Doda na koncercie w sukni Patrycji Kujawa
East News
Newsy

Doda wspiera Joannę Mazur! Dramat niewidomej biegaczki jest jej bardzo bliski

Doda wspiera Joannę Mazur! Dramat niewidomej biegaczki jest jej bardzo bliski

Ostatni odcinek programu "Taniec z Gwiazdami" przyniósł widzom ogromne emocje nie tylko ze względu na występy uczestników najnowszej edycji show, ale przede wszystkim ze względu na film, który został wyemitowany przed tańcem Joanny Mazur. Niewidoma biegaczka pokazała, jak wygląda jej mieszkanie. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że multimedalistka mistrzostw świata i Europy niepełnosprawnych od wielu lat mieszka w małym pokoiku w internacie z toaletą na korytarzu. Jej wstrząsnęły jurorami i fanami programu "Taniec z Gwiazdami". Sprawą Joanny Mazur zainteresowała się również... Doda! 

"Dziewczyny z Dubaju": Konflikt Dody i Emila Stępnia miał wpływ na pracę aktorów? Zdradza Paulina Gałązka

Doda komentuje trudną sytuację Joanny Mazur

Trudna sytuacja Joanny Mazur poruszyła internautów, którzy w ekspresowym tempie rozpoczęli zbiórki pieniędzy na nowe mieszkanie dla niewidomej biegaczki. Teraz Doda zwróciła się z prośbą do swoich fanów, żeby pomogli uczestniczce "TzG"! Piosenkarka opublikowała wpis w którym przyznaje, że wspiera Joannę Mazur. 

Wracałam wczoraj ze spotkania z fanami w Poznaniu, na którym podpisywałam płytę do późnych godzin, więc nie widziałam odcinka „Tańca z gwiazdami”, w którym pokazano Joannę Mazur i tragiczne warunki, w których żyje. Dziś nadrobiłam wszystko i proszę Was o pomoc w zbiórce dla niewidomej biegaczki, której trudna sytuacja finansowa może się zmienić dzięki nam. Multimedalistka mistrzostw świata i Europy niepełnosprawnych przyznała, że w podobnie trudnej sytuacji są również inni niepełnosprawni sportowcy- zaczęła swój wpis Doda. 

Zobacz także
Joanna Mazur i Jan Kliment w Tańcu z gwiazdami

Ile pieniędzy zebrano już dla Joanny Mazur? Ta kwota robi wrażenie!

Joanna Mazur i Jan Kliment w pierwszym odcinku Tańca z gwiazdami

Ministerstwo Sportu wydało oświadczenie w sprawie Joanny Mazur! Ile niewidoma biegaczka dostaje pieniędzy?

W dalszej części emocjonalnego wpisu Doda wspomina trudną sytuację, w której znalazł się jej ojciec, który w przeszłości był zawodowym sportowcem i występował na mistrzostwach.  

Większość dyscyplin, nawet sportowców sprawnych „nie zapewnia” im godnego bytu. Mój ojciec, wielokrotny medalista mistrzostw Europy i świata musiał sprzedać swój jedyny kożuch by kupić pianino żebym mogła skończyć szkole muzyczną - przyznaje artystka 

Doda nie ukrywa, że kibicuje Joannie Mazur i apeluje do swoich fanów, żeby wspierali zbiórkę na rzecz sportsmenki. 

Sprawa jest o tyle dla mnie ważna, że przez wiele lat obserwowałam jak mój tata trenował niepełnosprawnych i pomagał w zdobyciu medali w ponoszeniu ciężarów. Widziałam jak ciężko było im przygotować się do zawodów bez wsparcia finansowego, a ich wygraną za złoto było 250 zł. Oto link do zbiórki dla Joanny Mazur. Kochana, trzymam kciuki!

Widzieliście poruszający film, w którym Joanna Mazur pokazała, jak wygląda jej mieszkanie? Jeżeli nie to zobaczcie nagranie, a także cały wpis Dody! Wspieracie zbiórkę dla Joanny Mazur?

Doda wspiera Joannę Mazur.

Sytuacja Joanny Mazur poruszyła Polaków.

Joanna Mazur Taniec z Gwiazdami powiedziała, jak mieszka
Eastnews

Zobacz także: Szydzili z niej w szkole, długo wstydziła się, że nie widzi… Teraz Joanna Mazur może wygrać „Kryształową Kulę”!

Joanna Mazur w eleganckiej koszuli
East News
Newsy
Wiemy na czym polega wada wzroku Joanny Mazur. Zdradziła nam, czy cokolwiek widzi
Wiemy na czym polega wada wzroku Joanny Mazur. Zdradziła nam, czy cokolwiek widzi

Joanna Mazur to niewidoma lekkoatletka, która obecnie podbija parkiet w show "Taniec z Gwiazdami", a także serca jurorów i widzów. Joanna Mazur zaczęła tracić wzrok, gdy miała 7 lat, a wieku 13 lat przestała już widzieć całkiem. Mimo tego, jest sportsmenką, odnoszącą sukcesy, a do tego teraz tancerką. Joanna Mazur potrafi zatańczyć każdy układ, mimo że nigdy wcześniej go nie widziała. Nasza reporterka spytała Joannę Mazur, na czym dokładnie polega jej wada i czy cokolwiek dostrzega. Zobaczcie nasze wideo i sprawdźcie, co zdradziła Joanna Mazur. Zobacz także:   TYLKO U NAS! Joanna Mazur o tym, kiedy dokładnie straciła wzrok!   Joanna Mazur podbija parkiet w show "Taniec z Gwiazdami" Mimo że Joanna Mazur jest niewidoma, doskonale daje sobie radę w show Zobacz także:   Ile pieniędzy zebrano już dla Joanny Mazur? Ta kwota robi wrażenie!

Joanna Mazur w eleganckiej koszuli
East News
Newsy
W niecałe trzy dni udało się zebrać fortunę dla Joanny Mazur! Nie uwierzycie, ile już jest na koncie...
W niecałe trzy dni udało się zebrać fortunę dla Joanny Mazur! Nie uwierzycie, ile już jest na koncie...

Ale wiadomość! Okazuje się, że internautom udało się już zebrać naprawdę sporą sumę na mieszkanie dla Joanny Mazur! W miniony piatek tuż przed występem niewidomej biegaczki w "Tańcu z Gwiazdami" został wyemitowany film, który wstrząsnął jurorami i widzami show Polsatu. Widzowie zobaczyli, w jakich warunkach mieszka multimedalistka Mistrzostw Świata i Europy osób niepełnosprawnych. Joanna Mazur od wielu lat żyje w internacie - w małym pokoiku, bez łazienki i ubikacji.  Jestem wzruszony, ale czuję się zażenowany i zawstydzony, że osoba dla której na mistrzostwach świata grano Mazurka Dąbrowskiego żyje w takich warunkach. Gdzie są instytucje odpowiedzialne za to, aby takie osoby wspomóc? Gdzie są sponsorzy prywatni? Jest mi po prostu wstyd, a z Ciebie Joasiu czuje się dumny! - mówił Andrzej Grabowski. Tuż po emisji ostatniego odcinka "Tańca z Gwiazdami" poruszeni fani programu rozpoczęli internetowe zbiórki na mieszkanie dla Joanny Mazur. Teraz okazuje się, że po zaledwie dwóch dniach udało się zebrać naprawdę sporąo pieniędzy!  Internetowe zbiórki na mieszkanie dla Joanny Mazur  Jak już informowaliśmy, powstały dwie zbiórki dla Joanny Mazur: w serwisie zrzutka.pl ( link tutaj ), oraz na stronie pomagam.pl ( link tutaj ). Okazuje się jednak, że zbiórkę na pamagam.pl rozpoczął również Albert Wójcik, a do jego akcji przyłączył się m.in. prezenter i muzyk Robert Janowski (link do zbiórki tutaj ). Teraz okazuje się, że łącznie internauci zebrali już fortunę! W niecałe trzy dni łącznie już udało się zebrać... ponad 270 tysięcy złotych!!! A to jeszcze nie koniec akcji! Każdy, kto chce pomóc Joannie Mazur wciąż może wpłacać pieniądze na internetowe zbiórki. Zobaczcie, jak do pomocy...

Joanna Mazur w eleganckiej koszuli
East News
Newsy
Niepełnosprawni sportowcy mają żal do Joanny Mazur? Mocne oświadczenie!
Niepełnosprawni sportowcy mają żal do Joanny Mazur? Mocne oświadczenie!

To jeszcze nie koniec wielkich emocji związanych z trudną sytuacją Joanny Mazur. W miniony piątek w programie "Taniec z Gwiazdami" został wyemitowany film, z którego wszyscy dowiedzieli się, w jak skromnych warunkach mieszka medalistka Mistrzostw Świata i Europy osób niepełnosprawnych. Okazało się, że Joanna Mazur od wielu lat mieszka w internacie, w małym pokoiku bez łazienki i ubikacji. Sprawa Joanny Mazur poruszyła jurorów i fanów tanecznego show, którzy zorganizowali zbiórki pieniędzy na nowe mieszkanie dla niewidomej biegaczki. Jak już wiemy, w niecałe trzy dni udało się już zebrać ponad 270 tysięcy złotych. Po emisji ostatniego odcinka "Tańca z Gwiazdami" specjalnie oświadczenie wydali przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki. W piśmie zapewniali, że wspierają Joannę Mazur. Niestety, całe zamieszanie wokół niewidomej sportsmenki najwyraźniej nie spodobało się Radzie Zawodników w Polskim Związku Sportu Niepełnosprawnych "Start". Przedstawiciele Rady opublikowali w sieci mocne oświadczenie!  Zaskakujące oświadczenie w sprawie Joanny Mazur W opublikowanym w sieci oświadczeniu Rady Zawodników w Polskim Związku Sportu Niepełnosprawnych "Start" czytamy, że medialna burza jaka została wywołana po ostatnim odcinku "Tańca z Gwiazdami" źle wpływa na wizerunek osób niepełnosprawnych. Nie chcemy by był utrwalany wizerunek osoby niepełnosprawnej, jako liczącej na litość innych ludzi - czytamy na stronie pzsnstart.eu.  Przedstawiciele Rady nie ukrywają, że nie chcą, żeby osoby wokół których pojawił się "szum medialny" otrzymywały większe wsparcie niż pozostali niepełnosprawni sportowcy.  My, jako środowisko sportowców niepełnosprawnych, chcemy być traktowani na...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner