Doda na koncercie w sukni Patrycji Kujawa
East News

Doda wspiera Joannę Mazur! Dramat niewidomej biegaczki jest jej bardzo bliski

Doda na koncercie w sukni Patrycji Kujawa
East News

Ostatni odcinek programu "Taniec z Gwiazdami" przyniósł widzom ogromne emocje nie tylko ze względu na występy uczestników najnowszej edycji show, ale przede wszystkim ze względu na film, który został wyemitowany przed tańcem Joanny Mazur. Niewidoma biegaczka pokazała, jak wygląda jej mieszkanie. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że multimedalistka mistrzostw świata i Europy niepełnosprawnych od wielu lat mieszka w małym pokoiku w internacie z toaletą na korytarzu. Jej wstrząsnęły jurorami i fanami programu "Taniec z Gwiazdami". Sprawą Joanny Mazur zainteresowała się również... Doda! 

Doda komentuje trudną sytuację Joanny Mazur

Trudna sytuacja Joanny Mazur poruszyła internautów, którzy w ekspresowym tempie rozpoczęli zbiórki pieniędzy na nowe mieszkanie dla niewidomej biegaczki. Teraz Doda zwróciła się z prośbą do swoich fanów, żeby pomogli uczestniczce "TzG"! Piosenkarka opublikowała wpis w którym przyznaje, że wspiera Joannę Mazur. 

Wracałam wczoraj ze spotkania z fanami w Poznaniu, na którym podpisywałam płytę do późnych godzin, więc nie widziałam odcinka „Tańca z gwiazdami”, w którym pokazano Joannę Mazur i tragiczne warunki, w których żyje. Dziś nadrobiłam wszystko i proszę Was o pomoc w zbiórce dla niewidomej biegaczki, której trudna sytuacja finansowa może się zmienić dzięki nam. Multimedalistka mistrzostw świata i Europy niepełnosprawnych przyznała, że w podobnie trudnej sytuacji są również inni niepełnosprawni sportowcy- zaczęła swój wpis Doda. 

W dalszej części emocjonalnego wpisu Doda wspomina trudną sytuację, w której znalazł się jej ojciec, który w przeszłości był zawodowym sportowcem i występował na mistrzostwach.  

Większość dyscyplin, nawet sportowców sprawnych „nie zapewnia” im godnego bytu. Mój ojciec, wielokrotny medalista mistrzostw Europy i świata musiał sprzedać swój jedyny kożuch by kupić pianino żebym mogła skończyć szkole muzyczną - przyznaje artystka 

Doda nie ukrywa, że kibicuje Joannie Mazur i apeluje do swoich fanów, żeby wspierali zbiórkę na rzecz sportsmenki. 

Sprawa jest o tyle dla mnie ważna, że przez wiele lat obserwowałam jak mój tata trenował niepełnosprawnych i pomagał w zdobyciu medali w ponoszeniu ciężarów. Widziałam jak ciężko było im przygotować się do zawodów bez wsparcia finansowego, a ich wygraną za złoto było 250 zł. Oto link do zbiórki dla Joanny Mazur. Kochana, trzymam kciuki!

Widzieliście poruszający film, w którym Joanna Mazur pokazała, jak wygląda jej mieszkanie? Jeżeli nie to zobaczcie nagranie, a także cały wpis Dody! Wspieracie zbiórkę dla Joanny Mazur?

Doda wspiera Joannę Mazur.

Sytuacja Joanny Mazur poruszyła Polaków.

Joanna Mazur Taniec z Gwiazdami powiedziała, jak mieszka
Eastnews

Zobacz także: Szydzili z niej w szkole, długo wstydziła się, że nie widzi… Teraz Joanna Mazur może wygrać „Kryształową Kulę”!

Więcej na temat Doda Joanna Mazur
Przeładuj

Basia Kurdej-Szatan zdradza, kiedy wróci do "M jak miłość"! "Znam już termin"

zobacz 00:51