Michał Szpak
ONS

Wszystko, co musisz wiedzieć o Eurowizji! Kiedy? Gdzie? O której godzinie? Jak głosować?

Michał Szpak
ONS

Kiedy półfinały i finał Eurowizji? Już wkrótce! Emocjonujące starcia artystów z całej Europy już wkrótce rozgrzeją nas do czerwoności. Wszystkie koncerty będzie można śledzić na antenie Telewizji Polskiej. TVP pokaże na swoich antenach dwa półfinały oraz finał tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji 2016. Zmagania europejskich reprezentantów, a przede wszystkim Michała Szpaka, polscy widzowie obejrzą na żywo. Tegoroczny konkurs obędzie się pod hasłem „Come together”. Wszystkie koncerty tegorocznej Eurowizji Telewizja Polska pokaże na żywo w Jedynce i TVP Polonia oraz powtórkowo w TVP HD i TVP Rozrywka.

Kiedy półfinały Eurowizji 2016?

Pierwszy półfinał tegorocznej Eurowizji odbędzie się 10 maja. Wystąpią w nim nim reprezentanci takich krajów, jak: Finlandia, Grecja, Mołdawia, Czechy, Rosja, Austria, Cypr, Islandia, Węgry.  Transmisja w TVP1 i TVP Polonia o godzinie 21.00.

Drugi półfinał odbędzie się 12 maja. Tego dnia fani Eurowizji będą mogli głosować na: Litwy, Łotwy, Szwajcarii, Izraela, Australii, Danii, Ukrainy, Norwegii, Belgii, Słowenii, Macedonii, Ukrainy i Polski. Transmisja w TVP1 i TVP Polonia o godzinie 21:00.

Kiedy finał Eurowizji 2016?

Finał konkursu zaplanowano na 14 maja. W finale wystąpią zwycięzcy pierwszego i drugiego półfinału oraz wykonawcy z tzw. „wielkiej piątki” czyli: Niemiec, Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii i Włoch, oraz przedstawiciel gospodarzy – Szwecji. Tradycyjnie, polskim komentatorem konkursu Eurowizji 2016 będzie Artur Orzech. Transmisja w TVP1 i TVP Polonia o godzinie 21.00.

 

W pozostałych dwóch kanałach widzowie będą mogli obejrzeć pierwszy półfinał - 11 maja, w TVP Rozrywka o godz. 21:15 i w TVP HD o godz. 23:00, drugi półfinał – 13 maja, w TVP Rozrywka o godz. 21:15 i w TVP HD o godz. 23:00 oraz finał Eurowizji 2016 – 15 maja, w TVP Rozrywka o godz.21:30 i w TVP HD o godz.15:30.

 

Jak głosować?

 

Tradycyjnie już, nie można głosować nie będzie można głosować na na rezprezentanta swojego kraju. Głosowanie będzie odbywać się przez wiadomości SMS. Na początku głosowania korespondenci wszystkich państw biorących udział w Eurowizji przedstawią wyniki głosowań jury (tak jak zawsze - punkty od 1 do 7 zostaną wyświetlone na ekranach, zaś najwyższe noty - 8. 10 i 12 - przeczytane). Punkty z głosowania widzów pochodzące od poszczególnych krajów zostaną wcześniej zsumowane i dopiero wtedy ogłoszone - w kolejności od tego państwa, które dostało ich najmniej, do państwa, które dostało ich najwięcej. Taki sposób głosowania będzie zastosowany po raz pierwszy. 

 

Zobacz też: Eurowizja 2016: Znamy kolejność występów! Niekorzystna pozycja Michała Szpaka?!

 

Michał Szpak jest tegorocznym reprezentantem Polski na Eurowizji.

Michał Szpak z kieliszkiem wina na ulicach Warszawy

Czy Michałowi uda się podobić Europę?

Michał Szpak jedzie na Eurowizję 2016

Więcej na temat Michał Szpak Eurowizja
Przeładuj

Czy Klaudia El Dursi sama wzięłaby udział w "Hotel Paradise" jako uczestniczka?

zobacz 00:52