Po raz ostatni księżna Kate pokazała się publicznie 25 grudnia 2023 roku, gdy brała udział w bożonarodzeniowym nabożeństwie w kościele św. Marii Magdaleny w Sandringham. W połowie stycznia dowiedzieliśmy się, że żona następcy brytyjskiego tronu trafiła do szpitala i przeszła operację. Pałac Buckingam nie zdradził szczegółów dotyczących zabiegu. Biuro prasowe poinformowało, że księżna Walii wróci do pełnienia obowiązków na Wielkanoc. Tajemnicze zniknięcie wywołało różne teorie spiskowe, na które rodzina królewska nie mogła pozostać obojętna.

Reklama

W mediach huczy od plotek na temat zniknięcia księżnej Kate

Okazało się, że księżna Kate przeszła operację jamy brzusznej. Poinformowano, że zabieg był zaplanowany, a 42-latka czuje się po nim dobrze. Od tego czasu jednak była widziana tylko raz. W dodatku mówi się, że do obowiązków wróci dopiero po Wielkanocy. Brytyjscy dziennikarze zwracają uwagę na fakt, że żona następcy tronu spędziła w londyńskiej klinice aż 13 nocy. To może oznaczać, że operacja była poważna. W tym czasie wylała się fala teorii spiskowych, a zdjęcie z 10 marca wywołało burzę.

Po długiej nieobecności na Instagramie księżnej Walii pojawiło się zdjęcie, które ściągnęło na nią ostrą krytykę. Graficy szybko wyłapali wpadki, które ujawniły nieudolną edycję fotografii. To wzbudziło jeszcze większe podejrzenia wśród internautów i napędziło plotki. Wreszcie Kate Middleton sama zabrała głos i opublikowała oświadczenie, w którym przeprosiła.

Kate Middleton
Kate Middleton Rex Features/East News
Jak wielu fotografów-amatorów, czasem eksperymentuję z edycją zdjęć. Chciałabym przeprosić za wszelkie zamieszanie, które spowodowało wczorajsze zdjęcie rodzinne
– napisała na swoim profilu.

Wkrótce zdjęcie zniknęło z baz agencji fotograficznych, gdyż uznano, że zostało zmodyfikowane „w sposób, który nie spełnia standardów AP (przyp. red. – Associated Press)”. To jednak nie ucięło spekulacji na temat żony następcy tronu. W obronie księżnej Walii stanęła komentatorka królewska Jennie Bond, która stwierdziła, że Kate Middleton może być teraz w złym stanie.

Kate Middleton
Kate Middleton Rex Features/East News
Może dojść do linczu nad kobietą, która próbuje dojść do siebie po bardzo poważnej operacji. Cały czas myślę o tym, jak musiała się czuć dziś rano uważam, że to, co się dzieje, jest absolutnie żałosne
– powiedziała Bond.
Całe zamieszanie zepsuło księżnej Kate Dzień Matki. Gdy została sfotografowana w samochodzie z Williamem, nie wyglądała na szczęśliwą. Musi teraz odczuwać ogromną presję związaną z obecnością w miejscach publicznych. Naciski nasilają się i myślę, że jest w kiepskim stanie psychicznym i fizycznym. Powinniśmy dać jej spokój
– zaapelowała.

Zdjęcie, o którym wspomniała Bond, także wywołało plotki. Część internautów stwierdziła, że księżna Walii zupełnie nie przypomina na nim siebie. Zdaniem fanów teorii spiskowych to może oznaczać, że Kate Middleton poddała się operacji plastycznej i dlatego teraz ukrywa się przed mediami. Brzmi absurdalnie? To dopiero początek. Niektórzy sądzą, że powodem jest… ciąża.

Zobacz także
Kate Middleton
Kate Middleton Jacob King/Press Association/East News

Według niektórych internautów księżna Kate spodziewa się czwartego dziecka. Razem z księciem Williamem jednak wstrzymują się z ogłoszeniem radosnej nowiny ze względu na informacje o chorobie króla Karola III. Następca tronu i jego żona rzekomo mają poczekać, aż zamieszanie medialne wokół roylasów ucichnie. Tabloidy wskazują, że książęca para podobnie zachowywała się już w przeszłości i ukrywała wieści o powiększeniu rodziny.

Inna teoria spiskowa natomiast mówi o poważnym kryzysie w małżeństwie księżnej Kate i księcia Williama. Powodem miałby być romans następcy tronu z tajemniczą Rose Hanbury, bliską koleżanką jego żony. Plotki o zdradzie i relacji z byłą modelką wróciły zaraz po zniknięciu Kate. Warto przypomnieć, że pierwsze spekulacje o małżeńskich problemach pojawiły się już pięć lat temu. Teraz widmo rozwodu miało doprowadzić do zniknięcia Middleton?

Kate Middleton
Kate Middleton i-Images / Pool/Eyevine/East News

Jedna z najbardziej szalonych teorii spiskowych głosi, że księżna Walii nadal jest w śpiączce, a szpital opuściła jej sobowtór. Według tej nieco bardziej żartobliwej ukochana następcy tronu postanowiła zmienić fryzurę. Niestety eksperyment miał się nie udać i zrozpaczona Kate Middleton zamknęła się w pałacu. Zamieszanie wokół żony księcia Williama zwróciło uwagę gwiazd na całym świecie, a także innych rodzin królewskich.

Najnowsza teoria spiskowa urodziła się 17 marca, gdy w sieci pojawiło się nagranie karetek przed królewską rezydencją. W mediach społecznościowych opublikowano film, na którym widać pojazdy policji oraz medyków niedaleko posiadłości Sandringham. To jeszcze bardziej rozgrzało plotki wokół stanu zdrowia Kate Middleton.

Kate Middleton, książę William
Kate Middleton, książę William Jacob King/Press Association/East News

Książę William i księżna Kate mają dość plotek? Jest oświadczenie następcy tronu

Wiele wskazuje na to, że royalsi nie spodziewali się aż takiego zamieszania medialnego w związku ze zniknięciem księżnej Kate. Piętrzące się teorie spiskowe i nieustające zapytania dziennikarzy miały rozdrażnić księcia Williama, który za pośrednictwem rzecznika przekazał krótki komunikat. Poinformowano, że jego żona obecnie „skupia się na pracy, a nie na mediach społecznościowych”.

Kate Middleton, książę William
Kate Middleton, książę William Rex Features/East News

W miniony weekend podobno księżna Kate była widziana po raz pierwszy od operacji. W towarzystwie następcy tronu miała wybrać się do sklepu położonego niedaleko domu. Mówi się, że książęca para przygotowuje obszerne oświadczenie, które ma zostać przekazane BBC. Brytyjska rodzina królewska ponoć chce na dobre uciąć wszelkie spekulacje.

Reklama

Zobacz także: Brytyjski parlament nagle przerwał obrady z powodu choroby Karola III. „Nasze myśli są z jego rodziną”

Kate Middleton
Kate Middleton Rex Features/East News
Reklama
Reklama
Reklama