Paweł Królikowski
East News

Dziś pogrzeb Pawła Królikowskiego. Rodzina, przyjaciele i fani żegnają "Kusego" z Rancza

Paweł Królikowski
East News

Dziś pożegnamy Pawła Królikowskiego. Pogrzeb uwielbianego "Kusego" z serialu Ranczo odbędzie się w czwartek, 5 marca, na warszawskich Powązkach. Jak przebiegać będą uroczystości, jaki będą miały charakter, kto i gdzie odprawi nabożeństwo żałobne, kto przybędzie pożegnać aktora, wreszcie gdzie spocznie Paweł Królikowski?

Zobaczcie, co wiadomo na temat pogrzebu Pawła Królikowskiego.

Zobacz także: Katarzyna Skrzynecka ujawniała niepublikowane pozdrowienia dla Pawła Królikowskiego. Stacja nie zdążyła ich wyemitować!

Dziś pogrzeb Pawła Królikowskiego

Popularny i kochany przez widzów w Polsce aktor zmarł w ostatni czwartek, po długiej chorobie. Śmierć Pawła Królikowskiego wstrząsnęła Polską. Fani do samego końca mieli nadzieję, że pokona chorobę. Jednak los chciał inaczej...

Msza święta za duszę aktora odbędzie się o godz. 11 w kościele seminaryjnym pod wezwaniem Wniebowzięcia N.M.P i św. Józefa Oblubieńca przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Ok. 13 Królikowski zostanie pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Pogrzeb Królikowskiego będzie miał charakter państwowy, o czym poinformowało ministerstwo kultury. Podczas ceremonii najprawdopodobniej zostanie odczytany list od prezydenta RP, udział w niej zapowiedział minister Piotr Gliński.

W kościele i na Powązkach pożegna go rodzina, przyjaciele, ale również mieszkańcy Zduńskiej Woli, rodzinnego miasta Pawła Królikowskiego. Tam chodził do szkoły podstawowej i II Liceum Ogólnokształcącego. Dla wszystkich chętnych, którzy chcieli pożegnać Królikowskiego władze miasta zorganizowały darmowy transport. 

W uroczystości prawdopodobnie weźmie udział serialowa partnerka Królikowskiego, Ilona Ostrowska kilka dni temu zamieściła wpis, w którym poprosiła fanów, aby wspólnie pożegnać artystę.

Zobacz także: Pogrzeb Pawła Królikowskiego. Ważny apel Antka

Rodzina zmarłego prosiła, aby nie przynosić kwiatów. Na nekrologu pojawiła się prośba, by zamiast tego wpłacać pieniądze na kono funcacji "Kawałek Nieba" z przeznaczeniem na leczenie Kamila Ziółkowskiego.

Instagram

Najnowsze informacje o pogrzebie Pawła Królikowskiego zamieścimy na portalu Party.pl.

Paweł Królikowski - rodzice czuwali przy nim do końca
EastNews

Przeładuj

Kate i William przez lata trzymali to w tajemnicy. Teraz wszystko wyszło na jaw! Kate będzie wściekła?

zobacz 01:06