Zespół Taraka startuje w preselekcjach na Eurowizję 2016
Facebook

Eurowizja 2016: Posłuchaj "In the Rain" - propozycji na konkurs zespołu Taraka. Co to za zespół?!

Zespół Taraka startuje w preselekcjach na Eurowizję 2016
Facebook

Piosenka zespołu Taraka na Eurowizję 2016 - "In the Rain" - już w sieci! Eurowizyjna propozycja folkowego zespołu Taraka jeszcze nie miała premiery. Na razie nie ma też teledysku do piosenki, którą w całości można posłuchać tutaj.

Taraka - In the Rain - premiera piosenki na Eurowizję 2016!

Taraka weźmie udział w polskich preselekcjach już 5 marca o 21:25 na antenie TVP. Czy z utworem "In the Rain" ma szansę pojechać na Eurowizję?

 

Wszyscy pewnie zastanawiają się, jaka jest historia zespołu Taraka? Słuchacze Polskiego Radia znają go bardzo dobrze. Powstał w 2012 roku. Taraka to słowiańska muzyka w połączeniu z elementami żydowskimi i cygańskimi. Zespół jest znany z piosenki "Yabi Dabi", która była propozycją do konkursu Premier na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2015 roku. Autorem piosenek jest Karol Kus (założyciel zespołu, kompozytor, producent i autor tekstów takich przebojów jak "Nie kłam, że kochasz mnie", "Barwy Szczęścia"). Debiutancką płytą zespołu była "Biała Wódka". W marcu 2014 roku wydali płytę pt. "Podaj Rękę Ukrainie", którego tytułowa piosenka stała się hymnem ukraińskiego Majdanu, a dochód z tej płyty jest przekazywany na rzecz rodzin ofiar Majdanu. Taraka koncertuje w Polsce i na Ukrainie.

Czy zespołowi Taraka uda się pojechać na Eurowizję? Wśród ich konkurentów m.in. Edyta Górniak oraz Natalia Szroeder.

Zobacz także: Jeden z kandydatów na Eurowizję może zostać zdyskwalifikowany! Co się stało?!

 

Piosenka "In The Rain" zespołu Taraka

 

Posłuchajcie innych piosenek zespołu Taraka "Biała wódka"

 

Taraka "Podaj rękę Ukrainie"

 

Taraka "Yabi Dabi"

Więcej na temat Eurowizja
Przeładuj

Poznali się na planie "BrzydUli", do dziś są bardzo szczęśliwą parą! Kim jest o 20 lat starszy partner Julii Kamińskiej?

zobacz 01:27