East News
Newsy

Szczepionka na koronawirusa będzie obowiązkowa? Wiemy, kto w pierwszej kolejności ma ją otrzymać!

Szczepionka na COVID-19 wywołuje skrajne emocje! Minister zdrowia zdradził, czy będzie obowiązkowa.

Epidemia koronawirusa na świecie nadal trwa, a jej zatrzymanie jest trudniejsze niż początkowo zapowiadano. Naukowcy z całego świata pracują nad wynalezieniem szczepionki na COVID-19. Czy po wynalezieniu i wprowadzeniu na rynek szczepionki na koronawirusa będzie ona obowiązkowa w Polsce? Minister Szumowski w rozmowie z wp.pl powiedział wprost, że to „trudne pytanie” i uzasadnił, że:

Wszystko zależy od tego, jaka to będzie szczepionka i jakie będą wyniki testów i efekty badań klinicznych - powiedział minister zdrowia w programie WP "Koronawirus".

A kto w pierwszej kolejności powinien otrzymać szczepionkę na koronawirusa?

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Szczepionka na koronawirusa obowiązkowa?

Łukasz Szumowski przyznał, że w pierwszej kolejności szczepionkę na koronoawirusa powinny otrzymać osoby najbardziej narażone na ryzyko zarażenia wirusem SARS-CoV-2:

Można sobie wyobrazić, że w pierwszej kolejności będziemy ją proponować osobom najbardziej narażonym, a później reszcie społeczeństwa - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski.

To oznacza, że w tej grupie znalazłyby się osoby w podeszłym wieku, z chorobami płuc oraz innymi przewlekłymi chorobami, które zdaniem ekspertów sprawiają, że ludzie są w grupie podwyższonego ryzyka. 

Kiedy powstanie szczepionka na koronawirusa?

Prezydent USA, Donald Trump w ostatnich wywiadach zapowiada, że szczepionka na koronawirusa powstanie jeszcze w tym roku. Eksperci nie podzielają tego entuzjazmu i są zdania, że będzie to możliwe dopiero w 2021 roku.  Z kolei dr David Nabarro, specjalny wysłannik Światowej Organizacji Zdrowia ds. COVID-19, w rozmowie z CNN powiedział wprost, że szczepionka na koronawirusa może nigdy nie powstać, bo istnieją wirusy, na które do tej pory nie wynaleziono szczepionki.

Szczepionka na SARS-CoV-2 może w ogóle nie powstać. Świat powinien przygotować się na to, że koronawirus stanie się dla nas stałym zagrożeniem - powiedział dr David Nabarro dla CNN

Naukowiec podkreśla, że nawet jeśli powstanie szczepionka, może ona nie przejść testów i jej wprowadzenie na rynek będzie niemożliwe. 

 

Zobacz także: Powrót dzieci do szkół jeszcze przed wakacjami? Minister edukacji zabrał głos!

Szczepionka na koronawirusa powszechnie dostępna
East News

Nad wynalezieniem szczepionki na koronawirusa pracują naukowcy z całego świata. 

East News

 

Zobacz także
Minister zdrowia Łukasz Szumowski

Czy obostrzenia w związku z koronawirusem mogą wrócić? Niepokojące słowa ministra Szumowskiego

Czy można jeść na ulicy?

Koronawirus: Czy można jeść na ulicy? Jest stanowisko sanepidu! 

 

Twitter/UPMC
Newsy
Szczepionka przeciw koronawirusowi w postaci małego plastra? Pierwsze testy dają nadzieję
Powstaje szczepionka przeciw koronawirusowi w postaci plastra. Naukowcy z Pittsburhga opracowali już metodę.

Naukowcy z Pittsburgha opracowali już innowacyjną szczepionkę przeciw koronawirusowi w postaci plastra! Badacze zakończyli już testy na myszach i czekają na możliwość przeprowadzenia badań klinicznych. Czy możemy liczyć, że już niedługo będziemy mieli skuteczną broń do walki z SARS-CoV-2? Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Czy do sklepu mogę pójść z dzieckiem? Ekspert odpowiada! Szczepionka przeciw koronawirusowi? Naukowcy z University of Pittsburgh School of Medicine ogłosili za pośrednictwem mediów społecznościowych, że testy szczepionki przeciw koronawirusowi w postaci plastra z mikroigiełkami zakończyły się pozytywnie! To oznacza, że można już przystąpić do badań klinicznych. Jak podaje portal gazeta.pl, naukowcy przeprowadzili testy na myszach i okazało się, że szczepionka powoduje proces wytwarzania takiej liczby przeciwciał, która pozwala zneutralizować koronawirusa! To daje nadzieję na sukces tej metody! Zobacz także:  Szczepionka na koronawirusa została podana pierwszej osobie! Wiadomo, jak czuje się ochotnik  Jak wygląda szczepionka? Jest to maleńki plaster, wielkości opuszka palca, na powierzchni którego znajduje się 400 mikroigieł. Jak podaje portal gazeta.pl, to właśnie one dostarczają do skóry fragmenty białek. Igiełki zostały wykonane z cukru, więc po wkłuciu rozpuszczają się. Taka metoda podawania szczepionki jest praktycznie bezbolesna. Jednak najważniejsze jest to, że proces produkcji szczepionki jest dość prosty, więc można będzie produkować ją masowo. Co więcej szczepionka nie wymaga też chłodzenia na etapie magazynowania i transportu.  Prof. Andrea Gambotto z University of Pittburgh School of Medicine powiedział, że dzięki doświadczeniu przy okazji epidemii SARS-CoV w 2003 roku i MERS-CoV w 2014 roku, teraz naukowcy wiedzą w jaki...

PILNE
Newsy
Mateusz Morawiecki o szczepionce na koronawirusa: "Chcemy mieć 20-kilka milionów szczepionek". Będą obowiązkowe?
Mateusz Morawiecki o szczepionce na koronawirusa: "Chcemy mieć 20-kilka milionów szczepionek". Będą obowiązkowe?

Premier Mateusz Morawiecki podczas specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej odniósł się do informacji, która dziś obiegła cały świat, chodzi oczywiście o powstanie szczepionki na Covid-19. W poniedziałek firma Pfizer poinformowała, że udało się opracować szczepionkę na Covid-19, która ma zapobiegać aż 90 proc. infekcji koronawirusem . Premier ogłosił, że Polska będzie się starała otrzymać ponad 20 milionów szczepionek. W pierwszej kolejności miałyby zostać zaszczepione osoby starsze, służby mundurowe i  pracownicy służby zdrowia : W sierpniu przystąpiliśmy do unijnego porozumienia dotyczącego szczepionek. Chcemy mieć 20 kilka milionów szczepionek, chcemy tak szybko dostać te szczepionki, jak inne kraje UE. Chcemy mieć 20-kilka milionów szczepionek przeciwko koronawirusowi - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas poniedziałkowej konferencji. Prezesa Rady Ministrów dodał też, że już za trzy, cztery miesiące być może uda się sprowadzić szczepionkę do Polski: Za trzy, cztery miesiące (...) szczepionka do nas przyjedzie.  Ważne jest przestrzeganie obostrzeń, musimy zrobić wszystko, aby jak najmniej osób ucierpiało przez Covid-19. Chcemy zrobić wszystko, aby walczyć z wirusem, (..) aby Covid -19 przeszedł do historii. - dodał.   Wspieraj swoją odporność skutecznymi metodami. Zgarnij na doz pl kod rabatowy i nie przepłacaj. Czy szczepionka na koronawirusa będzie obowiązkowa? Premier poinformował też, że szczepionka na Covid-19 nie będzie obowiązkowa: Szczepionka będzie dostępna dla chętnych, chcemy, aby była dostępna w jak największym wymiarze. Ta wiadomość niesie nadzieje na szybsze zwycięstwo z koronawirusem. Ta nadzieja związana ze szczepionką musi iść w parze z przestrzeganiem obostrzeń.  Planujecie się...

East News
Newsy
Szczepionka na koronawirusa została podana pierwszej osobie! Wiadomo, jak czuje się ochotnik 
Pierwsza osoba na świecie przyjęła eksperymentalną szczepionkę przeciwko koronawirusowi. Jak się czuje?

Pierwszy człowiek na świecie otrzymał eksperymentalną szczepionkę przeciwko koronawirusowi! Pochodząca z Seattle 43-letnia Jennifer Haller wyjawiła, jak czuje się po przyjęciu pierwszej dawki. Czy w końcu możemy liczyć na przełom w tej sprawie? Zobaczcie szczegóły!  Zobacz także:  Koronawirus w Polsce: W następnym tygodniu może być nawet 10 tys. zarażonych? Szczepionka na koronawirusa. Pierwsza osoba przyjęła eksperymentalną dawkę Koronawirus  w bardzo szybkim tempie rozprzestrzenił się po całym świecie. Niestety, w Europie wciąż lawinowo rośnie liczba nowych przypadków, ale też zgonów. Na ten moment najgorsza sytuacja jest we Włoszech, gdzie jest już ponad 27 tys. zarażonych osób. Naukowcy starają się powstrzymać pandemię i rozpoczęli prace nad szczepionką. W poniedziałek 16 marca pierwsza osoba przyjęła eksperymentalną dawkę.  Jak informuje "Daily Mail", ochotniczka po przyjęciu eksperymentalnej szczepionki  czuje się świetnie. W sumie   zastrzyki mają być podane 45 zdrowym osobom w różnych dawkach. Co najważniejsze, nie ma żadnego ryzyka, że ochotnicy zostaną zarażeni, bowiem w szczepionkach nie ma wirusa. Niestety, weryfikacja skuteczności szczepionki potrwa jednak długo, nawet do 1,5 roku! Na ten moment najważniejsze jest sprawdzenie, czy zastrzyki nie będą wywoływać żadnych niepożądanych efektów. Po tej obserwacji nastąpi rozwinięcie testów w tym temacie. Wszyscy czuliśmy się bezradni. To dla mnie niesamowita okazja, by wreszcie coś zrobić - powiedziała pierwsza ochotniczka eksperymentalnej szczepionki, Jennifer Haller.  Przypomnijmy, że nowy wirus SARS-CoV-2 może mieć łagodne objawy typu gorączka i kaszel. Niestety, osoby starsze oraz posiadające inne choroby, jak np. cukrzyca typu drugiego czy...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner