Krystian Ochman rozstał się z dziewczyną
Tomasz Jastrzebowski/REPORTER
Newsy

Eurowizja 2022: Ukraińska jurorka o braku punktów dla Polski: "Dla mnie też to był szok" 

Nie milkną echa po braku punktów od jury z Ukrainy w finale Eurowizji 2022 dla reprezentanta Polski. Ukraińska jurorka zdecydowała się zabrać głos i pokazała swoją kartę do głosowania.

Eurowizja 2022 wzbudziła w fanach wiele emocji i choć wszyscy wierzyli, że Krystian Ochman ma szansę na zwycięstwo, to ostatecznie polski reprezentant zajął 12. miejsce. Po zaprezentowaniu wyników, w sieci wybuchła prawdziwa burza, a widzowie mają żal do naszych ukraińskich sąsiadów za brak punktów od jury. W mediach społecznościowych pojawiło się oświadczenie jednej z jurorek, w którym pokazała kartę do głosowania i poinformowała, że przyznała punkty Polsce!

Przepraszam, że tak się stało - pisze wprost Iryna Fedyshyn. 

Co jeszcze napisała w swoim oświadczeniu? Sprawdźcie szczegóły! 

Eurowizja 2022: Daria o zwycięstwie Ukrainy. Komentuje też występ Krystiana Ochmana!

Eurowizja 2022: Ukraińska jurorka zabiera głos w sprawie braku punktów dla Polski!

Konkurs Piosenki Eurowizji od lat przyciąga przed telewizory miliony widzów - to zawsze jest czas wielkich emocji i oczekiwań na ten jeden kraj, który sięgnie po główną nagrodę. Nie inaczej było i tym razem. Bukmacherzy na kilka dni przed finałem wyłonili 10. wokalistów oraz zespołów, które miały największe szanse na wygraną - w tej czołówce był również nasz reprezentant! I choć Krystian Ochman zaprezentował się fantastycznie na ostatnim etapie konkursu, to jednak finalnie nie udało mu się zająć miejsca w TOP10. Wielkim wygranym okazał się Kalush Orcherstra z Ukrainy, który wygrał Eurowizję 2022

Szerokim echem odbiła się jednak punktacja, która według widzów była niesprawiedliwa. Okazało się bowiem, że jurorzy z Ukrainy nie przyznali nam punktów. W sieci pojawiły się wyjaśnienia jednej z jurorek, która zdecydowała się pokazać swoją kartę do głosowania. 

- Kiedy zobaczyłam wyniki, dla mnie też był to szok - napisała Iryna Fedyshyn.

Zobacz także: Eurowizja 2022: Ukraińskie jury skomentowało nieprzyznanie Polsce punktów!

Iryna Fedyshyn zdecydowała się na wyjaśnienia, ponieważ ona również jest niezadowolona z braku przyznanych Polsce punktów. 

- Sytuacja z Polską jest nieprzyjemna nie tylko dla Was, ale także dla mnie. A gdybym była po stronie głosującej publiczności, też byłabym zła. Bo mimo tego, że Eurowizja wciąż jest „niby” apolityczną rywalizacją, trudno się odwrócić, gdy w twoim kraju jest wojna, a Polska wyciąga do ciebie najbardziej pomocną dłoń. Kiedy zobaczyłam takie wyniki, dla mnie też był to szok.

Ukraińska wokalistka zdecydowała się opublikować swoją kartę do głosowania, czego w świetle prawa nie powinna robić. 

- Mimo iż głosy nie powinny być upubliczniane i można za to zostać ukaranym grzywną, wrzucam zdjęcie mojej karty do głosowania, na której widać, ile punktów Polska otrzymała ode mnie. 

Eurowizja 2022: Krystian Ochman skomentował udział w konkursie
AP/Associated Press/East News

Zobacz także: Eurowizja 2022: Skandal wokół konkursu! Jest odpowiedź organizatorów

Piosenkarka zdecydowała się również podziękować Polakom za wsparcie okazane dla jej rodaków w czasie wojny. 

- Jesteśmy szczerze wdzięczni polskiemu rządowi i ludziom za wszystko, co dla nas robią: udzielają schronienia kobietom i dzieciom, przekazują niewiarygodnie dużo pomocy humanitarnej i wspierają Ukrainę na wszelkie możliwe sposoby. To jest bezcenne. Przepraszam, że tak się stało. Nie wiem jak głosowali inni, ja przyznałam Polsce 10 punktów. 

