Ginekolog w "Pytaniu na Śniadanie": "Miesiączka to zło, kobieta bez niej jest luksusowa!" Przesadził?
PnŚ

Ginekolog w "Pytaniu na Śniadanie": "Miesiączka to zło, kobieta bez niej jest luksusowa!" Przesadził?

Ginekolog w "Pytaniu na Śniadanie": "Miesiączka to zło, kobieta bez niej jest luksusowa!" Przesadził?
PnŚ

Kolejny głośny skandal w "Pytaniu na śniadanie". Gościem Marceliny Zawadzkiej w śniadaniówce TVP 2 był znany ginekolog Tomasz Zając. Temat rozmowy dotyczył menstruacji. Ginekolog już na początku rozmowy stwierdził, że jest... "wrogiem miesiączkowania".

 

Więcej: Marcelina Zawadzka i Mikołaj Roznerski zamieszkali razem?! Znamy prawdę!

 

Chciałem powiedzieć, że jestem wrogiem miesiączkowania. Jestem zaciekłym, nieprzejednanym wrogiem miesiączki. Kobieta bez miesiączki jest kobietą luksusową i na to zasługuje! - powiedział doktor Tomasz Zając.

 

Mitem jest to, że trzeba miesiączkować. Trzeba mieć hormony płciowe. Natomiast miesiączka, która jest oznaką tej gry hormonalnej nie jest konieczna. I są na to sposoby, żeby nie miesiączkować - mówił Zając. - Jeszcze w XIX wieku, w 1850-60 roku, kobiety rodziły szesnaścioro dzieci, były cały czas w ciąży, nie miały miesiączki. Potem ze względu na emancypację, na kontrolę urodzin, miesiączki się pojawiły i są i jest mniej porodów. I to jest zło, z którym ginekolodzy próbują walczyć. - dodał gość "Pytania na śniadanie".

Więcej: Spóźniający się okres. Ile może się spóźniać?

 

Zobacz także: Spałam w śniegu z żołnierzem GROM-u! TYLKO NAM Marcelina Zawadzka zdradza swoje niesamowite przygody

 

W "Pytaniu na Śniadanie" o menstruacji...

Jaki był zamysł doktora Zająca? Wydaje się, że chciał uspokoić kobiety, które cierpią z powodu zbyt długich i zbyt bolesnych miesiączek, że da się je zmniejszyć oraz zniwelować ból występujący podczas menstruacji, jednak to w jaki sposób to przedstawił, zabrzmiało dość... dziwnie.

Naprawdę jest wiele sposobów dla kobiet w każdym wieku, aby pozbyć się miesiączek, a na pewno obfitych miesiączek koniecznie, bo to jest już proces chorobowy i trzeba go leczyć. (...) Można między innymi pomóc sobie antykoncepcją, ale są też takie sposoby, że jeżeli panie już skończyły rodność, to można im usunąć śluzówkę macicy. Tak zwaną termoablację zrobić. Jest wiele, wiele sposobów - powiedział Zając w "Pytaniu na Śniadanie".

A wy jak oceniacie poglądy ginekologa Zająca? Zgadzacie się? Czy jednak uważacie, że kogoś tu poniosło...?

 

Sprawdź też: Miesiączka a ciąża. Czy okres w ciąży jest możliwy?

 

A jak na to wszystko zareagowała Marcelina Zawadzka? Jej mina chyba mówi sama za siebie...

Ginekolog o menstruacji w
PnŚ

Więcej na temat Pytanie na śniadanie
Przeładuj

Anna Mucha w półfinale "Czaru Par"! "Małżeństwo to jest obóz przetrwania"

zobacz 00:30