Po raz pierwszy na wielkim ekranie Grażyna Szapołowska pojawiła się w polsko-jugosłowiańskim dramacie psychologicznym "Zapach ziemi". Później zaczęła grać u największych: Sylwestra Chęcińskiego, Krzysztofa Kieślowskiego, Tadeusza Konwickiego oraz Andrzeja Wajdy. Choć bywa, że czas obchodzi się brutalnie z gwiazdami, aktorka z wiekiem nie przestała dostawać telefonów z ofertami. Doczekała się córki, która także została artystką i zajęła się reżyserią. Grażyna Szapołowska po latach przyznała, że nie miała dla niej wystarczająco czasu. Jednak panie zaczęły współpracować. Dziś gwiazda nadal zachwyca fanów — także w mediach społecznościowych. 19 września ikona kina skończyła 70 lat.

Reklama

Grażyna Szapołowska nie przestaje zachwycać w wieku 70 lat

W 1978 roku Grażyna Szapołowska została matką, czyli niedługo po swoim debiucie i tuż przed rolami, które przyniosły jej rozgłos w świecie kina. Na świecie pojawiła się Katarzyna Jungowska, córka aktorki i Andrzeja Jungowskiego. Gwiazda przyznała, że nie miała czasu, by być dobrą matką, poświęciła się karierze. Matczyne uczucia uruchomiła w niej wnuczka, która poszła w ślady mamy i babci. Ikona pokazała się z nią już nawet na czerwonym dywanie.

Zobacz także: Grażyna Szapołowska bryluje boso na czerwonym dywanie. Towarzyszy jej wnuczka. Podobna?

VIPHOTO/East News

70-letnia już Grażyna Szapołowska nie tylko nadal gra w filmach i teatrze, ale również udziela się w mediach społecznościowych. Aktorka prowadzi swój profil na Instagramie, na którym dzieli się zdjęciami z garderoby, a także wakacji. Gwiazda cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony internautów. Obserwują ją ponad 44 tysiące użytkowników.

Pawel Wodzynski/East News

Niedawno Grażyna Szapołowska zachwyciła fanów najnowszym zdjęciem. W tym roku internauci będą mieli jeszcze kilka okazji, by obejrzeć ikonę polskiego kina. Aktorka znalazła się w obsadzie serialu "Zdrada", w którym zagrali także Dawid Ogrodnik i Paweł Małaszyński, oraz filmu "Król dopalaczy" z Tomaszem Włosokiem Vanessą Aleksander i Łukaszem Simlatem. Natomiast w ostatnich latach gwiazda pojawiła się w takich produkcjach jak "Asymetria", "365 dni", "Listy do M. 3" czy też "Botoks".

Zobacz także

Instagram @grazyna_szapolowska

Zobacz także: Fani źli na jurorów "The Voice of Poland"! Wnuczka Grażyny Szapołowskiej odrzucona!

Reklama

Jak na razie nie nic nie wskazuje na to, by Grażyna Szapołowska wybierała się na emeryturę. I całe szczęście. Składamy aktorce znanej z "Krótkiego filmu o miłości" i "Bez końca" serdeczne życzenia.

Mateusz Jagielski/East News
Reklama
Reklama
Reklama