Przeszłość Marcina D.
ONS

Kim jest Marcin D.? Mecenas czy biznesmen? Sylwetka męża Marty Kaczyńskiej

Przeszłość Marcina D.
ONS

Kim jest Marcin D.? To pytanie zadają sobie wszyscy od dziś, kiedy to przed kilkoma godzinami mąż Marty Kaczyńskiej został zatrzymany przez CBA. Prokuratur postawiła mu zarzut kierowania grupą przestępczą oraz wyłudzenie prawie 13 mln złotych! Zobacz: Są zarzuty dla Marcina D.! Mąż Kaczyńskiej kierował grupą przestępczą! Aresztowano też byłą żonę Boruca!

Marcin D. ma bardzo zaskakującą przeszłość. Jest synem działacza SLD, Marka Dubienieckiego, który w czasach komunizmu współpracował z SB i PZPR. To dzięki niemu zainteresował sie polityka. Brał aktywny udział w kampanii prezydenckiej Aleksandra Kwaśniewskiego w 1995 roku. W 2002 roku sam wystartował w wyborach samorządowych, jednak odniósł sporą porażkę. 

Marcin D. i Marta Kaczyńska

Marta Kaczyńska, czyli córka zmarłego w katastrofie smoleńskiej prezydenta Lecha Kaczyńskiego, miała być dla niego wielkim politycznym wsparciem. W końcu dzięki niej mógł poznać najważniejszych polityków bez większego wysiłku. Dlatego tez w 2010 roku, po Smoleńsku, zaangażował się w kampanię prezydencką Jarosława Kaczyńskiego. Porażka "stryja" nie wpłynęła na dalsze jego plany. Miał ambicję, aby objąć Ministerstwo, widział się nawet w roli premiera! 

Zobacz: Marta Kaczyńska i Marcin D. - małżeństwo z polityką w tle. Oto historia ich związku ZDJĘCIA

W jego karierze adwokackiej również nie brakowało wzlotów i upadków. Porażki odbyły się w mediach szerokim echem. Już w 2010 roku Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego przeszukała kancelarię adwokacką Marcina D. w Kwidzynie w związku z głośną sprawą wyłudzenia 12 mln zł z Południowo-Zachodniego SKOK we Wrocławiu.  W 2011 roku zarejestrował na siebie spółkę MD Invest Gruup, która należała do Tomasza M., skazanego za kierowanie gangiem.

Ostatnimi czasami Marcin D. skupił się na pracy w kancelarii. To on bronił m.in. dziecka pacjentki poszkodowanej przez doktora Chazana.

Zobacz: Dziecko pacjentki profesora Chazana nie żyje! Lekarz poniesie konsekwencje

Czy dzisiejsze zatrzymanie Marcina D. to jego ostateczny upadek?

Marcin D. zatrzymany przez policję


Marcin Dubieniecki i Marta Kaczyńska - rozwód


 

Więcej na temat Marta Kaczyńska Marcin D.
Przeładuj

Jak Paula Tumala zareagowała na wieść o ciąży bliźniaczej? Taka reakcja to zupełna normalność!

zobacz 01:36