"Dzień Dobry TVN": Joanna Górska wygrała z rakiem
Jerzy Dudek/Dzien Dobry TVN/East News/Instagram @joanna__gorska
Newsy

Gwiazda "DDTVN" wspomina: 4 lata temu skończyłam chemioterapię

Prezenterka znana z "Dzień Dobry TVN" i stacji Polsat opowiedziała o poważnej chorobie, która wywróciła jej życie do góry nogami. Jak dzisiaj czuje się rozpoznawalna dziennikarka?

Od lat karierę Joanny Górskiej śledzą tysiące Polaków. Ambitna i pracowita dziennikarka przez ponad dekadę była jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy stacji Polsat. Wiadomość o jej odejściu do konkurencji wywołała ogromne emocje w świecie mediów. Teraz widzowie mogą oglądać ją w śniadaniowym programie "Dzień Dobry TVN". Zainteresowanie wzbudza także jej życie prywatne - Joanna Górska udowodniła, że jest nieustraszona nie tylko w telewizyjnym studiu. Polska śledziła jej walkę z chorobą nowotworową, a dla wielu osób w podobnej sytuacji stała się inspiracją i wsparciem.

Cztery lata po zakończeniu chemioterapii Joanna Górska postanowiła opowiedzieć, jak wyglądały jej zmagania z rakiem. Prezenterka opublikowała poruszający wpis, w którym ujawniła, jak obecnie wygląda jej życie.

Paulina Krupińska o koszmarze w "Dzień Dobry TVN": "Był stresik" - zdradza nam gwiazda stacji

"Dzień Dobry TVN": Joanna Górska opowiedziała o walce z chorobą. "Pamiętam ten dzień..."

Na Instagramie Joanny Górskiej pod koniec stycznia br. pojawił się emocjonalny wpis, w którym prezenterka poruszyła temat swojej choroby. Warto przypomnieć, że dziennikarka zachorowała, będąc u szczytu swojej kariery. Była wówczas prawdziwą gwiazdą w branży, która regularnie pojawiała się na antenie Polsat i Polsat News. Niestety pięć lat temu musiała zmierzyć się ze znacznie poważniejszym wyzwaniem, jakim jest rak piersi.

Zobacz także: Ewa Farna pochwaliła się ciążowym brzuszkiem w "Dzień Dobry TVN". Gwiazda zachwyca swoim wyglądem!

Justyna Rojek/Dzien Dobry TVN/East News

Po długiej walce z nowotworem, która wymagała operacji, Joanna Górska najwyraźniej czuje się znacznie lepiej. Dziennikarka nadal dokładnie pamięta każdy etap zmagań z chorobą. Niedawno przypomniała o dniu, w którym zakończyła chemioterapię. Prezenterka przekazała, że dostrzega coraz więcej pozytywnych znaków, a przez ostatnie cztery lata jej życie bardzo się zmieniło.

Cztery lata temu, 31 stycznia 2018, zakończyłam chemioterapię. Przede mną była jeszcze operacja i radioterapia… Pamiętam ten dzień, choć o rocznicy nie pamiętałam, Robert mi przypomniał. To dobry znak… to znak, że rak znika z moich myśli, to dobry znak, bardzo dobry. Cztery lata. Dużo się zmieniło w życiu naszej rodziny i we mnie samej. Szok! Dziś będzie wieczór przemyśleń i radości z tego co mamy. Zdrowia Kochani. Zdrowia - napisała na swoim Instagramie.

 

W trakcie terapii Joannę Górską wspierała najbliższa rodzina. 

"Dzień Dobry TVN": Joanna Górska w 2017 roku usłyszała straszną diagnozę. "Najgorszy dzień mojego życia"

W 2017 roku lekarze zdiagnozowali u Joanny Górskiej raka piersi. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarek, która wówczas była gwiazdą Polsatu, przyznała, że w lipcu jej świat się zawalił. Prezenterka jednak nie zamierzała się poddawać. Relacje, które pojawiały się na jej Instagramie, były niezwykle poruszające. Po roku przekazała pierwsze pozytywne informacje, wskazujące na to, że w jej przypadku nowotwór to nie wyrok.

Minął rok. Rok temu zawalił się mój świat. Był 20 lipca 2017 roku, najgorszy dzień mojego życia... później przyszły następne i kiedy myślałam, że gorzej już być nie może... okazywało się, że może - mówiła w 2018 roku.

Pamiętam jak mój Robert całował mnie w łysą głowę... w jego oczach widziałam tylko miłość, czystą, prawdziwą, taką na którą czeka się całe życie. Tego jak mój Synek mówił mi abym się nie martwiła, kiedy nie byłam w stanie ruszyć się z łóżka, nigdy nie zapomnę - opowiadała ze wzruszeniem.

Nawet w tak trudnej sytuacji Joanna Górska szukała plusów. Dziennikarka zdradziła, że w Centrum Onkologii w Warszawie, w którym przyjmowała wlewy, przechodziła naświetlenia i miała operację, nawiązała wiele silnych przyjaźni. Z czasem prezenterka wróciła nie tylko do zdrowia, ale także do aktywności zawodowej i zaskoczyła swoich fanów niespodziewaną decyzją o odejściu ze stacji Polsat.

"Dzień Dobry TVN": Joanna Górska odeszła z Polsatu po 12 latach

Początkowo trudno było uwierzyć w informacje o odejściu Joanny Górskiej z Polsatu. Prezenterka pracowała w stacji przez 12 lat i - jak sama przyznała - był to dla niej drugi dom. Ostatecznie zdecydowała się jednak na duże zmiany i odeszła do konkurencji. Swoją decyzję ogłosiła w lipcu 2021 roku. Przyznała, że nie był to łatwy wybór ze względu na przywiązanie do poprzedniej pracy.

Ostrobramska 77 - to był mój drugi dom przez dwanaście lat. Kawał życia. Zabieram ze sobą wspomnienia świetnych programów z fantastycznymi ludźmi. Czasem było jak na wojnie, ale wtedy ten zawód był najbardziej kochany. Dziennikarz jest jak saper, nigdy nie wiadomo czy coś, gdzieś nie wybuchnie. Za widzami Polsatu i Polsat News już tęsknię, zawsze całemu porankowi dawaliście dużo dobrej energii. Jesteście wspaniali - napisała na Instagramie.

Jerzy Dudek/Dzien Dobry TVN/East News

Jako wolny strzelec będę pracować dla stacji telewizyjnych, więc z zawodem zupełnie nie zrywam. Do zobaczenia jesienią na innej antenie, powiem więcej, jak będę mogła. Zamierzam bardziej intensywnie prowadzić szkolenia i treningi medialne. (...) Jeszcze tylko KRS i ruszamy z projektami w Fundacji Silni Sobą. Będziemy wspierać pary (osoba chorująca i wspierająca) po nowotworach lub z chorobami przewlekłymi - dodała.

Jerzy Dudek/Dzien Dobry TVN/East News

Zobacz także: Edyta Bartosiewicz jest prześladowana przez dziennikarkę popularnego programu śniadaniowego!

Mamy nadzieję, że zdrowie i ambicje nie opuszczą Joanny Górskiej. Ostatnio prezenterka pojawia się w porannym programie konkurencyjnej stacji, "Dzień Dobry TVN". Gwiazda wciąż pozostaje też aktywna w mediach społecznościowych, gdzie przekazuje fanom dużo pozytywnej energii.

Joanna Górska, dziennikarka Polsat News odchodzi ze stacji
East News
Newsy
Joanna Górska odchodzi z Polsatu! Stoczyła walkę z nowotworem, teraz pomoże innym
Joanna Górska ma za sobą walkę z rakiem, teraz chce pomagać osobom, które również przez nią przechodzą. Co jeszcze będzoe robić popularna dziennikarka?

Joannę Górską znają świetnie widzowie Polsatu News i Polsatu. Dziennikarkę mogliśmy oglądać jako prowadzącą programów informacyjnych. Wszyscy kibicowali jej, gdy ogłosiła, że choruje na raka, potem oglądali jej zwycięską walkę i powrót na antenę. Teraz Joanna Górska ogłosiła, że opuszcza stację. Co zamierza robić? Zobacz także:   Edyta Górniak odchodzi z "The Voice of Poland": "To była dla mnie wewnętrzna batalia" Joanna Górska odchodzi z Polsatu Widzowie Polsatu pamiętają jak pod koniec 2017 roku Joanna Górska poinformowała, że kilka miesięcy wcześniej lekarze wykryli u niej raka piersi. Dziennikarka zniknęła na jakiś czas z anteny, przeszła chemioterapię, operację usunięcia guza i radioterapię. Na szczęście walka była zwycięska - prowadząca Polsat News wróciła na antenę.  Zobacz także:  "Rok temu zawalił się mój świat"! Dokładnie 20 lipca Joanna Górska usłyszała straszliwą diagnozę, jej dzisiejszy wpis porusza do łez W ostatnich dniach dziennikarka poinformowała, że nie będzie już dłużej prowadzić programów w Polsacie.  Ostrobramska 77 - to był mój drugi dom przez dwanaście lat. Kawał życia. Zabieram ze sobą wspomnienia świetnych programów z fantastycznymi ludźmi - napisała. - Czasem było jak na wojnie, ale wtedy ten zawód był najbardziej kochany. Dziennikarz jest jak saper, nigdy nie wiadomo czy coś, gdzieś nie wybuchnie. Jak dodała za widzami Polsatu i Polsat News już tęskni, ale postanowiła iść dalej „z ambitnymi planami i pomysłami na to jak dobrze przeżyć własne życie”. Co będzie robić? Jako wolny strzelec będę pracować dla stacji telewizyjnych, więc z zawodem zupełnie nie zrywam. Do zobaczenia jesienią na innej antenie, powiem więcej, jak będę...

Joanna Górska zrobiła tatuaż
Instagram
Newsy
Joanna Górska walczyła z rakiem piersi, a teraz zmaga się z koronawirusem! "Onkolog obawiała się, że mogę mieć ciężki przebieg". Jakie miała objawy?
Joanna Górska walczyła z rakiem piersi, a teraz zmaga się z koronawirusem! "Onkolog obawiała się, że mogę mieć ciężki przebieg". Jakie miała objawy?

Joanna Górska zmaga się z koronawirusem! Dziennikarka, która wiosną 2018 roku pokonała raka piersi,  zaledwie kilka dni temu opublikowała na Instagramie zdjęcie z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa. Teraz w rozmowie z mediami Joanna Górska opowiedziała o swoich objawach choroby i zdradziła, jak się czuje. Najgorsze już za nią? Joanna Górska walczy z koronawirusem Pod koniec 2017 roku Joanna Górska poinformowała swoich fanów, że kilka miesięcy wcześniej lekarze wykryli u niej raka piersi. Dziennikarka Polsat News zniknęła z anteny i rozpoczęła walkę z nowotworem. Joanna Górska przeszła chemioterapię, operację usunięcia guza i radioterapię. Na szczęście po wielu miesiącach leczenia gwiazda Polsatu przekazała świetną wiadomość, że pokonała ciężką chorobę.  Niestety, kilka dni temu okazało się, że Joanna Górska zmaga się z koronawirusem! Dziennikarka Polsat News w rozmowie z portalem plejada.pl przyznała, że bardzo uważała, żeby nie zarazić się groźnym wirusem. Stres był przed zakażeniem, bo nigdy nie wiadomo, jak zareaguje organizm. Onkolog obawiała się, że mogę mieć ciężki przebieg, dlatego bardzo uważaliśmy, aby się nie zarazić, niestety nie udało się uniknąć korony- przyznała w rozmowie z portalem. Joanna Górska zdradziła, że testy na koronawirusa wykonała przed wyjazdem służbowym jej partnera i nie miała wówczas, żadnych objawów choroby.  Objawy u Roberta pojawiły się dwa dni po wyniku, u mnie dzień później. Ból głowy, oczu, kości, pleców, duszący kaszel, gorączka i brak sił... Bardzo ciężkie mieliśmy tylko dwa dni- plejada.pl cytuje dziennikarkę. Gwiazda Polsat News nie ukrywa, że najgorsze już za nią, a teraz powoli wraca do zdrowia. Na szczęście przeszliśmy to w miarę dobrze, a syn...

Joanna Górska zrobiła tatuaż
Instagram
Newsy
"Odzyskuję siebie sprzed raka" Joanna Górska pokonała chorobę, a teraz zrobiła sobie tatuaż! Zobaczcie sami!
"Odzyskuję siebie sprzed raka" Joanna Górska pokonała chorobę, a teraz zrobiła sobie tatuaż! Zobaczcie sami!

Pod koniec 2017 roku Joanna Górska przekazała swoim fanom wstrząsającą wiadomość. Dziennikarka przyznała wówczas, że zdiagnozowano u niej chorobą nowotworową. Gwiazda Polsat News zniknęła z anteny i rozpoczęła długie leczenie. Joanna Górska przeszła chemioterapię, operację usunięcia guza, radioterapię i na szczęście, po wielu miesiącach leczenia pokonała chorobę!  Raka się nie da zbagatelizować, to nie grypa, którą się przechodzi i zapomina. Będę pilnować badań. Boję się, że rak wróci, ten strach będzie we mnie już zawsze. Muszę trzymać rękę na pulsie. Jeśli wróci, chcę go szybko złapać- mówiła wówczas w rozmowie z magazynem "Viva!". Teraz, ponad rok po tym, jak wygrała z nowotworem Joanna Górska postanowiła uczcić to w wyjątkowy sposób! Dziennikarka zrobiła sobie tatuaż z pewnym ważnym dla niej przesłaniem... Joanna Górska pochwaliła się tatuażem Dziennikarka opublikowała na Instagramie zdjęcia, na których pochwaliła się swoim tatuażem. Pod fotkami pojawił się wzruszający wpis, w którym Joanna Górska wspomina swoją walkę z chorobą. On silny, ja silniejsza! - to było pierwsze co pomyślałam kiedy poznałam „dziada”, kiedy się okazało, że jest trójujemny i ma 95% agresywności... a lekarze powtarzali „zła biologia”. On silny, ja silniejsza - ta myśl zostanie ze mną na zawsze ...- napisała Joanna Górska.  Gwiazda Polsat News zdradziła, jak dziś wygląda jej życie. Żyję, idę dalej, realizuję marzenia, kocham i jestem kochana. Powoli odzyskuję siebie sprzed raka. Jest dobrze, jest normalnie 💪 tak jak być powinno i niech będzie baaaaaaardzo długo 🍀  Każdy dzień jest najważniejszy!    Zobaczcie jaki tatuaż zrobiła sobie Joanna...

Nasze akcje
Dua Lipa, Rihanna, Alessandra Ambrosio
Newsy
Te gwiazdy wiedzą jak stworzyć niezapomniane stylizacje!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy
Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!
Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy
Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!
Partner
Eva Longoria
Styl życia
Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!
Partner
Newsy
Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil
Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy
Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju
Partner
Newsy
Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik