Zapowiadała, że będzie walczyć o prawa kobiet i to tak się dzieje! Weronika Rosati założyła fundację, która będzie pomagać ofiarom przemocy domowej. Zaprosiła do niej inne kobiety, a wśród nich są bardzo znane nazwiska: Kasia Figura, która przed laty jako pierwsza znana osoba opowiedziała o tym, że była ofiarą przemocy ze strony partnera, a także prof Magdalena Środa, Karolina Korwin-Piotrowska, Małgorzata Ohme czy Eliza Michalik.

Reklama

Panie są już po pierwszym spotkaniu fundacji. Nie zabrakło na nim również mamy Weroniki, Teresy oraz Joanny Piotrowskiej założycielki Fundacji Feminoteki, a także znanej działaczki Gabrieli Lazarek.

Mamy pełne głowy pomysłów i pierwsze ustalenia za sobą i szykujemy się do pierwszych dużych kroków fundacji. Jest nas o wiele więcej i to jest dopiero początek ale utwierdziłam się w przekonaniu, że siła kobiet jest nie do pokonania - powiedziała Weronika magazynowi "Flesz".

Cel Weroniki Rosati

Rosati chce pomagać ofiarom przemocy domowej oraz samotnym matkom. Weronika chce organizować warsztaty i szkolenia dla kobiet, zapraszać do współpracy specjalistów z różnych dziedzin - prawników, psychologów, ludzi mediów. Aktorka postanowiła to zrobić, bowiem twierdzi, że sama była ofiarą przemocy ze strony eks-partnera.

W tej sprawie wciąż toczy się postępowanie. Aktorkę czeka jeszcze długa batalia, także w sprawie opieki nad córeczką Elizabeth z ojcem dziecka, znanym ortopedą Robertem Śmigielskim. Na razie wciąż nie ma ostatecznego postanowienia sądu w tej sprawie. Obie strony nie zamierzają odpuszczać. Czy rodzice Elizabeth mają szansę dojść do porozumienia?

Więcej w najnowszym "Fleszu".

Zobacz także

Weronika Rosati i członkinie jej fundacji

Oskar Maya
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama