Conchita Wurst na Eurowizji 2014
youtube
Newsy

"Kobieta z brodą" jak diva w nowym teledysku. Wygra Eurowizję?

W Europie zawrzało


Konkurs Eurowizji często kojarzony jest z kiczem i tandetą. Mimo to jest świetną promocją dla europejskich krajów i artystów, którzy startują w rywalizacji. Państwa uczestniczące często chcą wyróżnić się na tle innych i szokują europejską publiczność. Przypomnijmy: Szok! Kobieta z brodą jedzie na Eurowizję  

W tym roku oczy wszystkich zwrócone są na reprezentanta Austrii, który ukrywa się pod pseudonimem Conchita Wurst. Mężczyzna został już nazwany przez media "kobietą z brodą". W rzeczywistości artysta nazywa się Thomas Neuwirth, ma 25 lat i występuje na scenie jak drag queen pod kobiecym pseudonimem. Za sprawą kobiecego wyglądu połączonego z bujną, męską brodą wzbudza ogromne emocje w wielu europejskich państwach. Zawsze występuje w pełnym makijażu, perfekcyjnie ułożonych włosach i estradowych strojach.

W sieci pojawił się teledysk do utworu, który artysta wykona podczas finału. Wygląda w nim jak światowa diva pozując w różnych pozycjach i strojach. Jak wam się podoba?

Więcej zdjęć "Kobiety z brodą":

Conchita Wurst na Eurowizji
youtube
Newsy
Kobieta z brodą z Austrii sensacją Eurowizji 2014! Wygra konkurs?
Do ostatniej chwili jej udział był niepewny

Kilkadziesiąt minut temu poznaliśmy zwycięzców drugiego półfinału tegorocznej edycji Eurowizji . Najważniejszą i najlepszą dla nas informacją jest to, że do finału zakwalifikowała się Cleo z utworem "My Słowianie - We Are Slavic". Nasi reprezentanci zostali wyczytani jako trzeci, dzięki czemu nie musieliśmy długo czekać na ostateczne rozstrzygnięcie.  Przypomnijmy: Polska w finale Eurowizji. Kto jeszcze? Dłużej niż my czekali mieszkańcy Austrii, których reprezentuje budząca najwięcej emocji uczestniczka, Conchita Wurst nazywana również "kobietą z brodą". Od początku mówiło się, że jest to murowany kandydat do finału, ale wraz z wyczytywaniem kolejnych państw, które przeszły dalej, z twarzy wokalistki powoli znikał uśmiech. Ostatecznie kraj został wyczytany jako ostatni, a widownia zgromadzona w sali zareagowała gromkimi brawami. W rzeczywistości artysta nazywa się Thomas Neuwirth , ma 25 lat i występuje na scenie jak drag queen pod kobiecym pseudonimem. Za sprawą kobiecego wyglądu połączonego z brodą wzbudza ogromne emocje w wielu europejskich państwach. Niektóre z nich chciały nawet wycofania jej z konkursu. (zobacz: Na Eurowizji zawrzało. Niektóre kraje nie chcą "kobiety z brodą" ) Naszym zdaniem jest to murowany kandydat do ścisłej czołówki, a waszym? Poniżej wideo z jej występu.  

Donatan i Cleo na Eurowizji. Kobieta z brodą na Eurowizji
ONS/Facebook
Newsy
Bukmacherzy typują przed Eurowizją. Donatan ma szanse z kobietą z brodą?
Prognozy są optymistyczne

W tym roku po dwuletniej przerwie Polska zdecydowała się wziąć udział w konkursie Eurowizji wysyłając jako naszych przedstawicieli Donatana i Cleo z hitem "My Słowianie.  Utwór specjalnie na potrzeby wydarzenia zostanie zmieniony i zaśpiewany w dwóch językach. W miniony weekend na specjalnej imprezie na Łotwie dla wybranych reprezentantów z różnych krajów, Cleo dała pierwszy promocyjny występ. Przypomnijmy: Pierwszy występ Donatana i Cleo za granicą Co prawda konkurs wystartuje dopiero w przyszłym miesiącu, ale bukmacherzy już typują faworytów, którzy mają największe szanse na wygraną. Na chwilę obecną liderem jest 30-letni Aramo Sargsyanow z Armenii, który występuje pod pseudonimem Aram MP3 i startuje z utworem "Not Alone". Tuż za nim znajdują się reprezentantka Szwecji Sanna Nielsen i pochodzący z Norwegii Carl Espenem . Zobacz: Donatan już wie kto wygra Eurowizję "My Słowianie – We Are Slavic" znajduje się mniej więcej w połowie stawki w gronie takich utworów jak "Is it Right" z Niemiec, "Amazing" z Estonii, "Something Better" z Finlandii czy "Coming Home" z Malty, wyżej od nas znajduje się budząca ogromne kontrowersje reprezentantka Austrii Conchita Wurst określana mianem "kobiety z brodą". Najmniejsze szanse na zwycięstwo daje się Łotwie, San Marino, Szwajcarii i Białorusi. Jeśli typowania się sprawdzą to mamy realne szanse na wejście do ścisłego finału. Posłuchajcie największych rywali Donata i Cleo w walce o zwycięstwo. Mamy lepszy utwór? Zobacz: Donatan narzeka na Polaków: Nikt nas nie wspiera Piękność z teledysku Donatana debiutuje na salonach:

Donatan skomentował wyniki Eurowizji 2014
ONS
Newsy
Przedstawiciele Eurowizji skomentowali zachowanie Donatana. Nie będzie zadowolony
Wyjaśniono kilka spornych kwestii

Tegoroczny konkurs Eurowizji z pewnością zapamiętamy na długo i jeszcze wielokrotnie będziemy do niego wracać. Wszystko za sprawą Conchity Wurst, nazywanej również Kobietą z brodą, która wygrała zmagania w Kopenhadze oraz Donatanowi i Cleo , którzy po wielu latach udowodnili, że możemy zająć wysokie miejsce w finale. Niestety zwycięstwo Conchity nie spodobało się prawicowym środowiskom, w tym również Polsce. Nawet nasz reprezentant nie szczędził obraźliwych słów w jej kierunku.  Przypomnijmy:  Donatan o wygranej Kobiety z Brodą: "Wolę być seksistą niż..." Sytuacja ze zwyciężczynią oraz spekulacje, że przegraliśmy z powodu głosowania jury, zmusiły Stowarzyszenie Miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji OGAE Polska do wystosowania specjalnego oświadczenia w którym rozwiane zostają wszystkie wątpliwości. Zdementowane zostały również informacje przekazane przez niektóre media mówiące, że nasz występ był najlepszy z całego półfinału.   TVP w głównym wydaniu "Wiadomości" z 9 maja b.r. podała informację, że "polski utwór (…) zdobył największe uznanie widzów i zgromadził najwięcej głosów, pokonując konkurentów z Grecji, Rumunii i Austrii". Jest to nieprawdą, ponieważ wyniki drugiego półfinału podane zostały dopiero 11 maja po zakończeniu finału Konkursu Piosenki Eurowizji. W rzeczywistości polska propozycja awansowała do finału z 8. miejsca. - czytamy. Nie mogło również zabraknąć odniesień do postaci Conchity Wurst i wypowiedzi Donatana na jej temat w trakcie trwania konkursu, jak również po jego zakończeniu. Stowarzyszenie stanowczo potępia takie wypowiedzi i przypomina, że w całym konkursie najważniejsza jest muzyka, a nie orientacja seksualna czy też kreacja sceniczna.   Eurowizja to miejsce, w którym pochodzenie, kolor skóry, wyznanie czy orientacja seksualna nie mają żadnego...

Nasze akcje
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy

Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!

Partner
Weleda
Newsy

Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!

Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!

Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!

Partner
Eva Longoria

Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!

Partner

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner