W sobotę, 6 maja odbyły się uroczystości związane z koronacją króla Karola III i jego żony królowej Camilli. W opactwie Westminsterskim miała miejsce wyjątkowa uroczystość podczas której syn zmarłej królowej Elżbiety II objął tron. Na koronacji króla pojawili się przedstawiciele państw z całego świata, w tym m.in. żona prezydenta USA, Jill Biden. Na uroczystości nie zabrakło również gwiazd. Zobaczcie zdjęcia!

Reklama

Goście na koronacji króla Karola III

Na koronacji Karola III, który oficjalnie został królem w dniu śmierci Elżbiety II, pojawiły się m.in. pierwsza dama Ukrainy, Ołena Zełenska, żona prezydenta USA z wnuczką, ale również gwiazdy takie jak: Lionel Richie i Emma Thomson. Na koronacji ojca pojawił się również książę Harry, który do Wielkiej Brytanii przyjechał jednak bez swojej żony, Meghan Markle.

Zobaczcie, kto pojawił się na koronacji króla Karola III!

Zobacz także: Tak będzie wyglądać koronacja króla Karola III. Ma być zupełnie inna od tej Elżbiety II

Andrew Milligan/Press Association/East News

Ołena Zełenska, żona prezydenta Ukrainy pojawiła się na koronacji w jasnym, miętowym komplecie. Pierwsza dama zadała szyku. A jak prezentowała się żona Joe Bidena? Prezydent USA nie mógł przybyć na uroczystości, ale godnie reprezentowała go żona i wnuczka.

Zobacz także
ODD ANDERSEN/AFP/East News

Jill Biden na koronację wybrała niebieski, klasyczny zestaw ze spódnicą za kolano i marynarką. Look żony prezydenta USA uzupełniły beżowe buty, torebka i rękawiczki. Wnuczka Joe Bidena wybrała stylizację w delikatnym żółtym kolorze.

Zobaczcie, kto jeszcze pojawił się na koronacji króla Karola III!

Reklama

Zobacz także: Dziwactwa króla Karola III: Dzwonił do pałacu i pytał czy królowa jeszcze żyje

ODD ANDERSEN/AFP/East News
Jane Barlow/Associated Press/East News
Gareth Cattermole/Press Association/East News
Gareth Cattermole/Press Association/East News
OLI SCARFF/AFP/East News
Jacob King/Press Association/East News
BEN STANSALL/AFP/East News
Reklama
Reklama
Reklama