Czy Warszawa zostanie zamknięta z powodu koronawirusa?

Czy Warszawa zostanie zamknięta z powodu koronawirusa? Wszystko jasne!

Czy Warszawa zostanie zamknięta z powodu koronawirusa?

W związku z koronawirusem, w sieci zaczęły pojawiać się doniesienia ze w związku z sytuacją epidemiologiczną władze planują całkowite zamknięcie Warszawy. Miasto miałoby zostać oddzielone kordonem sanitarnym a ludzie nie mogli by wjechać ani opuszczać miasta. Do informacji odniósł się Piotr Muller, rzecznik rządu oraz Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. 

Zobacz także: Gdzie i jak można zrobić test na koronawirusa? Ile kosztuje badanie na koronawirusa?

Warszawa zostanie zamknięta z powodu koronawirusa? 

Władze dementują  doniesienia o planowanym zamknięciu dostępu do Warszawy z powodu koronawirusa. 

W związku z nieprawdziwymi informacjami o planowanym zamknięciu dostępu do Warszawy informuję, że organy do tego uprawnione nie podjęły takiej decyzji ani jej nie planują. Ponownie apelujemy o korzystanie z informacji z oficjalnych źródeł publicznych - napisał na Twitterze Piotr Muller, rzecznik rządu

Informację też potwierdził Prezydent Warszawy: 

Nawiązując do wypowiedzi przedstawicieli rządu - uspokajam, że nie ma żadnych informacji o planowanym zamknięciu @warszawa. Urząd miasta jest w stałym kontakcie z wojewodą. - napisał Rafał Trzaskowski 

W tej samej sprawie, podczas konferencji prasowej wypowiedział się również minister zdrowia, Łukasz Szumowski, uspokajając, ze nikt nie planuje zamykania miast ani ograniczania przemieszczania się. Minister dodał, że takie obostrzenia nie są konieczne. Polaków uspokoiła również minister rozwoju, Jadwiga Emilewicz, informując, że nie planowane są zamknięcia sklepów, a dokonywanie nadmiarowych zakupów jest niepotrzebne. 

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Rossmann wprowadza ograniczenia w zakupach! Co to oznacza?

Warszawa nie zostanie zamknięta z powodu zagrożenia epidemiologicznego. Fałszywe informacje zyskujące popularność w sieci zostały zdementowane przez rzecznika rządu oraz prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego. 

Rafał Trzaskowski dementuje plotki o zamknięciu Warszawy z powodu koronawirusa

Do tej pory potwierdzono 51 przypadków zarażenia koronawirusem. W czwartek ministerstwo zdrowia zapowiedziało, że w Polsce wprowadzony zostanie stan zagrożenia epidemicznego.

Koronawirus w Polsce. Konferencja Łukasza Szumowskiego i Mateusza Morawieckiego
EastNews

 

Więcej na temat Warszawa koronawirus
Przeładuj

Taniec z Gwiazdami. Czy były mąż Kuba Rzeźniczak kibicował Edycie Zając w finale? Odpowiedź modelki wymowna!

zobacz 01:43