Książę Filip, mąż królowej Elżbiety II nie żyje
East News
Newsy

Książę Filip nie żyje. Zawsze w cieniu Elżbiety II. Poznaj jego tajemnice: urodził się na stole, miał nieślubne dziecko i "rozwiódł" z Elżbietą

Poznajcie największe tajemnice księcia Filipa. Zmarł w wieku 99 lat. Czego o nim nie wiecie?

Książę Filip nie żyje, zmarł w wieku 99 lat. W tym roku skończyłby 100 lat. Informację o śmierci przekazał oficjalny komunikat z Windsoru. Mąż królowej Elżbiety II żył zawsze w cieniu swojej żony, dlatego nie wiemy o nim tak wiele jak o królowej. Poznajcie jego największe tajemnice.

Zobacz także: Książę Filip nie żyje. Mąż królowej Elżbiety II miał 99 lat. Poznali się, gdy ona miała zaledwie 13 lat!

Tajemnice księcia Filipa

Co się stanie, gdy królowa Elżbieta II umrze? Procedura jest już zaplanowana. Telewizje mają jeden zakaz

1. Książę Filip urodził się... na stole! 

Niewielu o tym wie, ale książę pochodził z duńskiego rodu Schleswig-Holstein-Sonderburg-Glücksburg. Urodził się… na stole w sali jadalnej w Grecji, na wyspie Korfu. Był najmłodszym dzieckiem księcia Andrzeja i księżnej Alicji Battenberg. Kiedy Filip miał zaledwie półtora roku, jego rodzina uciekła z kraju do Francji - po przegranej wojnie z Turcją. Matka Filipa wylądowała w szpitalu psychiatrycznym - kiedy z niego wyszła, zerwała kontakt z synem.

Książę Filip jako dziecko
EastNews

2. Nieślubne dziecko księcia Filipa

Jakiś czas temu media obiegła plotka o tym, że książę Filip miał nieślubne dziecko. Filip słynął z tego, że w młodości lubił dobrze się zabawić, a o jego rzekomych romansach rozpisywały się media w całej Wielkiej Brytanii - ostatecznie nic nigdy mu nie udowodniono, choć plotek nie brakowało. Mówiło się, że ponoć sama Elżbieta II przyłapała go na zdradzie. 

Książę miał przed wojną i podczas służby kilka romansów oraz wiele przelotnych znajomości w portach takich jak Melbourne i Sydney. Dziewczyny żądne znajomości z nim ustawiały się same w kolejce. Ciekawość, „jak to jest być z księciem”, bywa przemożna (jeszcze w XIX wieku Albert „Bertie”, syn Wiktorii, późniejszy Edward VII, pozwalał ją zaspokoić i bił w tej konkurencji rekordy olimpijskie). Od czasu do czasu na koniec zabawy Filip wskazywał dyskretnie na partnerkę, którą był zainteresowany, a potem gdzieś znikał. Wszystko odbywało się w absolutnej dyskrecji - pisał w swojej książce Marek Rybarczyk.

Rybarczyk poszedł o krok dalej i zasugerował w książce, że Filip miał nieślubne dziecko.

Owocem podróży Filipa na antypody mogło być nawet… nieślubne potomstwo (...) - pisze wprost Rybarczyk powołując się na słowa damy bliskiej rodzinie królewskiej.

Barbara Cartland miała mówić:

Książę bynajmniej nie prowadził podczas wyjazdu żywota mnicha. (...) Wiem wszystko o jego córce w Melbourne, ale nie zamierzam zdradzać szczegółów - ale nie chciała ponoć więcej zdradzić.

Czy ta plotka o nieślubnym dziecku jest prawdziwa? Barbara Cartland nic więcej zdradzić nie chciała.

3. Elżbieta II i książę Filip nie spali w jednym łóżku

Elżbieta II i książę Filip nie dzielili już od jakiegoś czasu małżeńskiego łoża, co więcej każde z nich miało swoją sypialnię. Pamiętać jednak należy, że to nic szokującego dla Brytyjczyków, tak żyją klasy wyższe:

W Anglii wyższe klasy zawsze miały oddzielne sypialnie. Nie chcesz, by przeszkadzało Ci czyjeś chrapanie lub trącanie nogą. Jeśli masz ochotę, to dzielisz swój pokój. To wspaniale, gdy ma się wybór - wyznała Lasy Pamela Hicks królewskiej biografce Sally Bedell Smith.

Królowa Elżbieta i książę Filip

4. Elżbieta II i Filip myśleli o rozwodzie?

Brytyjskie media od jakiegoś czasu donosiły, że królowa Elżbieta II i jej mąż książę Filip żyli przez ostatnie lata w separacji! Jak do tego doszło? Plotki o tym, że małżeństwo żyje w separacji pojawiły się, kiedy Elżbieta II obchodziła 93. urodziny. Na oficjalnych obchodach zabrakło Filipa.  Okazuje się, że od kiedy Filip był na emeryturze, dużo rzadziej widywał się z małżonką. Elżbieta II mieszka w pałacu Buckingham i codziennie wykonuje mnóstwo obowiązków związanych z byciem głową rodziny królewskiej. Z kolei książę Filip nie chciał siedzieć w głośnym Londynie i woli odpoczywać poza miastem.

Zobacz także: Filip wcale nie chciał poślubić Elżbiety! Wolał nocne kluby i... inne kobiety! Oto burzliwa historia ich związku

Niektórzy uważają, że już wtedy można było oficjalnie mówić o separacji, bo książę Filip pojawiał się w pałacu i u boku żony tylko podczas rodzinnych uroczystości takich jak święta czy wesela. Myślicie, że Elżbieta II i książę Filip byli wtedy małżeństwem już tylko na papierze?

Książę Filip z królową Elżbietą obok siebie na tle zamku
EastNews

 

Królowa Elżbieta i książę Filip
East News
Newsy
Królowa Elżbieta żegna księcia Filipa. "Był moją siłą". Uczciła jego pamięć w wzruszający sposób
Nie żyję książę Filip. Teraz cześć swojemu zmarłemu mężu oddała królowa Elżbieta.

W sobotę świat obiegły dramatyczne wieści. Książę Filip , który w połowie lutego trafił do szpitala, w którym spędził 28 dni i przeszedł poważą operację serca, zmarł 9 kwietnia. Członek rodziny królewskiej swoje ostatnie dni spędził w zamku Windsor. Dziś, poruszającym zdjęciem, swojego ukochanego męża pożegnała królowa Elżbieta .  Książę Filip nie żyje. Królowa Elżbieta żegna męża  Kiedy ponad miesiąc temu książę Filip trafił do szpitala, wierni poddani wstrzymali oddech, martwiąc się o jego stan. Choć z oficjalnych informacji wynikało, że monarcha trafił do placówki z powodu infekcji i swojego zaawansowanego wieku, i opuści ją już po kilku dniach, ostatecznie mąż królowej Elżbiety musiał przejść operację serca, a do swojego domu wrócił dopiero po niemal miesiącu. Książę Filip został wypuszczony ze szpitala przed świetami wielkanocnymi, a jak donosił portal Daily Mail, w ich trakcie wybrał się nawet na spacer ze swoją żoną. Niestety, 9 kwietnia pałac Buckingham przekazał dramatyczną informację .  Z głębokim smutkiem Jej Królewska Mość ogłasza śmierć ukochanego męża, Jego Królewskiej Wysokości Księcia Filipa, księcia Edynburga. Jego Królewska Wysokość zmarł spokojnie dziś rano w zamku Windsor. Po tych wieściach media społecznościowe zalała fala licznych kondolencji i wspomnień o monarsze. Swojego dziadka pożegnał Harry i Meghan Markle , a dziś pamięć po swoim ukochanym mężu uczciła królowa Elżbieta. Na oficjalnym profilu rodziny królewskiej na Instagramie pojawiło się poruszające zdjęcie uwielbianego małżeństwa, które w 2016 roku wykonała Annie Leibovitz, a także niezwykłe słowa królowej Elżbiety: Przez te wszystkie lata był moją siłą, a ja i cała rodzina oraz ten...

Królowa Elżbieta i książę Filip
East News
Newsy
Książę Filip dla Elżbiety II zmienił wyznanie! Z czego jeszcze zrezygnował dla królowej?
Książę Filip dla królowej Elżbiety zrobił bardzo dużo. Jak się poświęcił i z czego zrezygnował?

Wiadomość o śmierci księcia Filipa poruszyła cały świat! Mąż królowej Elżbiety II zmarł w wieku 99 lat, w czerwcu obchodziłby swoje setne urodziny.  Jego Królewska Wysokość zmarła spokojnie dziś rano w zamku Windsor - poinformował Pałac Buckingham w oficjalnym komunikacie.  Książę Edynburga i królowa Elżbieta II byli małżeństwem przez 74 lata i doczekali się czwórki dzieci: Karola, Anny, Andrzeja i Edwarda. Ich potomkowie dzięki królowej otrzymali podwójne nazwisko Mountbatten-Windsor. Życie tej pary było pełne kontrowersyjnych historii, ale ostatecznie przetrwali wszystkie burze i mimo że czasem nie widywali się miesiącami - wytrwali razem ponad 70 lat. Okazuje się, że życie u boku królowej nie zawsze było łatwe dla księcia Filipa , ale zawsze był ostoją i wsparciem dla monarchini, o czym sama mówiła w ich 50. rocznicę ślubu. Książę Edynburga dla królowej całkowicie zmienił swoje życie! Z czego musiał zrezygnować? Książę Filip dla Elżbiety II zmienił wyznanie! Książę Filip przyszedł na świat 10 czerwca 1921 roku na wyspie Korfu. Miał trudne dzieciństwo, a w 1939 roku, w wieku zaledwie 18 lat, wstąpił do Royal Navy. Filip i Elżbieta pobrali się 20 listopada 1947 i od tego czasu życie księcia Edynburga zmieniło się diametralnie! W planach miał kontynuowanie kariery w wojsku, ale po śmierci króla, kiedy to Elżbieta została następcą tronu nie było to możliwe. Jeszcze przed ślubem przyjął brytyjskie obywatelstwo i zmienił wyznanie: z prawosławia przeszedł na anglikanizm. Książę Filip zawsze stał u boku królowej, ale często był odbierany jako drugoplanowa postać. Przez wiele lat miał mieć za złe monarchini, że nie nadała mu królewskiego tytułu. Słynął z ogromnego poczucia humoru i był duszą...

Elżbieta II i książę Filip w Londynie
East News
Newsy
Elżbieta II i książę Filip rozwodzą się? Od dawna żyją osobno!
Elżbieta II i książę Filip rozwodzą się? Od dawna żyją osobno!

Podczas, gdy cały świat mówi o kryzysie w małżeństwie księcia Williama i księżnej Kate, okazuje się, że to nie jedyna para z rodziny królewskiej, która ma poważne problemy w związku. Brytyjskie media donoszą, że królowa Elżbieta II i jej mąż książę Filip od dawna żyją w separacji! Jak do tego doszło? Elżbieta II i książę Filip żyją w separacji? W ostatnią sobotę książę Filip nie uczestniczył w oficjalnych obchodach  93. urodzin królowej Elżbiety II . Wcześniej nie pojawił się w pałacu Buckingham na spotkaniu z Donaldem Trumpem i Melanią Trump, których zaprosiła królowa. Jego nieobecność na oficjalnych spotkaniach z przedstawicielami innych państw nie powinna dziwić, bo w końcu książę Filip dwa lata temu przeszedł na emeryturę i nie wykonuje już oficjalnie żadnych obowiązków. Jednak jego nieobecność na wydarzeniu z okazji urodzin królowej, zrodziła wiele plotek na temat kondycji jego małżeństwa z królową. Okazuje się, że od kiedy Filip jest na emeryturze, dużo rzadziej widuje się z małżonką. Elżbieta II mieszka w pałacu Buckingham i codziennie wykonuje mnóstwo obowiązków związanych z byciem głową rodziny królewskiej. Z kolei książę Filip nie chce siedzieć w głośnym Londynie i woli odpoczywać poza miastem.  Woli spędzać czas w spokojnym wiejskim domu Wood Farm na terenie posiadłości Sandringham. Tam czyta książki, maluje, pisze listy i przyjmuje gości. Czasami przenosi się do zamku w Windsorze, gdzie może się oddać swojemu hobby -  powożeniu wozem konnym. Królowa Elżbieta II i książę Filip mogą nie widzieć się całymi tygodniami – podają brytyjskie media. Niektórzy uważają, że można już oficjalnie mówić o separacji, bo książę Filip...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner