Nauka w domu, szkoła zamknięta
East News

Koronawirus w Polsce: szkoły będą zamknięte do Wielkanocy!

Nauka w domu, szkoła zamknięta
East News

To informacja, na którą czekają wszyscy uczniowie i rodzice. Szkoły będą zamknięte przez kolejne dwa tygodnie. Oznacza to, że dzieci i młodzież nie będą uczęszczać na zajęcia aż do 8 kwietnia! Teraz jest już pewne, że szkoły, przedszkola i żłobki będą zamknięte do Wielkanocy!

Podjęliśmy także decyzję o wstrzymaniu lekcji do Świąt Wielkiejnocy. To trudna decyzja, ale ważna i potrzebna, żeby nie doszło do bardzo szerokiego rozprzestrzeniania się koronawirusa - poinformował Mateusz Morawiecki na konferencji.

Zobacz także: Wiceminister rolnictwa i europoseł zakażeni koronawirusem! Całe ministerstwo na kwarantannie!

Szkoły zamknięte na kolejne dwa tygodnie!

Niestety, w Polsce w dalszym ciągu przybywa osób zakażonych koronawirusem. Na ten moment jest to już 367 przypadków, a Ministerstwo zdrowia podkreśla, że okres największej fali zachorowań dopiero przed nami. 

Rodzicie i uczniowie z niecierpliwością czekali na informacje, czy placówki oświatowe będą zamknięte na dłużej niż pierwotnie planowano. Decyzja w tej sprawie już zapadła, a dzieci i młodzież nie wrócą do szkół do 8 kwietnia! Jak wiadomo potem następuje okres Wielkanocy, a to oznacza, że najprawdopodobniej dzieci trafią na zajęcia dopiero po świętach. 

Ze względu na stan epidemii premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję, aby placówki oświatowe nadal były zamknięte. Uczniowie będą mieli miesiąc przerwy od nauki. Miejmy nadzieję, że nie wpłynie to na przebieg i terminy egzaminów ósmoklasisty oraz matury! 

Szkoły będą zamknięte do 8 kwietnia!

Szkoły zamknięte z powodu koronawirusa
East News

Początkowo zakładano, że przerwa od nauki potrwa 14 dni. Niestety, sytuacja w naszym kraju w związku epidemią koronawirusa w dalszym ciągu jest bardzo dynamiczna

East News

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Wojewódzki w "Idolu" nazwał ją "Pączkiem". Dziś Nina Cieślińska pracuje w telewizji i wygląda jak zupełnie inna osoba

zobacz 00:48