Mimo obszernych wyjaśnień w komentarzach pojawiło się wiele krytycznych głosów od niezadowolonych fanów: 

- Wstyd! 

- Jak mogliście nie przyznać Krystianowi Ochmanowi punktów? 

W sekcji komentarzy pojawiło się również kilka pozytywnych słów: 

- Dziękujemy za wyjaśnienia! 

- Teraz masz czyste sumienie! Cieszę się, że dałaś 10 punktów :) 

- Jestem z ciebie dumny, dziękuję 

A Wy, co sądzicie o całej sprawie?

Eurowizja 2022: Krystian Ochman w finale konkursu
MARCO BERTORELLO/AFP/East News

Eurowizja 2022: Krystian Ochman w finale konkursu
MARCO BERTORELLO/AFP/East News
Newsy
Eurowizja 2022: Ukraina wygrywa Konkurs Eurowizji! Jury nie doceniło Krystiana Ochmana, pomogła publiczność
Eurowizyjne emocje za nami! Znamy już zwycięzcę 66. Konkursu Piosenki Eurowizji w Turynie. Zgadzacie się z wyborem krajów i publiczności?

To moment, na który fani muzyki nie tylko w Europie czekają cały rok! W sobotni wieczór wyłoniono zwycięzców 66. Konkursu Piosenki w Eurowizji. Emocje były tym większe, że na scenie w Turynie mogliśmy oglądać rewelacyjnego reprezentanta Polski - Krystiana Ochmana. Jak mu poszło? Niestety, trochę poniżej oczekiwań polskiej publiczności! Zwycięzcą Eurowizji 2022 została Ukraina i Kalush Orchestra z utworem Stefania! Wam też najbardziej podobał się ten występ? Kto wygrał Konkurs Eurowizji 2022? Po wtorkowych i czwartkowych ćwierćfinałach wyłoniono 25 finalistów, którzy zaprezentowali się na scenie w sobotni wieczór w wielkim finale Eurowizji 2022. Wśród nich z pewnością najmocniej trzymaliśmy kciuki za rewelacyjnego  Krystiana Ochmana , który zdobył serca widzów na całym kontynencie świetnym wykonaniem piosenki "River".   Jego półfinałowy występ zachwycił zagranicznych fanów  do tego stopnia, że na oficjalnym facebookowym fanpage'u Eurowizji to on dostał najwięcej komentarzy i polubień, a porównywano go nawet do samego Andrei Bocellego! Krystian Ochman dziś występował pod koniec stawki, jako 23. reprezentant . Ale jeszcze przed finałem był wymieniany w gronie faworytów całego konkursu, stąd nadzieje były ogromne. Zobacz także:   Eurowizja 2022: Występ Krystiana Ochmana podczas drugiego półfinału! WIDEO + ZDJĘCIA Największe szanse na wygraną we wszelkich zestawieniach miała jednak grupa z Ukrainy - Kalush Orchestra. W trakcie występów drugie miejsce wśród bukmacherów dawano Szwecji, trzecie Wielkiej Brytanii, czwarte Hiszpanii, a nasz Krystian Ochman znalazł się na 8. miejscu. Zakłady to jedno, a prawdziwe występy i głosowanie to zupełnie inna sprawa. Gorączka sobotniej eurowizyjnej nocy...

Finał Eurowizji 2021: Kto wygrał Eurowizję 2021?
Mat. prasowe
Newsy
Eurowizja 2021: Kto wygrał 65. finał konkursu? Ogromne zaskoczenie po głosowaniu widzów!
Znamy zwycięzce Eurowizji 2021! Podczas finału nie zabrakło emocji, jednak z tym występem nic nie mogło się równać. Który kraj wygrał 65. Konkurs Piosenki Eurowizji w Rotterdamie?

