Od lat karierę Joanny Górskiej śledzą tysiące Polaków. Ambitna i pracowita dziennikarka przez ponad dekadę była jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy stacji Polsat. Wiadomość o jej odejściu do konkurencji wywołała ogromne emocje w świecie mediów. Teraz widzowie mogą oglądać ją w śniadaniowym programie "Dzień Dobry TVN". Zainteresowanie wzbudza także jej życie prywatne - Joanna Górska udowodniła, że jest nieustraszona nie tylko w telewizyjnym studiu. Polska śledziła jej walkę z chorobą nowotworową, a dla wielu osób w podobnej sytuacji stała się inspiracją i wsparciem.

Reklama

Cztery lata po zakończeniu chemioterapii Joanna Górska postanowiła opowiedzieć, jak wyglądały jej zmagania z rakiem. Prezenterka opublikowała poruszający wpis, w którym ujawniła, jak obecnie wygląda jej życie.

"Dzień Dobry TVN": Joanna Górska opowiedziała o walce z chorobą. "Pamiętam ten dzień..."

Na Instagramie Joanny Górskiej pod koniec stycznia br. pojawił się emocjonalny wpis, w którym prezenterka poruszyła temat swojej choroby. Warto przypomnieć, że dziennikarka zachorowała, będąc u szczytu swojej kariery. Była wówczas prawdziwą gwiazdą w branży, która regularnie pojawiała się na antenie Polsat i Polsat News. Niestety pięć lat temu musiała zmierzyć się ze znacznie poważniejszym wyzwaniem, jakim jest rak piersi.

Zobacz także: Ewa Farna pochwaliła się ciążowym brzuszkiem w "Dzień Dobry TVN". Gwiazda zachwyca swoim wyglądem!

Justyna Rojek/Dzien Dobry TVN/East News

Po długiej walce z nowotworem, która wymagała operacji, Joanna Górska najwyraźniej czuje się znacznie lepiej. Dziennikarka nadal dokładnie pamięta każdy etap zmagań z chorobą. Niedawno przypomniała o dniu, w którym zakończyła chemioterapię. Prezenterka przekazała, że dostrzega coraz więcej pozytywnych znaków, a przez ostatnie cztery lata jej życie bardzo się zmieniło.

Zobacz także

Cztery lata temu, 31 stycznia 2018, zakończyłam chemioterapię. Przede mną była jeszcze operacja i radioterapia… Pamiętam ten dzień, choć o rocznicy nie pamiętałam, Robert mi przypomniał. To dobry znak… to znak, że rak znika z moich myśli, to dobry znak, bardzo dobry. Cztery lata. Dużo się zmieniło w życiu naszej rodziny i we mnie samej. Szok! Dziś będzie wieczór przemyśleń i radości z tego co mamy. Zdrowia Kochani. Zdrowia - napisała na swoim Instagramie.

W trakcie terapii Joannę Górską wspierała najbliższa rodzina.

"Dzień Dobry TVN": Joanna Górska w 2017 roku usłyszała straszną diagnozę. "Najgorszy dzień mojego życia"

W 2017 roku lekarze zdiagnozowali u Joanny Górskiej raka piersi. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarek, która wówczas była gwiazdą Polsatu, przyznała, że w lipcu jej świat się zawalił. Prezenterka jednak nie zamierzała się poddawać. Relacje, które pojawiały się na jej Instagramie, były niezwykle poruszające. Po roku przekazała pierwsze pozytywne informacje, wskazujące na to, że w jej przypadku nowotwór to nie wyrok.

Minął rok. Rok temu zawalił się mój świat. Był 20 lipca 2017 roku, najgorszy dzień mojego życia... później przyszły następne i kiedy myślałam, że gorzej już być nie może... okazywało się, że może - mówiła w 2018 roku.

Pamiętam jak mój Robert całował mnie w łysą głowę... w jego oczach widziałam tylko miłość, czystą, prawdziwą, taką na którą czeka się całe życie. Tego jak mój Synek mówił mi abym się nie martwiła, kiedy nie byłam w stanie ruszyć się z łóżka, nigdy nie zapomnę - opowiadała ze wzruszeniem.

Nawet w tak trudnej sytuacji Joanna Górska szukała plusów. Dziennikarka zdradziła, że w Centrum Onkologii w Warszawie, w którym przyjmowała wlewy, przechodziła naświetlenia i miała operację, nawiązała wiele silnych przyjaźni. Z czasem prezenterka wróciła nie tylko do zdrowia, ale także do aktywności zawodowej i zaskoczyła swoich fanów niespodziewaną decyzją o odejściu ze stacji Polsat.

"Dzień Dobry TVN": Joanna Górska odeszła z Polsatu po 12 latach

Początkowo trudno było uwierzyć w informacje o odejściu Joanny Górskiej z Polsatu. Prezenterka pracowała w stacji przez 12 lat i - jak sama przyznała - był to dla niej drugi dom. Ostatecznie zdecydowała się jednak na duże zmiany i odeszła do konkurencji. Swoją decyzję ogłosiła w lipcu 2021 roku. Przyznała, że nie był to łatwy wybór ze względu na przywiązanie do poprzedniej pracy.

Ostrobramska 77 - to był mój drugi dom przez dwanaście lat. Kawał życia. Zabieram ze sobą wspomnienia świetnych programów z fantastycznymi ludźmi. Czasem było jak na wojnie, ale wtedy ten zawód był najbardziej kochany. Dziennikarz jest jak saper, nigdy nie wiadomo czy coś, gdzieś nie wybuchnie. Za widzami Polsatu i Polsat News już tęsknię, zawsze całemu porankowi dawaliście dużo dobrej energii. Jesteście wspaniali - napisała na Instagramie.

Jerzy Dudek/Dzien Dobry TVN/East News

Jako wolny strzelec będę pracować dla stacji telewizyjnych, więc z zawodem zupełnie nie zrywam. Do zobaczenia jesienią na innej antenie, powiem więcej, jak będę mogła. Zamierzam bardziej intensywnie prowadzić szkolenia i treningi medialne. (...) Jeszcze tylko KRS i ruszamy z projektami w Fundacji Silni Sobą. Będziemy wspierać pary (osoba chorująca i wspierająca) po nowotworach lub z chorobami przewlekłymi - dodała.

Jerzy Dudek/Dzien Dobry TVN/East News

Zobacz także: Edyta Bartosiewicz jest prześladowana przez dziennikarkę popularnego programu śniadaniowego!

Reklama

Mamy nadzieję, że zdrowie i ambicje nie opuszczą Joanny Górskiej. Ostatnio prezenterka pojawia się w porannym programie konkurencyjnej stacji, "Dzień Dobry TVN". Gwiazda wciąż pozostaje też aktywna w mediach społecznościowych, gdzie przekazuje fanom dużo pozytywnej energii.

Reklama
Reklama
Reklama