym po wyjściu na wolność

 

Tomasz Komenda na wolności. Co mówi o odsiadce?

Tomasz Komenda wyszedł na wolność

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Tomasz Komenda
East News
Newsy
Tomasz Komenda w TVN24: "Budzę się zlany potem. Boję się, że to jest sen"!
Poruszający wywiad z niesłusznie skazanym za zabójstwo

  Tomasz Komenda wystąpił w Superwizjerze TVN24. W poruszającym wywiadzie opowiedział o 18 latach w więzieniu i pierwszych dwóch tygodniach po wyjściu zza krat.  Reporterzy "Superwizjera" towarzyszyli Tomaszowi Komendzie w pierwszych dniach po odzyskaniu wolności. Niesłusznie skazany za gwał i morderstwo na nastolatce mężczyzna został też zaproszony do studia TVN24 , gdzie sam opowiedział o swoich losach. I była to niezwykła rozmowa, pełna emocji i wzruszeń. W materiale filmowym pokazano wizytę Komendy w najwyższym budynku we Wrocławiu. Z tarasu widokowego mógł podziwiać panoramę miasta. Był pod dużym wrażeniem. Nie ma krat, to jest piękne. Wrażenie? Wrażenie to mało powiedziane.   Zobacz też: Największe marzenie Tomasza Komendy na wolności   Jak się czuje dziś, po kilkunastu już dniach spędzonych na wolności? Dokładnie dzisiaj minęły 2 tygodnie jak jestem po tej lepszej stronie. Dużo czasu jeszcze minie zanim wrócę do świata. 18 lat na to czekałem i się doczekałem - mówił Tomasz Komenda w TVN24. Okazuje się, że na wolności ciągle nie czuje komfortu. Prowadzący pytał go m.in. o pierwszą myśl po przebudzeniu rano. Budzę się zlany potem. Boję się, że to jest sen…   Zobacz też:  Tomasz Komenda załamał się po wyjściu na wolność? "Ciągle płacze, nie potrafi normalnie funkcjonować"   Za kratami spędził dokładnie 6540 dni. Jak sam wiliczył to 36 świąt bez rodziny. Bardzo mu zależało, by sam mógł… rozebrać choinkę. Teraz wreszcie spędzi Wielkanoc z mamą i braćmi. Jak mówił, to właśnie mama najbardziej przeżywa jego powrót do życia. Mama to bardzo przeżywa. Ale da radę. W „Superwizjerze” pokazano m.in. wzruszające pierwsze przywitanie z rodziną. Było pełne łez. A Tomasz Komenda chyba trzymał się najmocniej: Nadrobimy...

Tomasz Komenda na wolności. Co mówi o odsiadce?
Newsy
"Teraz dajcie mi po prostu żyć" - Tomasz Komenda wyszedł na wolność po 18 latach. Poruszający wywiad!

  Tomasz Komenda wyszedł na wolność po 18 latach więzienia za niewinność. Historią 42-letniego mężczyzny żyje cała Polska. W 2000 roku został zatrzymany za zabójstwo 15-letniej Małgorzaty, następnie skazany na 25 lat pozbawienia wolności. W wyniku nowych ustaleń Tomasza uznana za niewinnego, ale ostateczny wyrok wyda Sąd Najwyższy. Wówczas mężczyzna będzie mógł również starać się o odszkodowanie.   Wstrząsająca historia Tomasza Komendy - tutaj.    Tomasz Komenda odzyskał wolność w czwartek, 15 marca. Wrócił do rodzinnego domu, jego mama Teresa przygotowała mu ulubione gołąbki. "Witaj w domu Tomek, po 6540 dniach" - taki transparent czekał na mężczyznę, który nie krył wzruszenia:   Zaskoczenie, co zrobić. Po 18 latach jestem tu, gdzie powinienem być od początku. Jestem wolnym człowiekiem. Jestem szczęśliwy. Chciałbym z tego miejsca podziękować osobom, które przyczyniły się do tego, że jestem w tym miejscu. Dziękuję panu Remikowi, że zajął się tą sprawą, prokuratorom i panu mecenasowi. Teraz dajcie mi po prostu żyć - mówił Komenda.  Jakie ma plany na przyszłość?   Nie myślę, żyję chwilą, która jest dzisiaj. Co będzie jutro, co będzie za miesiąc? Nie wiem, czas pokaże. Chcę na razie pobyć z rodziną. Jestem gotowy na wolność. Na pewno nie może być gorzej niż przez te 18 lat. Może być tylko lepiej  - tłumaczył Komenda w TVN 24.    18 lat więzienia wspomina jak horror. Był bliski samobójstwa:   Ja myślałem, że ja już nie wyjdę. Ja po prostu myślałem, że mnie zabiją w kryminale. Nawet doszło do czegoś takiego, że ja wisiałem. Wisiałem, tylko mnie współosadzeni odcięli. Po prostu na tamtą chwilę nie był czas dla mnie, po prostu ja miałem jeszcze żyć, żeby doczekać tej chwili, jaka jest dzisiaj - mówił w programie "Uwaga" w TVN. ...

Tomasz Komenda - załamał się po wyjściu na wolność
Newsy
Tomasz Komenda załamał się po wyjściu na wolność? "Ciągle płacze, nie potrafi normalnie funkcjonować"

  Tomasz Komenda w czwartek, 15 marca, po 18 latach wyszedł na wolność.  J ego radość i entuzjazm nie trwały jednak zbyt długo. Jak informuje Super Express, 42-letni mężczyzna załamał się - nie do końca potrafi odnaleźć się w nowej dla niego rzeczywistości. Co mówią bliscy Komendy?   Minęły dwa dni i doszło do załamania. Ciągle płacze, nie potrafi normalnie funkcjonować, nic go nie cieszy. To straszne, jak bardzo więzienie go zniszczyło - mówią.    Zobacz:  Jakie były pierwsze słowa Tomasza Komendy po wyjściu na wolność?   Rodzina Tomasza wie, że nie poradzi sobie on bez pomocy specjalisty:   I nie ma się czemu dziwić. Przez tak długi pobyt, przez to, co mu się przydarzyło za kratami,  Tomasz Komenda może mieć zaburzenia depresyjno-lękowe . Do końca życia może borykać się z traumą związaną z pobytem w więzieniu. Najpierw musi się nauczyć podejmować decyzje, bo przecież w więzieniu wyręczał go system. Czeka go ciężka praca, ale jeśli będzie zdeterminowany, to sobie poradzi - komentuje psycholog Malwina Szczygłowska, psychoterapeutka z Wrocławia.    Przypomnijmy - Tomasz Komenda spędził niesłusznie 18 lat w więzieniu za gwałt i morderstwo 15-letniej Małgorzaty. Dopiero w 2017 śledztwo w sprawie zostało wznowione (na prośbę rodziny zamordowanej dziewczynki) i uznano, że Komenda jest niewinny.  O szczegółach sprawy przeczytasz tutaj.    Zobacz także:  "Milion złotych za każdy rok odsiadki!" Na jakie odszkodowanie może liczyć Tomasz Komenda?   Tomasz Komenda wyszedł na wolność. 

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner