Ivanka Trump Ivanka Trump Ivanka Trump Ivanka Trump Ivanka Trump
Ivanka Trump
1/5
Ivanka Trump

Ivanka Trump znów jest na językach całego świata. Tym razem nie za sprawą swojej kreacji, ale skandalu, który wywołała podczas szczytu G20 w Hamburgu. Ivanka Trump zastąpiła Donalda Trumpa na obradach podczas trzeciej sesji roboczej szczytu państw G20, na której dyskutowano kwestie związane z ochroną klimatu.

 

Dlaczego ta  sytuacja wywołała skandal? Przeczytaj na kolejnej stronie.

 

Zobacz: Melania i Ivanka Trump z odsłoniętymi ramionami. Specjaliści mówią o nietakcie!

2/5
Ivanka Trump

Ivanka Trump zajęła miejsce prezydenta USA, który w tym czasie spotkał się z prezydentem Indonezji. Córka Donalda Trumpa zasiadła między premier Wielkiej Brytanii Theresą May, a prezydentem Chin Xi Jinpingiem. 

 

 

Dlaczego Ivanka nie powinna zasiadać na miejscu ojca? Przeczytaj na następnej stronie.

3/5
Ivanka Trump

Obecność prezydenta nie trwała długo, ale ta chwila wystarczyła, żeby świat obiegło zdjęcie Ivanki, a sytuacja wywołała skandal. Dlaczego? W przypadku nieobecności głowy państwa na obradach szczytu G20 zastępcą powinien zostać wysoki urzędnik państwowy - sekretarz stanu. Ivanka Trump jest jedynie oficjalną doradczynią Donalda Trumpa, a to za mało. 

 

Co o tej sytuacji mówi ekspert? Przeczytaj na następnej stronie.

 

Zobacz: Ivanka Trump chętnie pokazuje dzieci na Instagramie. Oto najsłodsze zdjęcia wnuków prezydenta USA

4/5
Ivanka Trump

Sytuację skomentował Janusz Sibora, specjalista od protokołu dyplomatycznego.

 

- W dyplomacji są rzeczy święte, których nie można naruszać. Miejsce głów państw przy głównym stole obrad jest niczym królewski tron. Prawo do zasiadania przy głównym stole obrad mają tylko szefowie delegacji. Jest to jedna z tych świętych zasad. Trudno sobie wyobrazić sytuację, gdy od głównego stołu obrad odchodzi Putin, a na jego miejscu siada Ławrow, a miejsce Obamy zajmuje Kerry - skomentował sytuację specjalista od protokołu dyplomatycznego, Janusz Sibora.

 

Jak zareagowały media na zachowanie Ivanki Trump? Przeczytaj na następnej stronie.

 

Zobacz: Ivanka Trump w Polsce - zobaczcie, jakie wybrała stylizacje

5/5
Ivanka Trump

BBC informuje, że była to pierwsza sytuacja w historii, by dziecko przywódcy zastąpiło ojca w trakcie obrad. Światowe media mówią o wielkim skandalu. Czy faktycznie zachowanie Ivanki było tak dużym nietaktem?

 

Zobacz: Prezydenckie córki: Kinga Duda i Ivanka Trump. Łączy je więcej niż myślisz! ZDJĘCIA

Więcej na temat Ivanka Trump Donald Trump