Małgorzata Rozenek, Manuela Gretkowska Małgorzata Rozenek Manuela Gretkowska Małgorzata Rozenek w drodze na targi kosmetyczne Manuela Gretkowska
Małgorzata Rozenek, Manuela Gretkowska
ONS
1/5
Małgorzata Rozenek, Manuela Gretkowska
ONS

Jest riposta Małgorzaty Rozenek na wpis Manueli Gretkowskiej! To ciąg dalszy dyskusji pomiędzy prezenterką a pisarką. Gwiazda stacji TVN nie pozostała obojętna na odpowiedź Gretkowskiej. Małgorzata  Rozenek zamieściła na Facebooku post, w którym po raz kolejny odnosi się do słów pisarki. 

 

- Pani Manuela Gretkowska, przepraszam, że odpowiadam z lekkim opóźnieniem, ale jestem właśnie w trakcie zdjęć, więc dziesięciominutową przerwę przeznaczę na naszą medialną "dyskusję". Bardzo dobrze zrozumiałam Pani tekst i to ja odnoszę wrażenie, że Pani mała trudność w zrozumieniu mojego. Pozwolę więc sobie na to, żeby wypunktować swoje odpowiedzi, bo skoro pisarze tak robią, jest to najlepszy sposób na wzajemne zrozumienie - rozpoczęła swoje oświadczenie Rozenek.

 

Dyskusja pomiędzy Manuelą Gretkowską a Małgorzatą Rozenek rozpoczęła się od niedzielnego wpisu pisarki, która krytycznie oceniła sesję zdjęciową gwiazdy TVN i jej męża Radosława Majdana, opublikowaną na łamach magazynu "Viva!". Sesja zdjęciowa powstawała w Dubaju, a fotografie wykonano m.in. w luksusowych wnętrzach. Manueli Gretkowskiej wyraźnie się nie spodobała się estetyka zdjęć. 

 

Radek wyznał, że zdjęcia są takie ponieważ dla Małgosi wszystko musi być idealnie. I jest. Tak idealnie wyobrażamy sobie przepych: disnejowski od**b połączony z wygraną w Toto Lotka. Styl arabskiego szejka plus mafijne bogactwo wyściełają sny biedaków. Putin i jego zaropiała złotem arystokracja pławią się w podobnym bizantyjsko megalomańskim bezguściu - napisała w niedzielę Gretkowska.

 

Po tym wpisie, na Instagramie Małgorzaty Rozenek pojawiła się odpowiedź, do której z kolei odniosła się Gretkowska. Oto ciąg dalszy tej internetowej wymiany znań!

 

Zobacz też: Manuela Gretkowska odpowiada Małgorzacie Rozenek! "Ma Pani rację moja siwizna nie jest oznaką mądrości..."

 

Małgorzata Rozenek w dosadnych słowach odniosła się do słów pisarki. Sprawdź, co napisała!

 

Polecamy: Czy Małgorzata Rozenek-Majdan jest w ciąży? Zobaczcie to zdjęcie!

2/5
Małgorzata Rozenek

1. Dziękuję, że szanuje Pani moje wykształcenie czy inteligencję, jednak szacunek związanym z moją pracą jest czymś dla Pani obcy. Może wynika to z tego, że po pierwsze nie wie Pani, czym się dokładnie zajmuję, a po drugie nie wie, na czym polega praca prezenterki telewizyjnej? Czy na takiej samej samej zasadzie jak nazwała mnie Pani, mogę mówić o Pani jako "piewcy kanibalizmu". Przecież napisała Pani scenariusz filmowy do "Szamanki" - napisała na Facebooku Małgorzata Rozenek.

To dopiero początek!

3/5
Manuela Gretkowska
ONS

2. A co złego jest w tym, że ludzie marzą o "disnejowskim odje*****". I że do niego aspirują. Czemu tylko Pani marzenia są tymi, na które należy patrzeć z szacunkiem? Wszystkie marzenia i aspiracje powinny się spotkać z takim samym szacunkiem. Tak, sesja była robiona w Dubaju i gdyby rozumiała Pani geograficzne, a co za tym idzie kulturowe uwarunkowania sesji, może byłaby Pani mniej krytyczna. Czy gdyby sesja była robiona w Zakopanem, a ja miałabym kierpce, byłoby to tak samo złe?

3. Chamstwo i nienawiść pod przykrywką przeintelektualizowanych opinii, metafor czy porównań dalej jest chamstwem. Pani Manuelo, sarkazm naprawdę może być mową nienawiści i gdyby była pani na tyle odważna, powiedziałaby Pani wprost, co myśli, a nie ubierała tego w "ładne" słowa - kontynuowała Rozenek.

 

W dalszej części oświadczenia pojawia się również sugestia, że dyskusja, którą rozpoczęła Manuela Gretkowska ma służyć pewnemu konkretnemu celowi. Jakiemu?

4/5
Małgorzata Rozenek w drodze na targi kosmetyczne
ONS.pl

4. Bardzo szanuję obywatelskie inicjatywy. Nawet Pani inicjatywę założenia partii, mimo że zakończyła się ona kompletnym fiaskiem.
5. Co do jednego możemy się zgodzić, a chyba w tej naszej wymianie zdań to duży krok do przodu. Pani siwizna z pewnością nie jest oznaką mądrości - napisała Rozenek.

Prezenterka stacji TVN zasugerowała również, że Manuela Gretkowska z premedytacją rozpoczęła internetową dyskusję, by... wypromować własną książkę!

5/5
Manuela Gretkowska
ONS

Z niecierpliwością czekam na Pani odpowiedź. Podejrzewam, że ta nasza wymiana zdań, to początek promocji Pani książki, która już niebawem pojawi się w księgarniach. Liczę na to, że dostanę jeden egzemplarz z dedykacją - zakończyła swój wpis Małgorzata Rozenek.

Co o tym sądzicie? 

Małgorzata Rozenek, Radosław Majdan
Facebook/Małgorzata Rozenek