Izabela Skrybant-Dziewiątkowska, wokalistka Tercetu Egzotycznego nie żyje
East News

Wielka gwiazda polskiej piosenki nie żyje! Izabela Skrybant-Dziewiątkowska zmarła po długiej chorobie

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska, wokalistka Tercetu Egzotycznego nie żyje
East News

Nie żyje wielka gwiazda polskiej piosenki - Izabela Skrybant-Dziewiątkowska. Gwiazda "Tercetu egzotycznego" zmarła po długiej chorobie. O śmierci artystki poinformował facebookowy profil zespołu:

Szanowni Państwo, z ogromnym bólem zawiadamiamy,  że rano 01 05 2019, po walce z ciężką chorobą zmarła Izabela Skrybant-Dziewiatkowska - ikona polskiej sceny muzycznej, liderka Tercetu Egzotycznego - napisano.

Gwiazda przez dwa lata walczyła z nowotworem trzustki. W ub. roku wydawało się już, że tę walkę wygrała. Niestety, dziś rano przyszła do nas straszna wiadomość. 

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska, kariera

Gwiazda zaczynała swoją karierę w Operze Wrocławskiej. W połowie lat 60. zadebiutowała w filmie - zagrała w "Rękopisie znalezionym w Saragossie". Ale największą sławę przyniosły jej występy z założonym w 1963 r. przez jej męża, Zbigniewa Dziewiątkowskiego, "Tercetem Egzotycznym". Zespół z powodzeniem występował w Polsce i za granicą (m.in. w USA i Francji), grając klasyki hiszpańskie, jak też swoje piosenki. Podczas jednego z takich wyjazdów do Stanów Zjednoczonych artystka miała wypadek - straciła wówczas dwa palce.  Największy i niezapomniany hit kojarzący się z panią Izabelą to słynny "Pamelo, żegnaj". 

Pomimo śmierci męża męża w 2012 roku Izabela Skrybant-Dziewiątkowska nie rozwiązała zespołu, nadal koncertując. W "Tercecie" tańczyły również jej dwie córki: Anna i Katarzyna.

Artystka miała na koncie szereg nagród i wyróżnień, w tym bardzo wyjątkowe - w grudniu 2015 roku otrzymała Apostolskie Błogosławieństwo od Ojca Świętego Franciszka. Dwa lata temu ukazała się książka - wywiad-rzeka z nią pt. „Pamelo, żegnaj”. 

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska miała 78 lat.

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska, wokalistka Tercetu Egzotycznego nie żyje
East News

Więcej na temat Gwiazdy
Przeładuj

W "Hotel Paradise": Łukasz chciał rozbić kulę! "Miałem przygotowaną chamską zagrywkę"

zobacz 01:23