Party Stories
Centrum handlowe zamknięte przez koronawirusa
East News
Newsy

Koronawirus w Polsce: Czy galerie handlowe i wszystkie sklepy będą zamknięte aż do Wielkanocy?

Czy sklepy w galeriach handlowych będą otwarte przed Wielkanocą? Kiedy poznamy decyzję? Wielkanoc 2020 - sklepy, galerie.

Galerie handlowe są zamknięte już od dwóch tygodni, co jest związane z pandemią koronawirusa w Polsce. Sytuacja w Europie jest naprawdę dramatyczna i polski rząd stara się nie doprowadzić w naszym kraju do "scenariusza włoskiego" w związku z tym zajęcia w placówkach oświatowych są odwołane do Wielkanocy. Czy taka sama decyzja zapadnie w przypadku galerii handlowych i wszystkich sklepów, które zostały zamknięte? Kiedy poznamy decyzję czy centra handlowe będą otwarte przed Wielkanocą?

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Czy sklepy w galeriach handlowych będą otwarte przed Wielkanocą?

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej 13 marca Mateusz Morawiecki ogłosił, że galerie handlowe, restauracje, kawiarnie, puby i kluby będą zamknięte. Posiłki można zamawiać jedynie na wynos lub dowóz. 

Z piątku na sobotę ograniczamy działalność galerii handlowych. Zostaną otwarte sklepy spożywcze, pralnie, apteki, drogerie - powiedział premier.

Początkowo centra handlowe miały być zamknięte przez dwa tygodnie, ale zwiększająca się ilość zarażeń koronawirusem sprawiła, że rząd zastrzegł w rozporządzeniu możliwość wydłużenia tego czasu. Już wiadomo, że szkoły, przedszkola i żłobki będą zamknięte do Wielkanocy, a co z galeriami handlowymi?

Sytuacja związana z koronawirusem jest coraz dramatyczniejsza, ilość przypadków znacznie się zwiększa, dlatego decyzja o tym, czy galerie handlowe zostaną otworzone przed Wielkanocą zapadnie najprawdopodobniej dopiero 2 tygodnie przed świętami. Wszystko zależy od tego, jak szybko będzie rosła liczba zakażeń w Polsce!

Wystarczy spojrzeć na inne kraje i już wiadomo, że prawdopodobieństwo, aby galerie handlowe były otwarte jest dosyć małe. We Włoszech, gdzie sytuacja jest gorsza niż w Chinach, mieszkańców obowiązuje całkowity zakaz opuszczania domów, który z tygodnia na tydzień zostaje zaostrzony. Taka sama sytuacja ma miejsce w Hiszpanii i we Francji, gdzie za opuszczenie domu grozi wysoka grzywna. W Wielkiej Brytanii,  która dość długo nie wprowadzała żadnych ograniczeń teraz zamknięto szkoły i wszystkie sklepy, które nie sprzedają podstawowych towarów, takich jak: żywność, środki higieny czy lekarstwa. 

Co z niedzielami handlowymi w kwietniu 2020?

W kwietniu 2020 wypadają aż dwie niedziele handlowe: 5 kwietnia 2020 oraz 26 kwietnia 2020. To wtedy Polacy będą mieli szansę, aby spokojnie przygotować się do świąt i zrobić zakupy. O ile sklepy spożywcze i drogerie będą otwarte, jeszcze nie wiadomo czy w pozostałych sklepach też będzie można zrobić zakupy!

 

Zobacz także: Gdzie i jak można zrobić test na koronawirusa? Ile kosztuje badanie na koronawirusa?

Centrum handlowe zamknięte przez koronawirusa
East News

Aktualnie otwarte są jedynie sklepy spożywcze i drogerie.

Koronawirus w Polsce. Żabka zapowiada zmiany i apeluje do klientów
East News

 

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Galeria Handlowa
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce. Szkoły zawieszone do świąt, a co ze sklepami? Lista sklepów, które mogą być otwarte podczas epidemii
Które sklepy mogą być czynne w stanie epidemii w Polsce?

Które sklepy mogą być czynne w stanie epidemii w Polsce? Czy galerie znów będą otwarte? Podczas piątkowej konferencji prasowej (20 marca) Mateusz Morawiecki poinformował, że w związku z coraz większą liczbą osób zakażonych koronawirusem rząd wprowadza w Polsce stan epidemii. Premier przekazał przy okazji, że szkoły i przedszkola będą zamknięte do Wielkanocy. Wiele osób z pewnością zastanawia się teraz czy zostaną również przedłużone ograniczenia w działalności galerii handlowych. Jakie sklepy będą otwarte? Sklepy i lokale usługowe otwarte w czasie epidemii W związku z wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce Ministerstwo Rozwoju poinformowało, że od soboty (21 marca) zostały wprowadzone zmiany w rozporządzeniu dotyczącym handlu w galeriach handlowych. Które sklepy w galeriach mogą być otwarte w czasie epidemii? Są to sklepy z artykułami: spożywczymi, kosmetycznymi, artykułami toaletowymi oraz środkami czystości, medycznymi i farmaceutycznymi, remontowo-budowlanymi, dla zwierząt, z prasą oraz z paliwami.  W centrach handlowych mogą być świadczone usługi: medyczne, bankowe, ubezpieczeniowe, pocztowe, pralnicze. W galeriach mogą być czynne lokale gastronomiczne, ale tylko z "dowozem" do klienta i bez usług "na wynos" w samej galerii. Według rozporządzenia w galeriach nie mogą działać tzw. wyspy handlowe.  Zamknięte będą m.in. sklepy z odzieżą, obuwiem, książkami, z wyrobami jubilerskimi oraz perfumerie.  Przypominamy, że do 21 marca z Polsce wykryto już 452 przypadki zakażenia koronawirusem. Pięć osób zmarło. Zobacz także:  Anna i Robert Lewandowscy przekazali fortunę na walkę z koronawirusem! Piękny gest pary W związku z wprowadzeniem stanu epidemii w galeriach handlowych mogą być czynne wyłącznie sklepy i lokale oferujące niezbędne produkty i...

Koronawirus w Polsce. Konferencja Łukasza Szumowskiego i Mateusza Morawieckiego
EastNews
Newsy
Koronawirus w Polsce: Premier ogłosił stan zagrożenia epidemicznego! Zamknięte galerie i przywrócone granice! 
Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej poinformował, że rząd wprowadza stan zagrożenia epidemicznego!

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej poinformował, że rząd wprowadza stan zagrożenia epidemicznego! W związku z kolejnymi przypadkami zarażenia koronawirusem władze podjęły radykalne kroki. W nocy z soboty na niedzielę zostaną wstrzymane międzynarodowe połączenia lotnicze i kolejowe.  Zostaną przywrócone granice (na okres 10 dni z możliwością przedłużenia o 20 dni).  Polscy obywatele po przekroczeniu granicy zostaną skierowani na 14-dniową kwarantannę- zapowiedział premier.  Co jeszcze ogłosił premier? Władze zamykają galerie handlowe Podczas konferencji prasowej Mateusz morawiecki zapewnił, że w Polsce nie zabraknie pożywienia. Premier ogłosił jednak, że w kraju zostaną zamknięte galerie handlowe. Ograniczenia będą również restauracjach i kawiarniach- posiłki będzie można zamawiać jedynie na wynos.  Z piątku na sobotę ograniczamy działalność galerii handlowych. Zostaną otwarte sklepy spożywcze, pralnie, apteki, drogerie- powiedział premier. Przypominamy, że do dziś w naszym kraju zdiagnozowano 68 przypadków zarażenia koronawirusem. Zobacz także:   Koronawirus w Polsce. Filip Chajzer pokazał, jak niektórzy Polacy podchodzą do zaleceń ekspertów! W Polsce został wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego. Władze ograniczają działalnośc galerii handlowych.  

Lockdown, zakaz handlu w galeriach
East News
Newsy
W niedzielę 6 grudnia jednak nie zrobimy zakupów? Jest ostateczna decyzja władz! W które niedziele sklepy mogą być otwarte? 
Niedziele handlowe w grudniu - które będą otwarte?

Czy w najbliższą niedzielę, 6 grudnia, wszystkie sklepy będą otwarte? W które niedziele w grudniu będziemy mogli zrobić zakupy? Teraz wszystko stało się jasne! Andrzej Duda podpisał ustawę, według której niedziela 6 grudnia 2020 roku będzie niedzielą handlową. Jest to wyjątkowa sytuacja, związana z pandemią koronawirusa. W które jeszcze niedziele sklepy zostaną otwarte? Niedziele handlowe w grudniu 2020 roku Zgodnie z obowiązującymi przepisami w grudniu br. miały być dwie niedziele handlowe- Polacy mieli zrobić zakupy w niedziele 13 i 20 grudnia. Ze względu na pandemię koronawirusa i ostatnie zamknięcie galerii handlowych pojawił się jednak pomysł, żeby również 6 grudnia sklepy zostały otwarte. Do tej pory był to jedynie projekt zaproponowany przez polityków. Teraz wiadomo już, że prezydent podpisał ustawę, według której w najbliższa niedziela, 6 grudnia, będzie wyjątkowo niedzielą handlową.  (...) zasadne jest wprowadzenie dodatkowej niedzieli handlowej w dniu 6 grudnia 2020 r. Z jednej strony umożliwi to zachowanie ograniczeń sanitarnych w związku z trwającą epidemią, a z drugiej strony będzie miało pozytywny wpływ na przedsiębiorców, przyczyniając się do poprawy ich sytuacji finansowej- politycy tlumaczyli projeky ustawy dotyczący niedzieli handlowej 6 grudnia. Podpisanie ustawy, która umożliwia wprowadzenie dodatkowej niedzieli handlowej sprawiło, że w tym roku Polacy będą mogli robić zakupy  jeszcze w łącznie trzy niedziele- 6, 13 i 20 grudnia.  Waszym zdaniem to dobry pomysł? Planujecie zakupy w handlowe niedziele przed świętami?Przypominamy, że premier przyznał ostatnio, że nie wyklucza ponownego zamknięcia galerii handlowych- wszystko przez nieprzestrzeganie obostrzeń w sklepach. Czy dodatkowa niedziela handlowa rozwiąże problem kolejek?  Zobacz także:  ...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner