Angielskich piłkarzy w finale Euro 2020, dopingowała rodzina królewska. Finałowy mecz, który rozegrał się na Wembley, cały czas trzymał w napięciu i był bardzo wyrównany, a zwycięzcę Mistrzostw Europy, wyłoniły rzuty karne. Kiedy jednak to włoska drużyna zdobyła mistrzowski tytuł, w oczach małego George'a widać było ogromny smutek. Zdjęcia, które pojawiły się w mediach społecznościowych, wyrażają więcej niż tysiąc słów.

Smutny książę Geogre przeżywa porażkę Anglików w finale Euro 2020

Euro 2020 dobiegło końca i w niedzielę, 11 lipca, poznaliśmy zwycięzcę Mistrzostw Europy. Na Wembley pojawiło się ponad 60 tysięcy widzów i oczywiście w zdecydowanej większości, byli to Anglicy, którzy mocno wierzyli w swoją drużynę. W tym wyjątkowym dniu, nie zabrakło również księżnej Kate, księcia Williama oraz ich najstarszego synka, księcia George'a. Brytyjska rodzina królewska wspierała swoich piłkarzy z całych sił!

Już w trzeciej minucie meczu, angielska drużyna zapewniła sobie prowadzenie i doprowadziła kibiców do euforii. Jednak po ponad 60 minutach gry, włoskim piłkarzom udało się doprowadzić do remisu. Konieczna jednak była dogrywka i ostatecznie to rzuty karne wyłoniły zwycięzcę. To był prawdziwy dreszczowiec na Wembley, jednak finalnie to Włosi okazali się lepsi, wygrywając w rzutach karnych 3-2!

Han Yan/Xinhua News/East News

Angielskim kibicom trudno było uwierzyć w to, co się stało. Stadion szybko opustoszał, a w oczach brytyjskiej rodziny królewskiej, widać było ogromny smutek. W szczególności dało się go zauważyć u zawiedzionego, 7-letniego księcia George'a, dla którego było to bardzo ważne wydarzenie (choć mama nie pozwoliła mu założyć sportowej koszulki). W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia, na których możemy zobaczyć Kate, Williama oraz ich smutnego synka, niedługo po tym jak włoskim piłkarzom udało się wygrać w rzutach karnych. Internauci przyznają, że ten widok łamie serce.

Wygląda na to, że mały George jest wielkim fanem piłki nożnej, więc nic w tym dziwnego, że bardzo przeżył porażkę swojej drużyny w finale Euro 2020. Książę może być jednak dumny z angielskich piłkarzy, bo finał Mistrzostw Europy to przecież ogromne osiągnięcie! Jesteśmy pewni, że synek Kate i Williama jeszcze nie raz będzie świętował sukcesy angielskich piłkarzy. Głowa do góry George!