Finał  65. Konkursu Piosenki Eurowizji , który w tym roku miał miejsce w Rotterdamie, już za nami! Widzowie mogli zobaczyć podczas niego występy reprezentantów 26 państw. Zdaniem bukmacherów największe szanse na zwycięstwo miał zespół "Maneskin". Czy faktycznie Włochy będą organizatorem międzynarodowego muzycznego konkursu w przyszłym roku? Takiej radości dawno nie widzieliśmy. Kto wygrał Eurowizję 2021? Cypr, Albania, Izrael, Belgia, Rosja, Malta, Portugalia, Serbia, Wielka Brytania, Grecja, Szwajcaria, Islandia, Hiszpania, Mołdawia, Niemcy, Finlandia, Bułgaria, Litwa, Ukraina, Francja, Azerbejdżan, Norwegia, Holandia, Włochy, Szwecja oraz San Marino - to reprezentaci tych 26. państw brali udział w wielkim finale Eurowizji 2021. Choć po raz kolejny, zabrakło w nim reprezentanta naszego kraju, Polacy tłumnie zebrali się przed telewizorami, dopingując swoim faworytom.  Na scenie 65. Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbył się w Rotterdamie, nie zabrakło fajerwerków - dosłownie i w przenośni. Finaliści, goście specjalni i prowadzący zapewnili widzom ogromne emocje! Która z 26 piosenek wygrała Eurowizję 2021? Jako faworytów typowano Maneskin z Włoch, Barbarę Pravi z Francji, Destiny z Malty, Go_A z Ukrainy oraz Gjon’s Tears reprezentujących Szwajcarię, jednak ostateczny głos należał do jurorów i widzów!   Jury Izreala przyznało swoje 12 punktów Szwajcarii. Jak zagłosowało jury Polski? W tym roku ważną informację  przekazała Ida Nowakowska ! A punkty trafiły do San Marino! San Marino zagłosowało na Francję. Albania na Szwajcarię, Malta na Albanię, a Estonia na Szwajcarię. Jury krajowe Macedonii Północnej przyznało punkty Serbii, a Azerbejdżanu Rosji. Następnie Norwegia oddała punkty...

Sara James na Eurowizji Junior 2021 jak głosować na Polskę?
Piotr Molecki/East News
Newsy
Eurowizja Junior 2021: Jak głosować na Polskę? Sara James walczy o zwycięstwo
Zobacz, w jaki sposób oddać głos na Sarę James na Eurowizji Junior 2021. Instrukcja głosowania publiczności. Kiedy i jak można oddać głos?

Eurowizja Junior 2021 odbędzie się już 19 grudnia o godzinie 16:00 w La Seine Musicale w Paryżu. Sara James wraz z innymi uczestnikami konkursu jest już na miejscu i przygotowuje się do wielkiego wydarzenia. 13-letnia Polka będzie reprezentowała Polskę utworem "Somebody" stworzonym specjalnie z myślą o konkursie Eurowizji dla dzieci. Głosowanie na zwycięzcę rozpocznie się już w piątek 17 grudnia o godzinie 20:00 czyli na dwa dni przed wielką eurowizyjną galą. Głosowanie widzów będzie bezpłatne dwuetapowe. Jak głosować na Polskę na Eurowizji Junior?  Eurowizja Junior 2021. Jak głosować na Polskę? Czy Sara James powtórzy eurowizyjny sukces Roksany Węgiel oraz Viki Gabor? Konkurs Eurowizji Junior 2021 rozpocznie się już 19 grudnia o godzinie 16:00. Młodzi artyści z 19 krajów zaprezentują swoje muzyczne propozycje. Sara James zdecydowanie należy do faworytów tegorocznego konkursu, jednak w wyścigu będzie liczył się nie tylko niesamowity głos ale również zaangażowanie publiczności.  Głosowanie publiczności podczas Eurowizji Junior 2021 będzie dwuetapowe. Pierwszy etap rozpocznie się już 17 grudnia (w piątek) o godzinie 20:00 i potrwa aż do niedzieli 19 grudnia do rozpoczęcia konkursu. Drugi etap głosowania publiczności odbędzie się już w trakcie trwania Eurowizji Junior i potrwa zaledwie 15 minut. Oba głosowania są całkowicie darmowe i odbędą się za pośrednictwem strony vote.junioreurovision.tv lub jesc.tv na specjalnej podstronie poświęconej głosowaniu. Będą miały częściowy wpływ na ostateczne wyniki. Podczas trwania konkursu Eurowizji Junior będą się liczyły również głosy jurorskie. Swoje noty przedstawią jurorzy ze wszystkich 19 krajów a liczba przyznanych punktów będzie odpowiadała tej uzyskanej przez widzów. Aby oddany głos od widza się liczył trzeba...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik