Choć Bruce Willis ma zarówno mnóstwo fanów, jak i krytyków, to nie można zaprzeczyć, że niewątpliwie aktor stał się legendą, która zapisała się w historii światowego kina. Na jego półce z nagrodami znajdują się Złote Globy oraz Emmy, ale także Złote Maliny za najgorsze występy (organizatorzy wymyślili mu nawet specjalną, oddzielną kategorię). Dlatego informacja o zakończeniu jego kariery to z pewnością smutna wiadomość - zwłaszcza dla miłośników amerykańskiego kina akcji. Lekarze zdiagnozowali u gwiazdy poważną chorobę, która uniemożliwia mu dalszą pracę na planie filmowym.

Reklama

Bruce Willis kończy karierę z powodu choroby. Aktor cierpi na afazję

Niestety Bruce Willis nie zagra już w kolejnym filmie o ratowaniu świata przed zagładą. Rodzina aktora właśnie opublikowała oświadczenie, w którym potwierdziła, że gwiazda Hollywood zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Bliscy gwiazdy zdradzili, że niedawno zdiagnozowano u niego afazję. Objawy schorzenia uniemożliwiają mu wykonywanie zawodu.

AFP/EAST NEWS

Zobacz także: Jest oświadczenie Willa Smitha! "Moje czyny nie odzwierciedlają tego, jakim mężczyzną chcę być"

Jako rodzina chcieliśmy się podzielić informacją, że nasz ukochany Bruce ma problemy ze zdrowiem i niedawno zdiagnozowano u niego afazję, która wpływa na jego zdolności poznawcze - czytamy w komunikacie.

Z oświadczenia podpisanego przez jego żonę Emmę dowiadujemy się, że aktor oraz jego rodzina bardzo przeżywają diagnozę lekarzy oraz decyzję o zakończeniu kariery. Bliscy stwierdzili, że z szacunku do fanów Bruce'a Willisa nie będą ukrywali informacji o jego stanie zdrowia.

To naprawdę trudny czas dla naszej rodziny i jesteśmy bardzo wdzięczni za waszą nieustającą miłość, współczucie i wsparcie. Przechodzimy przez to jako silna rodzina i chcieliśmy poinformować o tym jego fanów, ponieważ wiemy, jak wiele on dla Was znaczy, tak jak Wy dla niego - wyjaśnili.
Bruce zawsze powtarza "Żyj pełnią życia" i razem zamierzamy to właśnie zrobić - dodali bliscy.

Backgrid/East News

Afazja, na którą cierpi Bruce Willis, to utrata zdolności mowy i wynika z uszkodzeń mózgu. Oprócz tego może wiązać się również z problemami z pisaniem i czytaniem. Objawy mogą wystąpić nagle, ale mogą też być nabyte. Rodzina aktora nie sprecyzowała, z jaką postacią afazji zmaga się gwiazda.

Zobacz także

Warto przypomnieć, że Bruce Willis przyszedł na świat w 1955 roku w niemieckim mieście Idar-Oberstein (wówczas teren RFN). W wieku dwóch lat jego rodzina przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych, gdzie rozkwitła jego aktorska kariera. Gwiazda Hollywood zaczynała na Off Broadwayu. Bruce Willis podbił serca widzów swoją rolą w serialu "Na wariackich papierach". Rozpoznawalność na całym świecie zapewnił mu jednak film "Szklana pułapka". Za gościnny występ w kultowym serialu "Przyjaciele" otrzymał nagrodę Emmy.

Rex Features/East News

Zobacz także: Oscary 2022: Michał Wiśniewski o bójce Willa Smitha i Chrisa Rocka. "Nie wiem, co było słabsze, to uderzenie Willa, czy..."

Reklama

Prywatnie Bruce Willis przez 13 lat był mężem Demi Moore. Para doczekała się trzech córek: Rummer, Scot LaRue i Tallulah Belle. W 2009 roku aktor ożenił się z modelką Emmą Eming, z którą ma dwie córki: Mabel Ray oraz Evelyn Penn.

Backgrid/East News
Reklama
Reklama
Reklama